V. LIGA
2 /

Cez víkend sa hralo piate kolo v piatej futbalovej lige a v ňom najviac pútalo pozornosť mestské derby Sásová – Jakub. Šťastnejším tímom boli domáci futbalisti, ktorí dokázali premeniť viac šancí. Vyhrali aj Selce v divokej prestrelke v Prenčove. Nováčik z Podkoníc deklasoval doma Dobrú Nivu 8:0 a dostal sa na čelo súťaže. Nedarí sa Hrochoťanom, prehrali v Bacúchu z ich pohľadu 0:5!

Poďme najprv na sobotňajšie mestské derby do Sásovej, kde prišiel susedný Jakub. V prvom polčase boli o niečo viac na lopte hostia, domácim absentoval stred poľa, no i napriek tomu sa dostávali do šancí. Prvú využil už v dvanástej minúte útočník Peter Murín – 1:0. Do prestávky mohlo byť skóre aj vyššie, ale ani Jakubčania nezaostávali a vytvorili si sľubné príležitosti. Ich najväčšiu možnosť zmaril výborným zákrokom brankár Čavoj. Dôležitý zásah prišiel pre Sásovú v 49. minúte. Postaral sa oň Peter Stacho a bolo 2:0. Od tohto momentu sa už domáci nehrnuli príliš dopredu, hoci si vytvorili niekoľko závarov pred bránkou, no o niečo viac iniciatívnejší bol súper. Ten však nevyužíval dobré možnosti. Až v 67. minúte ťažil z chyby Sásovčanov na vlastnej polovici, rozohral rýchlu akciu na ktorej konci bol kapitán Michal Čief – 2:1. Razom nastala dráma, viac z hry mal stále Jakub, vyrovnať sa snažil najmä Kútik, ale pokúšal sa o to i dobrou strelou Vajda. Domáci hrali umne a napokon umlčali suseda v poslednej minúte. Po faule striedajúceho Potančoka na striedajúceho Vidiečana ukázal rozhodca Burger na biely bod a hoci nariadenú penaltu René Turčan nepremenil, vyrazenú loptu od brankára Filadelfiho predsa len upratal do siete a stanovil konečný výsledok na 3:1.

ŠK Sásová – TJ ŠK Sokol Jakub 3:1 (1:0)

Góly: 12. Murín, 49. Stacho, 90. R. Turčan – 67. Čief. Rozhodoval: Burger. ŽK: Murín – Janík, Čief, Moravčík, Mišány. Diváci: 200.

V sobotu hrali aj Hrochoťania, ktorí cestovali do Bacúcha a duel im tam absolútne nevyšiel. V prvom polčase inkasovali dva góly. V 15. minúte sa presadil Lapin a minútu pred prestávkou dal nášmu celku gól do šatne Švidraň. Tento futbalista sa presadil aj po zmene strán v 57. minúte, zvýšil na 3:0 a zmaril nášmu celku reálnejšiu šancu na zisk čo len jedného bodu. Horehronci hrali uvoľnene a pridali ešte ďalšie dva góly. Postaral sa o ne Teodor Lenďák v 74-ej a v 80-tej minúte. Výsledkom tak bolo jasné víťazstvo Bacúcha 5:0. Hrochoťania doposiaľ vyhrali len jeden zápas a sú prekvapujúco na predposlednom mieste v súťaži.

FK 09 Bacúch – ŠK Hrochoť  5:0 (2:0)

Góly: 15. Lapin, 44 a 57. Švidraň, 74. a 80. Lenďák. Rozhodoval: Žubor. ŽK: Dekrét – Prostredný. Diváci: 150

Selce odohrali dobrý zápas v nedeľu u nováčika v Prenčove. Hoci úvodný gól vsietili v desiatej minúte domáci zásluhou Filipa Blahúta, polčas skončil v prospech nášho celku. Veľkú zásluhu má na tom Matúš Mesík, ktorý dosiahol hetrik. Najprv v trinástej minúte vyrovnal na 1:1, do vedenia poslal hostí Koctúr v pätnástej minúte a potom spomínaný Mesík zvyšoval na 1:3 a 1:4. Prenčov znížil v 27. minúte Beňovicom, no ani stav 2:4 netrval dlho, pretože do prestávky sa ešte presadil svojim druhým gólom v zápase útočník Seliec Filip Koctúr,. Úvodná 45-minútovka bola teda bohatá na góly. Do druhého dejstva nastúpili domáci s odhodlaním niečo s nepriaznivým výsledkom 2:5 urobiť a aj sa im to darilo. V 59. minúte znižoval Rastislav Blahút a tento futbalista privodil drámu v 84-tej minúte ďalším presným zásahom na 4:5. Razom tak nastala dráma. Prenčovčania vrhli všetky sily do útoku, ale pykali za to. Selce si vyčkali na ďalšiu príležitosť, ktorú využil v 87. minúte pre zmenu Jakub Mesík. Duel tak skončil hokejovým výsledkom 4:6.

OFK Štart Prenčov – ŠK Selce 4:6 (2:5)

Góly: 10. F. Blahút, 27. Beňovic, 59. a 84. R. Blahút – 13., 20. a 25. M. Mesík, 15. a 38. Koctúr, 87. J. Mesík. Rozhodoval: Nemčok. ŽK: žiadne. Diváci: 80.

Podkonice sú príjemným prekvapením v premiérovej sezóne v piatej lige. Ako nováčik si počínajú nad očakávanie, čo potvrdili v nedeľu doma proti Dobrej Nive. Pri chuti bol hlavne bývalý útočník Kremničky a mestskej Dukly Ján Kostúrik. Vsietil v tomto stretnutí až päť gólov. Prvý v štvrtej minúte, keď otvoril skóre. Na 2:0 zvyšoval v desiatej minúte Sedliak, no potom sa o slovo znovu prihlásil Kostúrik a už do polčasu zaknihoval hetrik. Presadil sa v tridsiatej minúte a aj o šesť minút neskôr. Na prestávku teda išli mužstvá za stavu 4:0. Hneď po nej pridal útočník Ján Kostúrik ďalšie dva presné zásahy. V 48. minúte zariadil stav 5:0 a v 53-tej 6:0. Hostia už pôsobili odovzdaným dojmom a inkasovali ešte ďalšie dva góly. V 64. minúte znovu od Sedliaka a konečných 8:0 zariadil v 70. minúte Kubina. Diváci si márne pýtali desiatku, Dobrá Niva sa totiž sústredila posledných dvadsať minút najmä na to, aby neinkasovala a neprivodila si ešte väčšiu hanbu.

FK Podkonice – OŠK Dobrá Niva 8:0 (4:0)

Góly: 4., 30., 36., 48. a 53. Kostúrik, 10. a 64. Sedliak, 70. Kubina. Rozhodoval: Maslen. ŽK: Tkáč – Tuharský, Baláž, Molnár. Diváci: 150.

Zostávajúce výsledky: Ladomerská Vieska – Lovča 0:2, Bzovík – B. Štiavnica 1:1, Lieskovec – Krupina 0:1.

Najbližšie je na programe dohrávka 4. kola, v rámci ktorej Selce privítajú v stredu 5. septembra o 16.30 hodine na obecnom štadióne Lieskovec. Riadne šieste kolo sa hrá cez víkend. Už v sobotu 8. septembra sa o 15.30 hodine predstaví Sásová v Banskej Štiavnici. Pôjde o súboj mužstiev, ktoré ešte v tejto sezóne neprehrali. Navyše v tomto meste sa konajú znám Salamandrové slávnosti. V nedeľu 9. septembra o 15.30 hodine sa hrá okresné derby v Selciach, kde prídu vedúce a doposiaľ neporazené Podkonice. V tom istom čase Jakub hostí doma Lieskovec a Hrochoťania privítajú Dobrú Nivu.

1. Podkonice 13b, 2. B. Štiavnica 13b, 3. Sásová 11b, 4. Bacúch 10b, 5. Jakub 7b, 6. Krupina 7b, 7. Lovča 6b, 8. Lieskovec 6b*, 9. L. Vieska 6b, 10. Selce 6b*, 11. Bzovík 5b, 12. D. Niva 4b, 13. Hrochoť 3b, 14. Prenčov 0b.