2 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo cez víkend 23. kolo a naše banskobystrické mužstvá prevažne uspeli. Prehrali iba Podlavice v derby v Priechode, vedúci Medzibrod remizoval v Lieskovci, Lupča vyhrala nad Štiavnickými Baňami, Sásová otočila doma zápas s Pliešovcami, víťazstvo si odniesla Hrochoť z Bacúcha a Šalková z Voznice.

Bystricoviny zavítali na zápas do Sásovej, kde hrali Pliešovce a diváci tam videli poriadnu drámu. Najprv mali šance domáci, Choma mieril pod brvno, ale gólman zasiahol bravúrne, nekapituloval ani po krížnej strele Smekala. Hostia hrozili strelami z diaľky v podaní Zátureckého a Roziaka, ktorý po polhodine narobil problémy nášmu brankárovi Čavojovi, no našťastie Želiezka mieril do brvna už z ofsajdu a následný gól súpera teda nemohol platiť. Najväčšiu príležitosť mal bystrický celok na konci polčasu po peknej kombinačnej akcii Smekala s Vidiečanom, posledne menovaný si pekne zasekol brankára, ale nemieril do opustenej svätyne súpera. Po prestávke sa diali veci. V 65. minúte po koncovke Želiezku zastupoval Čavoja na bránkovej čiare jeho spoluhráč a následne Sásovčan Vidiečan nevyužil brejk. O dve minúty neskôr postranný rozhodca neodmával ofsajd, domáci nehrali, pretože sa domnievali, že ide o jasné previnenie súpera, ten však naopak hral a Záturecký aj skóroval – 0:1. Nepomohli žiadne protesty ani nadávky. Banskobystrické mužstvo však predsa len vyrovnalo. V 77. minúte si pekne v šestnástke zasekol obrancu Tomáš Ondrejka a rovnako dobre i zakončil – 1:1. Zvrat mohol privodiť v 84. minúte Gibala, ak by hlavou mieril medzi žrde. Tréner Kunzo však poslal na ihrisko o minútu neskôr svojho jediného žolíka na striedačke Petra Ďuriša a ten po pár sekundách premenil prvý dotyk s loptou senzačne na víťazný gól. Udialo sa tak po štandardke, lopta putovala do šestnástky, kde ju domáci získali a striedajúci hráč nemal problém zblízka skórovať na 2:1. Kormidelník Sásovej František Kunzo bol s prvou výhrou na jar pochopiteľne nad mieru spokojný, keď nám povedal: „Som hrdý na svojich chlapcov, pretože celý zápas bojovali, išli za víťazstvom i keď sa nechcem vyjadrovať k rozhodcom, teda k spornému gólu, ktorý sme dostali. Moji hráči aj po tomto okamihu ukázali, že majú charakter a zvrátili tento ťažký duel. Pliešovce sú totiž na čelných priečkach v tabuľke a majú veľmi dobré mužstvo. My však ešte na definitívnu záchranu potrebujeme uhrať nejaké body.“

ŠK Sásová – TJ Tatran VLM Pliešovce 2:1 (0:0)

Góly: 77. Ondrejka, 86. Ďuriš – 67. Záturecký. Rozhodoval: Kelemen. ŽK: Vidiečan, Choma, Gibala (všetci Sásová). Diváci: 200.

Medzibrod sa predstavil už v sobotu dopoludnia v Lieskovci a neprehral. Začal veľmi dobre, zásluhou Miroslava Haviara viedol o dva góly, keď sa tento hráč presadil najprv v jedenástej minúte a potom aj v osemnástej. Domáci odpovedali taktiež dvojgólovým strelcom Martinom Svintekom a to ešte do prestávky, tento futbalista znížil najprv v 25. minúte na 1:2 a vyrovnanie privodil o sedem minút neskôr. Po zmene strán sa presadil Tomáš Klinec z Medzibrodu, ale náš celok napokon nevyhral. V 87. minúte totiž zariadil konečnú remízu 3:3 Štefan Sudimák.

OŠK Lieskovec – TJ Sokol Medzibrod 3:3 (2:2)

Góly: 25. a 32. Svintek, 87. Sudimák – 11. a 18. Haviar, 74. Klinec. Rozhodoval: Kaliňák. ŽK: Belko, Rajčok (obaja Medzibrod). Diváci: 250.

Futbalisti Šalkovej hrali vo Voznici a dokázali u posledného mužstva vyhrať. Mali to však ťažké, pretože v tridsiatej minúte im arbiter Havran vylúčil Pavla Dobríka. Domáci teda hrali v početnej výhode, ktorú však nedokázali pretaviť do gólu. Osudným im bol napokon faul Bartoša v osemdesiatej minúte, po ktorom nasledovala penalta. Tú premenil Jozef Chovanec a zariadil tak tri body pre svoj tím.

ŠK Voznica – FK Šalková 0:1 (0:0)

Gól: 80. Chovanec (z 11m). Rozhodoval: Havran. ŽK: Blaho, Pukan, Bartoš, A. Dobrík – Mikulec, Libič. ČK: 30. Pav. Dobrík (Šalková). Diváci: 150.

Podlavice hrali v Priechode a okresné derby zvládli domáci futbalisti. Všetky góly padli v prvom polčase a prvý už pomerne rýchlo v tretej minúte, keď sa presadil Priechodčan Miroslav Ivanič. V dvadsiatej druhej minúte už bolo 2:0 po presnom zásahu Borisa Bindu. Hostia znížili v poslednej minúte tohto dejstva, o gól do šatne sa postaral Peter Valach. Po prestávke Podlavičania nevyrovnali, hoci snahu prejavili, takže sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu.

OFK 1950 Priechod – Jupie Podlavice 2:1 (2:1)

Góly: 3. Ivanič, 22. Binda – 45. Valach. Rozhodoval: Rendla. ŽK: Šinkovkin, Binda – Polák, Uhliarik, Veselovský. Diváci: 150.

Hrochoťania cestovali do Bacúcha a uspeli. Do prestávky diváci na Horehroní gól nevideli, no po zmene strán už padali. Najprv ich dával náš celok z bystrického okresu. V 53. minúte sa presadil Róbert Sláva a v 72-ej zvyšoval Martin Hajdóci. Domáci znížili až v 88. minúte Vraniakom, takže na prípadné vyrovnanie im už veľa času nezostalo. Hrochoťania si záver postrážili a vyhrali.

FK 09 Bacúch – ŠK Hrochoť 1:2 (0:0)

Góly: 88. Vraniak – 53. Sláva, 72. Hajdóci. Rozhodoval: Pataki. ŽK: Pobožný, J. Nikel – Sláva. Diváci: 50.

Slovenská Lupča počas jarmoku privítala v sobotu popoludní Štiavnické Bane a počínala si dobre. Skóre otvoril v 27. minúte Marek Balík a vďaka nemu sa išlo do šatní na prestávku za stavu 1:0. Po nej sa už po dvoch minútach hry presadil Radovan Beňák, ktorý zvýšil na 2:0. Domácim sa hralo už pokojnejšie, hlavne po tom, ako dostal druhú žltú kartu v 65. minúte hosťujúci Lupták. V jarmočnej nálade teda dotiahli zápas do víťazného konca. V 86-tej minúte dal ešte výsledkovú bodku gólom na 3:0 Matej Mesík.

OFK Slovenská Lupča – TJ Baník Štiavnické Bane 3:0 (1:0)

Góly: 27. Balík, 47. Beňák, 86. Mesík. Rozhodoval: Farsky. ŽK: Oravec, Turčan, Holécy – Lupták, Caban. ČK: 65. Lupták (po 2ŽK). Diváci: 150.

Zostávajúci výsledok: Č. Balog – Repište 3:0.

Na ďalší víkend sa hrá 24. kolo. V sobotu 30. mája o 17.00 hodine Podlavice privítajú Sásovú a o 19.00 hodine Šalková hostí Priechod. V nedeľu 31. mája sa o 17.00 hodine stretnú Bacúch s Medzibrodom, Hrochoť s Čiernym Balogom a Repište so Slovenskou Lupčou.

1. Medzibrod 56b, 2. Šalková 46b, 3. Pliešovce 44b, 4. Repište 36b, 5. Hrochoť 34b, 6. Lieskovec 31b, 7. Priechod 31b, 8. Čierny Balog 29b, 9. Sásová 29b, 10. Štiavnické Bane 29b, 11. Podlavice 24b, 12. Slovenská Lupča 24b, 13. Bacúch 17b, 14. Voznica 16b.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Pliešovce)