Favoriti tentoraz nezaváhali, Sásová s Lupčou iba remizovala

1 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo cez víkend 15. kolo, v ktorom potvrdili úlohu favoritov tri prvé celky súťaže Medzibrod, Pliešovce a Šalková. Derby medzi Sásovou a Slovenskou Lupčou sa skončilo bez gólov.

V sobotu privítal vedúci Medzibrod na domácom ihrisku Priechod. Líder súťaže nenechal nikoho na pochybách a nepripustil žiadne prekvapenie. Už polčas vyhral 2:0, keď sa najprv presadil v 23. minúte Tomáš Klinec a po ňom v 40-tej Miroslav Haviar. Tento hráč pridal po prestávke v 58. minúte aj tretí gól, takže do hodiny bolo vybavené – 3:0. Hostia v oklieštenej zostave na účinnú odpoveď pomýšľať nemohli, keďže na lavičke mali iba dvoch hráčov na striedanie.

Sokol MedzibrodOFK 1950 Priechod 3:0 (2:0)

Góly: 23. Klinec, 40 a 58. Haviar. Rozhodoval: Vojtek. ŽK: Belko – Slobodník. Diváci: 200.

V nedeľu cestovala Šalková do Hrochote  s trinástimi hráčmi do poľa a s jedným brankárom. Aj napriek tomuto faktu má nepochybne silu v kádri a jasne to dokumentovala na ihrisku. V tretej minúte otvoril skóre Martin Štulajter a do pol hodiny zvýšil vedenie hostí Ján Šimčík. Polčas napokon skončil 0:4 z pohľadu domácich, pretože Tomáš Mikulec pridal ešte ďalšie dva presné zásahy, prvý z hry v 37-mej a druhý zo štandardky v 44-ej minúte. Po prestávke už Hrochoťania nemali hlavne psychické sily na nejaký zvrat. V 73.minúte ich uzemnil Šalkovčan Lukáš Palovič gólom na 0:5. O čestný gól domácich sa napokon pričinil v 87. minúte Michal Mazúch.

ŠK Hrochoť – FK Šalková 1:5 (0:4)

Góly: 87. Mazúch – 3. Štulajter, 29. Šimčík, 37 a 44. Mikulec, 73. Palovič. Rozhodoval: Hlinica. ŽK: Poničan – Mesík, Selecký, Palovič. Diváci: 150

Derby sa hralo aj v Sásovej, kde domáci tím hostil Slovenskú Lupču. Dvesto divákov sa gólu nedočkalo. Domáci i hostia si vybojovali prvý jarný bod, hoci oba tímy určite chceli viac. Sásovčania striedali iba jedného hráča, obe mužstvá mali na lavičke po troch náhradníkoch. Zmierlivo to dopadlo aj na žlté karty 2:2.

ŠK SásováOFK Slovenská Lupča 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Scherer. ŽK: Dočkal, Kubina – Foltáni, V. Giertl. Diváci: 200.

Žiaľ nedarilo sa ani Podlaviciam. Tie cestovali do Bacúcha, ktorý bojuje o záchranu a domáci Horehronci boli šťastnejším tímom. V 29. minúte otvoril skóre Pribula, takže polčas sa skončil výsledkom 1:0. Po prestávke sa snažili hostia vyrovnať, avšak uzemnil ich pokutový kop Bacúšanov, ktorý premenil po faule brankára Kubajdu T. Giertl. To Podlavičanov rozhodilo a o dve minúty inkasovali aj tretí gól, tentoraz bol jeho autorom Skaloš. Jupie malo na striedačke iba dvoch náhradníkov, pricestovalo iba s jedným brankárom.

FK 09 Bacúch – Jupie Podlavice 3:0 (1:0)

Góly: 29. Pribula, 73. T. Giertl (z 11m), 75. Skaloš. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: Kubajda (Podlavice). Diváci: 120.

Ostávajúce duely 15. kola: Pliešovce – Voznica 4:0, Lieskovec – Č. Balog 3:2, Repište – Št. Bane 0:0.

Budúci víkend sa stretnú v 16. kole v sobotu o 15.30 hod. Podlavice s Repišťom a o 17.00 hodine je na programe pod umelým osvetlením šláger Šalkovej s Medzibrodom. V nedeľu sa hrajú o 15. 30 hodine zápasy Štiavnické Bane – Hrochoť, Priechod – Pliešovce, Voznica – Sásová, Slovenská Lupča – Lieskovec a Čierny Balog – Bacúch.