V. LIGA
0 /

Cez víkend boli na programe zápasy 18. kola aj v piatej futbalovej lige a pozornosť pútalo najviac mestské derby medzi Jakubom a Sásovou. Skončilo sa nerozhodne 3:3. V nedeľu sa hrali ostatné stretnutia. Sklamali Selce, keď doma prehrali s Lieskovcom. Posledný Priechod utrpel debakel u lídra súťaže v Lovči. Vyhrala iba Hrochoť. Na svojom ihrisku zdolala tesne Ladomerskú Viesku.

V sobotu sa hralo v peknom slnečnom počasí derby Jakub Sásová a prvý polčas vyšiel lepšie domácim futbalistom. Do vedenia išli v 15. minúte po akcii z pravej strany. Išlo o rýchly protiútok, ktorý zakončil po peknom narazení si lopty voľný Mišány. Hostia odpovedali z penalty. Predchádzal tomu faul hráča Jakuba, ktorý sklzom zasiahol protihráča i loptu, pokutový kop premenil Choma – 1:1. Dve minúty pred prestávkou sa menilo opäť skóre. K odkopnutej lopte sa totiž dostal Mišány, zostal sám pred bránkou Sásovej a využil tohto faktu – 2:1.

Úvod druhého polčasu patril domácim. Mali šance na zvýšenie skóre, no v bránke podával spoľahlivý výkon Čavoj. Ten najprv vyškriabal loptu spod brvna, zasahoval aj po dobrej strele Čiefa z ľavej strany a neprekonal ho ani Mišány, ktorý parádne napriahol. Hostia ožili po príchode útočníka Murína. Ten začal robiť ´vetry´ obrane súpera, rozumel si najmä so spoluhráčom Dobrotom. Práve po jeho prihrávke sa v šestnástke Murín presadil a vyrovnal na 2:2 v 76. minúte. Tento moment zaskočil Jakubčanov a v priebehu pár sekúnd inkasovali i tretí gól. Dobrú loptu dostal za obranu na kopačku kanonier Stacho a sám pred brankárom nezaváhal – 2:3. S domácimi to nevyzeralo najlepšie, ale pozbierali v závere zvyšné sily, dostali sa k niekoľkým štandardkám a dokázali vyrovnať na 3:3. V nadstavenom čase sa v skrumáži najlepšie zorientoval v pokutovom území Peter Vajda a nekompromisnou strelou zariadil deľbu bodov. Z tohto duelu je i naša fotogaléria.

TJ ŠK Sokol Jakub – ŠK Sásová 3:3 (2:1)

Góly:15. a 43. Mišány, 90+. P. Vajda – 22. Choma (z 11m), 76. Murín, 77. Stacho. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: Dočkal, Poljovka – R. Kollár, Dobrota, Kapusta. Diváci: 200.

Posledný Priechod cestoval na pôdu vedúceho celku súťaže do Lovče, takže zázraky sa očakávať od nášho mužstva nedali. Napriek tomu to bola v prvom polčase vyrovnaná partia. Hostia totiž išli do vedenia gólom Kubáta z osemnástej minúty, na ktorý odpovedal o päť minú neskôr Páleník. Polčas sa teda skončil nerozhodne 1:1. V druhom dejstve nezachytili Priechodčania úvod. V 55. minúte sa presadil Rapčan a v 60-tej znovu Páleník. Celok z bystrického okresu musel otvoriť hru a inkasoval ďalšie góly. Postarali sa o ne Bien, Neuschl a Páleník, ktorý v 88. minúte zavŕšil hetrik, zariadil tak konečný výsledok 6:1.

TJ Lovča – OFK 1950 Priechod 6:1 (1:1)

Góly: 23., 60. a 88. Páleník, 55. Rapčan, 65. Bien, 73. Neuschl – 18. Kubát. Rozhodoval: Antalík. ŽK: Žiak, Krivjančin, Bien (všetci Lovča). Diváci: 230.

Hrochoťania privítali doma nováčika Ladomerskú Viesku a hostia predvádzali na ihrisku súpera dobrý výkon. Naše mužstvo z bystrického okresu sa dlho nevedelo presadiť a kebyže nemá skúseného Roba Slávu, duel mohol skončiť bez gólov. V 60-tej minúte totiž tento futbalista zahrával rohový kop a ukázal, že patrí medzi jeho najlepších exekútorov v súťaži. Loptu poslal priamo do bránky a rozhodol tak o tesnom víťazstve 1:0.

ŠK Hrochoť – FK Filjo Ladomerská Vieska 1:0 (0:0)

Gól: 60. Sláva. Rozhodoval: Ratkovský. ŽK: Poničan, Škamla, Pádár – Borgoň, Hanus, R. Urgela, Macejko . Diváci: 120.

Selce privítali na svojom obecnom štadióne Lieskovec s cieľom bodovať naplno. To sa však nášmu mužstvu nepodarilo, pretože sa v celom stretnutí nedokázali domáci hráči vpredu presadiť. Nevyužili ani jednu gólovú príležitosť, naopak v 77. minúte inkasovali. Rozhodujúci zásah hostí zariadil Pepich. V závere sa snažili Selce aspoň vyrovnať, ale buď chýbala presnejšia muška, alebo bol proti brankár Dvoran.

ŠK Selce – OŠK Lieskovec 0:1 (0:0)

Gól: 77. Pepich. Rozhodoval: Pašák. ŽK: Vrbovský (Lieskovec). Diváci: 200.

Zostávajúce výsledky: Štiavnické Bane – Krupina 8:0, Sása – Kováčová 1:3, Dobrá Niva – Bacúch 4:1.

Najbližšie sa hrá 19. kolo v nedeľu 29. apríla o 16.00 hodine, kedy Sásová privíta doma Štiavnické Bane, Priechod hostí Ladomerskú Viesku, Selce sa predstavia v Bacúchu, Jakub v Kováčovej a Hrochoťania v Dobrej Nive.

1. Lovča 36b, 2. Hrochoť 36b*, 3. Kováčová 35b**, 4. Jakub 32b, 5. Sásová 29b, 6. Ladomerská Vieska 24b, 7. Lieskovec 24b*, 8. Bacúch 23b*, 9. D. Niva 23b, 10. Štiav. Bane 21b*, 11. Krupina 19b, 12. Selce 19b**, 13. Sása 9b*, 14. Priechod 4b**.