1 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa taktiež hralo prvé kolo novej sezóny 2017/2018 a v ňom sa predstavili iba tri tímy z banskobystrického okresu. Sásová hostila nováčika z Bacúcha a mohla ho zdolať, ak by neprišiel vymyslený a chybný verdikt čiarového arbitra v poslednej minúte duelu (celá situácia je zachytená v našej fotogalérii). Zápas tak skončil bez gólov. Jakub prehral vysoko v Lovči a Hrochoť remizovala v Štiavnických Baniach. Derby Priechod – Selce odohrajú obe mužstvá počas osláv SNP 29. augusta.

Sásová privítala doma nováčika z Bacúcha a v prvom polčase bola lepším mužstvom. Mala niekoľko možností na otvorenie skóre, ale nedokázali ich využiť. Po zmene strán ožili aj hostia. Hrnuli sa dopredu, boli kombinačnejší, produkovali pekné akcie, ale vyložené príležitosti až na dve – tri situácie neprichádzali. Naopak veľké šance mala Sásová, najmä Peter Stacho, ale proti nemu bol famózny brankár Palider. Tomu pomohlo dokonca aj brvno a následne minul Dobrota. Bacúšania hrali od 68. minúty bez vylúčeného Vraniaka. Aj napriek tomu sa snažili niečo smerom dopredu vymyslieť. Z priameho kopu však mieril pod hornú žrď Choma, no gólman hostí sa opäť zaskvel. V závere zápasu bol v plnej permanencii a v poslednej minúte inkasoval. Po rohovom kope hlavičkoval Choma a Sásová mala vyhrať. Domáci sa radovali z gólu a víťazstva, no to im uprel čiarový rozhodca, ktorý mával a trval na nedovolenej hre v pokutovom území, ktorá ako môžete badať v štyroch sekvenciách fotografie v našej galérii absolútne nenastala. Brankárovi Paliderovi nik z hráčov Sásovej nebránil k ceste za loptou a ani sa ho nedotkol. Žiadny iný faul mimo lopty sa v šestnástke neudial. Protesty bystrických futbalistov boli márne, uvidíme teda, čo na tento chybný verdikt povedia kompetentní na zväze.

ŠK Sásová – FK 09 Bacúch 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Pelle. ŽK: Palider, Vraniak (obaja Bacúch). ČK: 68. Vraniak (po 2ŽK) Diváci: 300.

Hrochoťania cestoval na pôdu Štiavnických Baní a stretnutie nezačali najlepšie. Domáci sa ujali vedenia už v ôsmej minúte, keď sa presadil kapitán Peter Michalek. Náš celok z bystrického okresu však rýchlo odpovedal, a to Tomášom Uhliarom v desiatej minúte. Od tohto momentu akoby boli obe bránky pod Sitnom zakliate. Nik z hráčov sa už totiž nedokázal presadiť, takže body si napokon tímy podelili po remíze 1:1.

TJ Baník Štiavnické Bane – ŠK Hrochoť 1:1 (1:1)

Góly: 8. P. Michalek – 10. Uhliar. Rozhodoval: Zemko. ŽK: M. Pančík, M. Pastier, P. Michalek – Sláva, Uhliar. Diváci: 120.

Jakub cestoval do Lovče s varovaním, aby nezopakoval výkon z posledného kola vlaňajšej sezóny. Vtedy totiž u tohto súpera prehral vysoko 0:6! A verte – neverte, scenár sa opakoval. Domáci išli do vedenia už v štvrtej minúte Neuschlom a polčas vyhrali 1:0 (rovnako ako naposledy v júni t.r.). Po zmene strán však spustili kanonádu. V 62. minúte zvýšil Debnár na 2:0 a o šesť minút na to sa presadil opäť Neuschl – 3:0. Chrenovský následne do 120 sekúnd znížil na 3:1, ale Lovču to nevyviedlo z miery. V 73. minúte pridal štvrtý gól svojho celku Bosák a v 75-tej dokonal hetrik Robert Neuschl – 5:1. Tento futbalista uštedril hetrik nášmu mužstvu aj v spomínanom poslednom stretnutí vlaňajšej sezóny. S Jakubčanmi to vyzeralo na uterák, akoby mali „déjá vú“. Posledný šiesty zásah obstaral Rapčan v osemdesiatej minúte a stanovil tak konečný výsledok na 6:1.

TJ Lovča – TJ ŠK Sokol Jakub 6:1 (1:0)

Góly: 4., 68. a 75. Neuschl, 62. Debnár, 73. Bosák, 80. Rapčan. Rozhodoval: Havran. ŽK: M. Nemec – Čief. Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Ladomerská Vieska – Sása 5:2, Kováčová – Lieskovec 4:0, Krupina – D. Niva 0:0, Priechod – Selce odohrajú 29. augusta.

Druhé kolo je na programe v nedeľu 13. augusta o 16.30 hodine. Selce privítajú Krupinu, Jakub hostí Ladomerskú Viesku a Hrochoťania Lieskovec. Sásová sa predstaví v Dobrej Nive a Priechod zažije premiéru na pôde nováčika v Sáse.

Autor: (cb), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Bacúch)