V. LIGA
0 /

V nedeľu sa hralo tretie kolo aj v piatej futbalovej lige a v ňom sa darilo iba dvom zástupcom z bystrického okresu. V derby zápase nedala Sásová žiadnu šancu Selciam, ktoré však dlho odolávali. Nováčik z Podkoníc cestoval na pôdu ďalšieho nováčika do Prenčova a podal tam famózny výkon, keď vyhral 7:2. Nečakaný debakel vyfasovala Hrochoť v Lovči. Nedarilo sa ani futbalistom Jakuba, ktorí prehrali v Ladomerskej Vieske.

Sásová mala proti Selciam dobrý vstup do zápasu. Vytvorila si dve šance, najväčšiu mal Stacho, ale v tutovke minul bránku súpera. Prvý polčas bol herne vyrovnaný, no oba tímy sa nedokázali presadiť. Domáci dokonca zahodili penaltu v 36. minúte, keď Turčan mieril vedľa žrde. Po zmene strán mala prevahu Sásová, ale dlho sa trápila s dobrou obranou súpera i s brankárom Faltánim. Ten kapituloval až v 65. minúte. Rohový kop zahral skoro až z útrob krčmy Kapusta a jeho skvelý center našiel hlavu Stacha, ktorý otvoril skóre. Selčania teda museli otvoriť hru, ale vyloženú príležitosť si nevypracovali. Tú mali naopak domáci v 72. minúte, no striedajúci Vidiečan zoči – voči gólmanovi neuspel. Mrzieť ho to nemuselo, pretože ešte v tej istej minúte sa parádne trafil do vinkla z priameho kopu z asi 25 metrov Kapusta a vypýtal si miestenku do rubriky TV Markíza ´frajer na záver´. Jeho gól bol naozaj ukážkový. Tretí presný zásah pridal v závere z protiútoku Turčan, ktorý si vychutnal bezmocného brankára Seliec. Sásová vyhrala doma zaslúžene.

ŠK Sásová – ŠK Selce 3:0 (0:0)

Góly: 65. Stacho, 72. Kapusta, 88. Turčan. Rozhodoval: Melicher. ŽK: Murín, Badinský, Vidiečan – Číž, M. Maruniak. Diváci: 300.

V nedeľu hral Jakub na ihrisku v Ladomerskej Vieske a úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Do vedenia išli už v desiatej minúte Henželom. Náš celok sa snažil potom vyrovnať, ale ponúknuté šance nedokázal využiť. Súper hrozil v závere z brejkov, ale skóroval napokon z penalty. Tú nariadil rozhodca v 83. minúte, nepomohli ani protesty hostí a Hanus z bieleho bodu zvýšil na konečných 2:0.

FK FILJO Ladomerská Vieska – TJ ŠK Sokol Jakub 2:0 (1:0)

Góly: 10. Henžel, 84. Hanus (z 11m). Rozhodoval: Kelemen. ŽK: Repiský, Macejko, Henžel – Janík, Čief, Mišány, P. Poljovka, Filadelfi. Diváci: 100.

Hrochoťania cestovali do Lovče a duel im absolútne u tohto súpera nevyšiel. Ten totiž súkal od začiatku jeden gól za druhým, pričom pri chuti boli najmä dvaja futbalisti domáceho celku Páleník a Neuschl. Prvý menovaný sa presadil v deviatej a pätnástej minúte a zariadil stav 2:0. Po polhodine hry sa zranil hosťujúci Pádár, čo tiež nebola dobrá správa pre Hrochoťanov. Do prestávky inkasovali ďalšie dva góly, na 3:0 zvýšil Rapčan a na 4:0 Neuschl. V druhom polčase pridal Neuschl ďalšie tri góly v rade. Ak počítame aj ten z konca prvého dejstva, dal ich štyri v rade a jeho zásluhou svietilo na tabuli 7:0! Aspoň čestný gól strelili hostia v 74. minúte, presadil sa Zátroch. Posledné slovo mal však Páleník v samom závere, takže aj on si pripísal na svoje konto hetrik.

TJ Lovča – ŠK Hrochoť 8:1 (4:0)

Góly: 9., 15. a 90. Páleník, 40. Rapčan, 42., 53., 64. a 66. Neuschl – 74. Zátroch. Rozhodoval: Holas. ŽK: Poliak (Hrochoť). Diváci: 150.

Na záver sme si nechali vystúpenie Podkoníc Prenčove. Súboj dvoch nováčikov zvládol lepšie celok z bystrického okresu, hoci inkasoval už v siedmej minúte z priameho kopu, keď sa trafil domáci Židík. Až v 27. minúte odpovedal Sedliak a o dve minúty neskôr otočil výsledok z 1:0 na 1:2 Rusnák. Prešli ďalšie dve minúty a bolo vyrovnané zásluhou Blahúta. Do šatní na prestávku však išli spokojnejší hostia, pretože sa ešte pred skončením polčasu presadil Lihan – 2:3. V druhom dejstve padali góly iba do jednej bránky. V 55. minúte pridal štvrtý gól Podkoníc Kubina. Odpor domácich umlčal v 77. minúte Sedliak a potom to už bola exhibícia v podaní nášho mužstva. Šiesty gól vsietil Rusnák a siedmy Kostúrik. A to ešte v poslednej minúte Sedliak odmietol hetrik, keď nepremenil nariadenú penaltu.

OFK Štart Prenčov – FK Podkonice 2:7 (2:3)

Góly: 7. Židík, 31. Blahút – 27. a 77. Sedliak, 29. a 82. Rusnák, 42. Lihan, 55. Kubina, 89. Kostúrik. Rozhodoval: Bálint. ŽK: žiadne. Diváci: 200

Zostávajúce výsledky: Bacúch – B. Štiavnica 1:2, Bzovík – Krupina 1:1, Lieskovec – Dobrá Niva 2:1.

V štvrtom kole piatej ligy skupiny C si v nedeľu 26. augusta o 16.00 hodine zmerajú sily v okresnom derby Hrochoť s Podkonicami. Doma privíta Jakub futbalistov zo Bzovíka, Selce hostia Lieskovec a Sásová sa predstaví v Krupine.

1. B. Štiavnica 9b, 2. Podkonice 7b, 3. L. Vieska 6b, 4. Lieskovec 6b, 5. Sásová 5b, 6. Bacúch 4b, 7. Bzovík 4b, 8. Jakub 4b, 9. Krupina 4b, 10. Lovča 3b, 11. Selce 3b, 12. Hrochoť 3b, 13. D. Niva 1b, 14. Prenčov 0b.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Selce)