Dukla v oslabení senzačne odvrátila prehru so Senicou + hlasy

2 /

Banskobystrickí futbalisti odohrali prvý domáci zápas v novej sezóne našej najvyššej futbalovej súťaže. Po výhre v Košiciach si trúfali poraziť v druhom kole na Štiavničkách Senicu a takmer sa to aj podarilo. I keď za stavu 0:2 desať minút pred koncom riadneho hracieho času iba málokto veril, že sa našim chlapcom podarí vôbec vyrovnať! V oslabení o vylúčeného novica Banoviča však predviedli heroický výkon!

V prvej polhodine mala viac z hry Senica a dostávala sa aj do šancí. V 6. minúte prenikol do šestnástky Opiela, ale brankár Boroš bol pri lopte skôr. O ďalších šesť minút nebezpečne vystrelil spoza 16-ky Hlohovský, mieril tesne vedľa. Gólový úder prišiel v 15. minúte. Po prihrávke za obranu sa dostal do úniku Kosorin, diváci sa márne dožadovali ofsajdu, talentovaný senický útočník z pravej strany prestrelil brankára Boroša – 0:1. Banskobystričania hrozili až v poslednej štvrťhodine. Najprv Šumský vyslal center do rohu päťky, kde sa nepresadili až traja naši hráči. V 33. minúte Peňaška z pravej strany nacentroval do pokutového územia, kde bola nová posila z Prešova Dolný, ten mieril hlavou nad brvno. V 43. minúte Střihavka pálil z mierneho uhla iba do nôh gólama Šullu.

Po zmene strán opäť udreli hosti. Po peknej kombinácii z ľavej strany poslal loptu v 55. minúte do malého vápna Kalabiška, tam ju pekne vrátil Opiela Hlohovskému, ktorý voľný v päťke nezaváhal – 0:2! Od 63. minúty hrala Dukla bez vylúčeného stopéra Banoviča, ktorý k nám prišiel z Trnavy, videl druhú žltú kartu za faul na Pirosku, ale i napriek tomu naši chlapci nezložili zbrane. V 78. minúte poslal výstrahu spoza 16-ky v podobe peknej strely striedajúci Wojnar (prišiel z Mladej Boleslavy), lopta len tesne minula žrď. Vyšlo nám to až v 81. minúte. Po prihrávke z ľavej strany sa presadil v pokutovom území Jozef Dolný (naposledy pôsobil v Brne). Ukázal čuch na góly, keďže pálil presne k žrdi – 1:2. Bystrickí futbalisti dostali krídla. V 86. minúte pálil do brvna Ľupták. Tlak narastal aj keď sme hrali v oslabení a slávil napokon úspech. V 87. minúte brankár hostí Šulla neudržal loptu po strele Dolného z diaľky, číhal pred ním Jozef Rejdovian a vyplatilo sa, zblízka zabezpečil senzačný bod a remízu 2:2.

Fakty o zápase: Dukla Banská Bystrica – FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 81. Dolný, 87. Rejdovian – 15. Kosorin, 55. Hlohovský. ŽK: 40 a 63. Banovič – 33. Opiela, 42. Kosorin, 67. Kalabiška, 83. Mráz, 85. Piroska. ČK: 63. Banovič po 2 ŽK. Rozhodovali: Vnuk – Petríček, P. Kováč. Diváci: 1410

Zostavy a striedania:

Dukla: Boroš – Vajda, Banovič, Savič – B. Ľupták, Peňaška (64. De Vito) – Rejdovian, Šumský (78. Faško), Kupec (58. Wojnar) – Dolný, Střihavka

Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Hušek, Pillár – Hlohovský, Opiela (88. Ventúra), Kalabiška, Mazáň – Piroska, Kosorin (70. S. Mráz)

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: „Štyri body sú dobrou motiváciou do ďalších kôl pre naše mužstvo. Zvládli sme excelente záver stretnutia a zaslúžene sme vyrovnali. Remízu považujem za zaslúženú.“

Jozef Rejdovian, autor vyrovnávajúceho gólu Dukly: „Vylúčili nám hráča a nás to zmoklo a zvrátili sme výsledok zaslúžene. Za určitých okolností sme mohli aj vyhrať, no vďaka bohu aj za bod. Gól na 1:2 a následne brvno Ľuptáka nás naštartovalo. Ja som tušil, že s loptou po strele spoza šestnástky môže mať brankár problémy a vyplatilo sa mi pred ním čakať, trafil som ju dobre a môžeme byť spokojní.“

Pavel Hapal, tréner Senice: „Po takomto priebehu som sklamaný, viedli sme 2:0 a mali sme prevahu o jedného hráča, čo by skúsenejší tím, ako je náš, určite uhral. Futbal to však prináša, mňa teší dobrý výkon môjho mužstva a víťazstvá po takýchto výkonoch v budúcnosti určite prídu.“

Jakub Kosorin autor prvého gólu Senice: „Pokazili sme zápas, ktorý sme mali jasne rozhodnutý. Prevažuje sklamanie a hoci som odchádzal striedať za stavu 2:0 pre nás, sme v tom všetci spolu, teda či som tam alebo nie som tam, ide o kolektívnu vinu a nevyvliekam sa z toho. Môžem za to tak ako všetci ostatní. Dúfam však, že moje góly budú ťahať mužstvo k bodom aj v ďalších kolách.“

Autor: Jozef Balko, Foto: Zdroj: bazala.sk + tasr