Futbal so Žilinou oživila´pyro´ bitka pred štadiónom, hráči nechcú hovoriť

1 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v 27. kole Fortuna ligy predstavili na domácom ihrisku už v piatok večer, keď hostili favorizovanú Žilinu. Zápas však nezvládli a prehrali 0:3. Viac zaujala už tradičná bitka bystrických a žilinských fanúšikov pred štadiónom.

Na Štiavničkách sme v prvom polčase veľa futbalovej krásy nevideli. Naši chlapci začali sviežo, ale do šancí sa nedostávali. Žilinčania mali náznaky, no Jelič v šestnástke namiesto voľby strely radšej teatrálne padol a Čmelík strieľal spoza 16-ky veľmi slabo. Žilinčania nič nevyťažili ani z rohových kopov a tak mohla udrieť Dukla v prečíslení, keď Faško našiel v pokutovom území v tridsiatej minúte Willwébera, no ten už bol pokrytý hosťujúcou defenzívou. Na opačnej strane vzápätí pohrozil pred našim gólmanom v malom vápne Káčer, ale lopta neskončila v sieti. Dostala sa tam až kurióznejším spôsobom v 43. minúte, po centri Mabouku si ju spracoval v rohu päťky Matej Jelič a pätičkou ju zakrútil za ležiaceho Boroša – 0:1.

Futbalistom spod Dubňa vyšiel aj úvod druhého polčasu, keď sa už v 48. minúte presadil peknou strelou presne k žrdi z hranice 16-ky Jaroslav Mihalík – 0:2. Bystričania sa prevažne bránili, nevedeli sa dlho dostať za polku ihriska. Ak aj za ňu prešli, tak si nevedeli vypracovať gólovú príležitosť. V 63. minúte sa zastreľoval hosťujúci Škvarka z asi dvadsiatich metrov, ale mieril nad brvno, o tri minúty neskôr bol presnejší Letič, avšak aj pozorný Boroš. Ten potom čelil veľkej šanci Mihalíka, ktorý vlietol do pokutového územia, no zoči – voči nášmu gólmanovi sa nepresadil. Nudu na ihrisku oživil až príchod fanúšikov Žiliny na parkovisko pred štadión, oba tábory sa pobili, zapojili do toho aj svetlice a ´pyro´ a pokým sa policajti presídlili od škvárovej plochy na miesto deja, už bola mastenica v plnom prúde. Hráčov to však nijako neovplyvnilo, Dukla sa viac osmelila a v 78. minúte po prihrávke Polievku mohol znížiť Šovčík, ktorý v pokutovom území voľný netrafil loptu v sklze. Jadro Fans Banskej Bystrice sa aspoň potešilo vo svojom sektore z tromfu, ktorý si odniesli z tábora svojich súperov spred štadióna. V 80. minúte mohlo byť už 0:3, no Jelič tvrdou ranou neprekonal Boroša. Podarilo sa to až v 85-tej minúte Jaroslavovi Mihalíkovi práve po Jeličovej prihrávke, keď z ľavej strany malého vápna uzavrel strelecký účet zápasu.

Najbližšie odohrá Banská Bystrica ligové stretnutie v Zlatých Moravciach v utorok 5. mája o 19.00 hodine.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:3 (0:1)

Góly: 43. Jelič, 48. a 85. Mihalík. Rozhodovali: Leško – Mókoš, Bobko. ŽK: 83. Faško56. Škiniar, 85. Mihalík. Diváci: 712

Zostavy a striedania:

Dukla: Boroš – Gálik, De Vito, Had, Savič – Willwéber (76. Rejdovian) – Snitka (55. Balko), Kapor, Kupec (38. Šovčík) – Faško – Polievka
MŠK: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič – Káčer (85. Paur), Pečovský – Čmelík (86. Špalek), Škvarka (73. Bénes), Mihalík – Jelič

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „Vedeli sme v zimnej prestávke po tých odchodoch, ktoré sa udiali, že ako to tu bude. Ak chcete hrať o záchranu, tak musíte poskladať mužstvo, ktoré bude mať kvalitu a skúsenosti. Nám sa to v týchto podmienkach nepodarilo, no musíme športovo priznať, že Žilina bola lepšia. My sme sily stratili v pohárovom zápase s Trenčínom i v ligovom cez víkend v Brezne s Podbrezovou, čiže dnes sme na to nemali a obávam sa, že sme asi právom tam kde sme. Kvalita zrejme nebude stačiť aby sme udržali ligu v Bystrici. Hráčom nemôžem vyčítať bojovnosť, predviedli ju vo všetkých troch zápasoch počas týždňa a snažili sa. Tri zápasy sa nedajú zvládnuť s týmto kádrom, no verím, že hráči budú na sebe pracovať, či už tu alebo niekde inde. Myslím si, že niektorí na to majú, tak uvidíme. Hráčov sa snažíme ešte motivovať, niektoré prehry nás však posúvajú nižšie a nižšie. Nemali sme prostriedky na to, aby sme zložili kvalitnejšie mužstvo. Dostali priestor mladí hráči, ktorí majú perspektívu a azda budú rozvíjať svoj talent ďalej.“

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Chlapci zvládli psychicky dôležitý zápas. Nesmierne dôležité bolo, že sme súpera otvorili, i keď až v závere polčasu, no bolo dôležité, že sme prelomili húževnatý obranný val domácich. To nám dalo istotu a pokoj. Druhý gól bol rozdielový, napriek tomu sme museli byť ostražití. Dukla tam mala jednu možnosť, snažila sa krvopotne s nami držať krok. My sme podali tímový výkon, zvládli sme zápas do víťazstva, ale boli tam aj veci, ktoré musíme zlepšovať. Víťazstvo si veľmi vážim. Žiadna výhra sa nerodí jednoducho, sú to pre nás dôležité tri body. Musím uznať, že domáci boli húževnatí, tvrdo pracovali, nie sú v jednoduchej situácii, takže aj preto je to pre nás dôležité víťazstvo“

Marek Šovčík, útočník Banskej Bystrice: „Nemám na to slov, ťažko sa vyjadruje k takýmto zápasom a prehrám. Žilina síce držala viac loptu, ale do 43. minúty sa nedostala do šancí. My sme dostali gól z ničoho. V podstate to ani šanca nebola, no lopta sa tam nejako skotúľala a už to bolo… Ja som mal šancu na zníženie stavu na 1:2, Robo Polievka mi to tam parádne nacentroval, lopta išla po zemi, no vyskočila mi ponad nohu, nuž ani šťastena nám nepraje. Nevyzerá to s nami dobre, snažíme sa, bojujeme, ale aj šťastie sa k nám musí prikloniť. Šance zahadzujeme a dostávame góly prakticky z ničoho. Ťažko sa potom na daný stav hľadajú slová.“

Jaroslav Mihalík, autor dvoch gólov Žiliny: „Proti Myjave mi nevyšiel výkon, ale dnes som sa pozviechal a strelil Bystrici dva góly. Je to dobre, že som to premenil a prelomil streleckú smolu. Bojujeme ďalej o titul až do konca a uvidíme, či sa nám ho podarí získať. Máme ešte zápas v Trenčíne. Ja verím, že nevyhrajú Trenčania sedem zápasov po sebe. Čo sa týka gólu Jeliča, trafil to famózne a som rád, že je na čele kanonierov Fortuna ligy.“

Matej Jelič, autor úvodného gólu Žiliny: „Stále žijeme v hre o titul, nič nie je stratené. Musím povedať, že som mal veľa šťastia pri mojom góle. Nechcel som strieľať. Dával som spätnú a lopta skončila v bránke. Neskutočne sa zatočila, až som tomu neveril. Keď som videl, že to bol gól, bol som veľmi šťastný.“

Na rozhovor volali zástupcovia médií aj kapitána Banskej Bystrice Petra Boroša, ktorý sa odmietol vyjadriť k zápasu a odkázal prítomných novinárov, aby zašli o poschodie vyššie za vedením klubu. Na rozhovor odmietol prísť aj skúsený bystrický stopér Marián Had.

Autor: (bl), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj teraz.sk + sport.sk