FOTO+VIDEO: Barani vyhrali aj druhý prípravný zápas, tentoraz s Trenčínom na nájazdy + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti  nastúpili na druhý prípravný zápas pred novou sezónou ešte v starých dresoch. Proti Dukle Trenčín sa ťažšie rozbiehali, prehrávali už 0:2, no napokon vyrovnali a v nájazdoch dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

V prvej tretine diváci pri Hrone gól nevideli, i keď Bystričania mali niekoľko dobrých príležitostí a viac z hry. V úvodnej desaťminútovke Hickomott mieril iba do gólmana Cháberu, Kafka poslal puk tesne vedľa žrde a poriadne vetry narobil pred bránkou mladý Andrisík, no ani on nedokázal s pomocou teču protihráča skórovať. Najväčšiu šancu mal v našom tlaku Češík a po nevyužitej presilovke i Matoušek, no Chábera vytiahol betón.

Druhú tretina dokonale vyšla hosťom. Už v jej úvode Vellieux nevyužil samostatný nájazd, keď puk vyrazil náš brankár Košarišťan, následná dorážka skončila na žŕdke. Ďalšiu možnosť mal Trenčan Švec, ale strieľal tesne vedľa. Barani sa potom ubránili presilovke súpera, no nič im to nebolo platné, pretože inkasovali po jej skončení, keď náš gólman zle rozohral puk, čo využil pred jeho opustenou svätyňou dokonca v oslabení Sojčík – 0:1. Tento moment nebol pre bystrický tím ponaučením, pretože Dukla stále hýrila aktivitou. Opäť však nevyužila početnú výhodu, no po nej dokázala skórovať Novákom, ktorý bol sám pred bránkou a dostal dobrú prihrávku spoza nej od Šveca – 0:2. Až tento zásah ´baranov´ prebral a začali sa viac tlačiť do bránky. Prišli aj šance, ktoré nevyužili Češík a M. Surový. Podarilo sa to až Tomášovi Surovému 43 sekúnd pred koncom stredného dejstva. Dostal prihrávku za obranu hostí a svoje sólo pretavil do zníženia na 1:2.

Tretia tretina sa začala pre Bystričanov dobre. Mali výhodu presilovky a tú aj zužitkovali. Maione od modrej šikovne vystrelil po ľade a Maroš Surový iba nastavil hokejku a účinne puk tečoval – 2:2. Víťazstvo na našu stranu mohol ešte v riadnom hracom čase strhnúť Matoušek, pokúšal sa o to v oslabení, ale i v hre piatich proti piatim, no recept na Cháberu nenašiel. Zaujímavá bola posledná minúta záverečného dejstva, v ktorej najprv zoči – voči Košarišťanovi neuspel voľný Novák a na opačnej strane nebol presný pre bránkou Dukly v dobrej pozícii M. Surový.

O víťazstve tak museli rozhodovať samostatné nájazdy, v ktorých Trenčania neboli úspešní, všetky tri totiž Košarišťan zvládol. My sme sa presadili v druhej a tretej sérii. Najprv to bol kanadský obranca Mathew Maione a po ňom útočník Petr Kafka.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 40. T. Surový (Ferleťák), 43. M. Surový (Maione, Ďatelinka), 60. Maione (rozh. sam. nájazd) – 29. Sojčík, 37. D. Novák (Švec). Rozhodovali: Ján Majling – Martin Číž, Richard Ivan. Vylúčenia na 2 min.: 6:5. Vyššie tresty: M. Novák (Trenčín) – 10 min za zhodenie rukavíc. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Diváci: 1084

HC ´05 iClinic: Košarišťan – Mikuš, Ďatelinka, Gründling, Cebák, Maione, Wishart, Ťavoda, Ivanič – Bezúch, T. Surový, Kafka – Truchno, Tamáši, Hickmott – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, M. Surový, Ferleťák

Dukla: Chábera – M. Novák, Hatala, Drgoň, Albers, Holenda, Bohunický, Ryzák, Šefčík – L. Novák, Dlouhý, Sojčík – Gašparovič, Veilleux, Ručkay – D. Novák, Švec, Hudec – Pataky, Kalináč, Kamenický

Hlasy po zápase :

Andrej Košarišťan, brankár Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas dnes s Trenčínom. Dlho bol stav 0:0 a čakalo sa iba na to – kto dá prvý gól. Bohužiaľ, dala ho Dukla a prišiel po mojej chybe. Potom sme dokonca prehrávali 0:2, nebola to jednoduchá druhá tretina. Našťastie sme pred jej koncom aspoň znížili. V šatni sme si pred treťou tretinou povedali, že musíme zlepšiť hru a to sa nám aj napokon podarilo. Vyrovnali sme a mohli sme vyhrať aj v riadnom hracom čase. Napokon sme to dokázali v nájazdoch.“

Tomáš Surový, kapitán a autor gólu nášho tímu: „Bol to typický prípravný letný zápas. Niektoré veci nám v ňom vyšli, niektoré nie. Na tých, ktoré nevyšli, musíme naďalej pracovať. Musíme sa zlepšovať na tréningoch a potom to pôjde aj v zápasoch.“

Autor: (cb), Zdroj: Video TV ESO, Foto: Mirka Chabadová