3 /

Cez víkend bolo na programe jedenáste kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom mohla v prípade víťazstva tretia Šalková preskočiť druhý Tisovec. V prvom polčase všetko nasvedčovalo tomu, že sa tak udeje, ale po prestávke hostia vyrovnali a napokon sa body delili. Vyhralo len naše Jupie, keď v Badíne zdolalo Vinicu. Trojzápasovú víťaznú sériu ukončili Rakytovce prehrou v Pliešovciach. Medzibord remizoval v Slovenských Ďarmotách. Šokoval však líder z Poltára, ktorý prehral na pôde posledného Veľkého Krtíša!

Šalková privítala už v sobotu večer Tisovec a v prvom polčase herne dominovala. Vedenia sa ujala po dobre zahraných štandardkách. Už v tretej minúte putovala z ľavej strany z priameho kopu lopta pred bránku, kde si nabehol Libič a hlavičkou otvoril skóre zápasu. Hostia sa dostali potom do dobrej možnosti na vyrovnanie, konkrétne Halaj, ale brankár Vernarský výborne zasiahol nohou. Na opačnej strane po rohovom kope hlavičkoval Pavol Dobrík, no lopta neskončila medzi žrďami. Dostala sa tam až po ďalšom rohu v 16. minúte z hlavy Zimnikovala – 2:0. V 29. minúte predviedli domáci peknú kombinačnú akciu, po ktorej aktívny Zimnikoval našiel v šestnástke voľného Paloviča a ten mieril presne k žrdi – 3:0. Škoda, že domáci si nedali pozor v 38. minúte na rýchlu akciu Tisovca. Hráči si to dobre narazili, Masár sa dostal za obranu a z ľavej strany sám pred Vernarským uspel – 3:1.

V druhom polčase hostia výrazne ožili, boli lepším tímom a v 55. minúte znížili. Po štandardnej situácii center putoval na zadnú žrď, kde hosťujúci hráč vrátil loptu do päťky a v nej v trme – vrme zakončoval Masár, odrazená lopta sa však od Libiča dostala za bezmocného brankára. Tisovčania vycítili šancu, viac sa tlačili dopredu, Šalkovčania sa nevedeli dostať do svojej typickej kombinačnej hry, neboli už takí aktívni. To sa napokon vypomstilo v sedemdesiatej minúte. Do pokutového územia išla ďalšia centrovaná lopta z pravej strany, Vernarský trošku zaváhal, čo využil hlavičkujúci Brož. Potom už veľa šancí diváci pod umelým osvetlením nevideli. Štvrtý gól mohol pridať domáci kanonier Vučkovič, ale vychytal ho Drak. Hosťom nevyšli rýchle akcie, takže body sa napokon delili. Tréner a brankár Šalkovej Daniel Vernarský k duelu poznamenal: „Tento nezvládnutý a dobre rozohraný zápas beriem na seba. Zlou taktikou do druhého polčasu a zaváhaniami pri góloch sme prišli o víťazstvo.“

FK Šalková – MŠK Tisovec 3:3 (3:1)

Góly: 3. Libič, 16. Zimnikoval, 29. Palovič – 38. a 55. Masár, 70. Brož. Rozhodoval: Chudý. ŽK: Libič, Kamenský (obaja Šalková). Diváci: 150.

Naše Jupie privítalo v Badíne Vinicu a v prvom polčase si vypracovalo množstvo šancí. Dostával sa do nich hlavne Ďurta, ale skúšal to i nepresný Konder, či narodeninový oslávenec Veselovský. Hostia pohrozili iba po koncovke T. Libiča, ktorý mieril tesne vedľa. Skóre sa napokon menilo v 36. minúte. Hosťujúci brankár Geregai nezvládol malú domov, loptu vybojoval Veselovský a dobre ju naservíroval Ďurtovi, ten sa už nemýlil – 1:0.

V druhom polčase mal príležitosť na zvýšenie skóre Plško, no miesto prieniku do šestnástky volil nepresnú strelu. Následne dlhá lopta putovala za domácu obranu a našla T. Pančíka. V tutovke ho fauloval brankár Škubák, no Libič z nariadenej penalty mieril nad brvno. V ďalšej fáze stretnutia mali druhý gól na kopačkách Konder a Ďurta, obaja však nemierili z dobrých pozícií presne. Vinica mala síce územnú prevahu, ale nepretavila ju do vyrovnávajúceho gólu. Futbalisti Jupie hrali pozorne, sústredili sa hlavne na to, aby neurobili chybu a nedali zbytočným zaváhaním súperovi príležitosť. Tri body tak zostali v Badíne. Brankár a kapitán domáceho mužstva Dominik Škubák po zápase uviedol: „V tomto stretnutí sme si zbytočne skomplikovali život. Namiesto jasného vedenia, keď v prvom polčase sme mohli viesť aj 3:0, sme v druhom nepremenili ďalšie príležitosti a až do konca sme sa báli o výsledok. Našťastie hostia hneď po prestávke neskórovali z pokutového kopu. Doplácame na veľké množstvo nevyužitých šancí, čo nás môže v iných zápasoch mrzieť.“

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – ŠK Vinica 1:0 (1:0)

Gól: 36. Ďurta. Rozhodoval: Jančo. ŽK: Škubák, Pšida, Šimunek, Plško – Zachar, Rácz. Diváci: 150.

Rakytovce po troch víťazných zápasoch cestovali do Pliešoviec s odhodlaním bodovať. Žiaľ to sa nášmu celku nepodarilo, pretože nepodal taký výkon ako v predošlých stretnutiach. Diváci videli duel slabej úrovne na náročnom hrboľatom teréne. Domáci využili hneď prvú šancu. V 16. minúte našla v pokutovom území lopta Beňa a ten presnou strelou otvoril skóre zápasu. Škrt urobilo Rakytovciam aj zranenie Podkonického, ktorého po hrozivo vyzerajúcom nezavinenom páde odviezla sanitka so zlomenými kosťami predlaktia rovno do nemocnice.

V druhom polčase sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť, ale domáci pozorne bránili. Za zmienku stojí len strela Rafanidesa z 54. minúte minúty, keď mieril do brvna. V závere zápasu to ešte skúšal po centri Kohúta Kapusta, hlavičkoval však vedľa žrde. Náš celok z okrajovej časti Banskej Bystrice tak odchádzal z Pliešoviec sklamaný bez zisku čo len jedného bodu.

TJ Tatran VLM Pliešovce – FK Rakytovce 1:0 (1:0)

Gól: 16. Beňo. Rozhodoval: Holas. ŽK: Záturecký, Fraňa – Rafanides, Kohút, Mráz, Gašpar. Diváci: 100.

Medzibrod zavítal do Slovenských Ďarmot a už v šiestej minúte sa mu naskytla hra v početnej výhode. Domáci Dobrocký totiž vo vyloženej šanci držal protihráča rukou za dres, takže sa porúčal predčasne pod sprchy. Naše mužstvo z bystrického okresu príležitosť nevyužilo a gól nedalo ani z priameho kopu. Naopak v oslabení skórovali Ďarmoty, keď sa v osemnástej minúte presadil Berec. Hostia sa teda snažili aspoň o vyrovnanie, ale po prestávke pykali za túto aktivitu v 69. minúte. Na 2:0 zvýšil bývalý hráč bystrickej Dukly v domácom drese Fabián Slančík. Medzibrodčanov ani tento moment neodradil a v 85. minúte sa napokon tešili z gólu. Na 2:1 znížil útočník Ivan Varga a vykresal nádej na remízu. V 89. minúte sa na polovici Ďarmot udiali nepekné veci. Rozhodca Grenčík ukázal až dve červené karty. Domácemu Konczovi za kopnutie súpera nadmernou silou a hosťujúcemu Vargovi za sotenie protihráča v prerušenej hre. Keď previnilci opustili ihrisko, podstatné bolo, že z nariadeného priameho kopu skóroval Peter Belko. Stanovil tak konečný výsledok na 2:2.

FK Slovenské Ďarmoty – TJ Sokol Medzibrod 2:2 (1:0)

Góly: 18. Berec. 69. Slančík – 85. Varga, 90, Belko. Rozhodoval: Grenčík. ŽK: Lukács, Berec – Vančo, Pipich, Majerník, Gregor. ČK: 6. Dobrocký (držanie za dres), 89. Koncz (hrubý faul) – 89. Varga (nešport. správanie). Diváci: 100.

Ostatné výsledky: Č. Balog – Tornaľa 6:1, V. Krtíš – Poltár 1:0 (!), Revúca – Hriňová 2:1.

Najbližšie je na programe 12. kolo. V sobotu 21. októbra o 14.00 hodine privítajú doma Rakytovce Hriňovú a Medzibrod hostí na svojom obecnom štadióne Čierny Balog . V nedeľu 22. októbra o 14.00 hodine sa Šalková predstaví v Pliešovciach a Jupie hrá v Tornali.

1. Poltár 22b, 2. Tisovec 21b, 3. Šalková 19b, 4. Medzibord 19b, 5. Tornaľa 18b, 6. Hriňová 16b, 7. Jupie 16b, 8. Č. Balog 15b, 9. Revúca 15b, 10. Rakytovce 14b, 11. Slov. Ďarmoty 14b, 12. Pliešovce 11b*, 13. Vinica 9b*, 14. V. Krtíš 6b.