5 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v šlágri 23. kola tretej futbalovej ligy stred zdolali na domácom ihrisku v Kremničke druhý celok tabuľky Rimavskú Sobotu 2:1 a stále sú na čele súťaže. Rovnako platí i to, že na jar ešte neprehrali.

V prvom polčase mala Dukla navrch, častejšie útočila a dostala sa aj do troch nebezpečných koncoviek. Najprv vyskúšal gólmana hostí Prošovského Ďanovský, po ňom ho natiahol aj Laksík a k skvelému zákroku ho prinútil Snitka, ktorý mieril pod brvno. Náš tlak zastavil nečakaný gól súpera v 31. minúte. Kalmár sa odhodlal k strele z osemnástich metrov a loptu poslal do ľavého horného rohu Krejčího svätyne – 0:1. Následne sme už šance nemali, no v nadstavenej minúte prvého polčasu prišla štandardka, po ktorej sa k odrazenej lopte dostal na šestnástke Gabriel Snitka a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:1. Bol to dôležitý moment z pohľadu vývoja stretnutia.

Na začiatku druhého dejstva iba tesne vedľa mieril hosťujúci Fajčík. Varovný prst zobrali bystrickí futbalisti vážne, prevzali taktovku hry a vytvorili si zaujímavé možnosti. Po priamom kope Saviča hlavičkoval v pokutovom území tesne nad brvno Lukáš Laksík, ale mrzieť ho to napokon nemuselo, pretože v 67. minúte videl na ľavej strane priestor, využil toho, prešiel pred bránku a bravúrne zakončil pod brvno – 2:1. Tretí gól mohol pridať Snitka, pekne napriahol z vyše 20 metrov, ale aj on mieril tesne nad hornú žrď. Na opačnej strane pohrozil strelou z hranice šestnástky Vargic, no o meter minul priestor našej bránky. Gemerčania museli otvoriť hru, ale do šancí sa nedostávali. Poistku mohol pridať na strane Dukly najmä Starší. Najprv poslal centrovanú loptu hlavou do zeme a tá následne opečiatkovala brvno a neskôr mu radosť po slušnej koncovke zmaril dobrým zákrokom Prošovský. Hostia mali dva až tri závary pred Krejčího svätyňou, ale buď situáciu dobre riešil bystrický brankár, alebo mu pomohli spoluhráči.

Po zápase sme najprv oslovili asistenta trénera MFK Dukla Banská Bystrica Norberta Juračku, ktorý nám povedal:

„Bolo vidieť, že hrajú prvé dve mužstvá tabuľky. Futbal spĺňal parametre špičkových mužstiev tretej ligy. Úvod zápasu vyšiel lepšie nám. V prvej 25-minútovkje sme sa dostali do troch zakončení, ale hostí podržal brankár. Zabrzdil nás gól súpera, ich hráč to trafil parádne, našťastie sme vyrovnali v samom záver polčasu po štandardke Snitkom. To nás opätovne nakoplo a druhý polčas bol už jednoznačne v našej réžii. Víťazstvo sme strhli na svoju stranu po krásnej individuálnej akcii Laksíka. Zaslúžene sme získali tri body. Naša krivka výkonnosti stúpa, ale či stačí už na druhú ligu, to sa mi ťažko k tomu vyjadrovať. Vrchol výkonnosti tohto mužstva sme ešte nedosiahli. Podľa mňa sa tá hranica dá posunúť vyššie.“

Autor víťazného gólu MFK Dukla Lukáš Laksík Bystricovinám prezradil:

Čo sa týka mojej gólovej situácie, išlo o nakopnutú loptu do čiary a moja myšlienka bola jednoduchá, bežať a bežať. Videl som, že mi nik nenabieha, mal som voľný priestor a skúsil som zakončiť. Vyšlo mi to pod brvno. Výhodou bolo, že hostia už mali viac hráčov hore a trošku pozabudli na tú stranu, z ktorej som dal gól. Celý zápas mal inak slušné tempo, všetci chalani sa snažili a nechali sme tam aj ´duklistické´ srdiečko. Ak budeme hrať tak ako dnes, tak si s prehľadom postrážime vedúcu pozíciu, ale o druhej lige ešte nechceme hovoriť, hlavne to nemôžeme zakríknuť.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 2:1 (1:1)

Góly: 45. Snitka, 67. Laksík – 31. Kalmár. Rozhodoval: Galád. ŽK: Gaško (Dukla). Diváci: 340.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Gaško, Kovanič, Herich, Ševčík (46. R. Valent), Savič, Zumrovski (86. Neušel), Snitka, Ďanovský (69. Lukáč), Starší, Laksík (80. Kolláti)

Ostatné výsledky: Žarnovica – Martin 1:5, Lučenec – Oravské Veselé 2:1, Teplička n. Váh. – N. Baňa 4:0, Krásno n. Kys. – Fiľakovo 4:0, Lip. Hrádok – Čadca 1:4, Kalinovo – Detva 1:1, Lip. Štiavnica – Námestovo 4:2.

V najbližšom 24. kole cestujú Bystričania do Detvy, kde odohrajú duel s tamojším posledným celkom súťaže v nedeľu 20. mája o 17.00 hodine.

1. B. Bystrica 54b, 2. R. Sobota 45b, 3. Lučenec 44b, 4. Lip. Hrádok 43b, 5. Kalinovo 40b, 6. Lip. Štiavnica 39b, 7. Martin 37b, 8. Námestovo 35b, 9. Čadca 35b, 10. Žarnovica 34b, 11. Oravské Veselé 33b, 12. Krásno n. Kys. 28b, 13. Teplička n. Váh. 26b, 14. Fiľakovo 20b, 15. N. Baňa 19b, 16. Detva 12b.

Autor: (job), Foto: autor