Dukla utŕžila debakel v Liptovskom Mikuláši

9 /

Futbalisti Banskej Bystrice majú za sebou ďalší prípravný zápas pred nastávajúcou druholigovou sezónou. Tentoraz ho odohrali v Liptovskom Mikuláši. Tamojší domáci účastník druhej najvyššej súťaže vyhral vysoko 5:1.

Liptovský Mikuláš bude v nastávajúcej sezóne účinkovať v druhej lige – skupine Východ a Banská Bystrica v skupine Západ tejto súťaže. Preto bola konfrontácia týchto tímov nemenej zaujímavá a dôležitá. Žiaľ našim chlapcom sa nedarilo. Už polčas prehrali dvojgólovým rozdielom a po prestávke nedokázali výsledok zvrátiť. Treba však podotknúť, že tréner Ľubomír Faktor skúša nových hráčov a dáva priestor i tým, ktorí sa napokon v bystrickom kádri neobjavia. To však určite neplatí pre nášho autora gólu Gabriela Snitku, ten sa ako jediný proti Liptákom presadil a určite bude súčasťou mužstva počas nasledujúceho súťažného ročníka 2015/2016.

Výsledok stredajšieho prípravného stretnutia:
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Dukla Banská Bystrica 5:1 (3:1),
Góly: Jasenovský 2, Kucharčík, Hirka, Šimun – Snitka.

Najbližší prípravný zápas odohrá banskobystrická Dukla v sobotu 18. júla o 11:00 hodine na domácom ihrisku, teda na Štiavničkách proti treťoligovým Veľkým Ludinciam (okres Levice).

Autor: (cb), Foto: Zdroj: MFK Tatran LM