Dukla smolne podľahla Seredi nešťastným gólom v nadstavenom čase + HLASY

18 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly siahali po piatich prehrách v rade na zisk aspoň bodu v domácom dueli so Sereďou. V sobotu na Štiavničkách im však nebolo súdené streliť gól. V oslabení o jedného hráča inkasovali v poslednej minúte nadstaveného času a prehrali 0:1.

V prvom polčase mali bystrickí futbalisti viac z hry, častejšie útočili a mali loptu na kopačkách, miestami si vytvorili tlak, no nevyužili šance. Ako prví však mohli ísť do vedenia hostia v piatej minúte. Po rohovom kope hlavičkoval Jackuliak v pokutovom území tesne nad brvno. Potom sme sa prihlásili o slovo my. Z protiútoku našiel Savič Vilu v šestnástke, ktorý mieril tesne vedľa žrde! Tento náš útočník o dve minúty neskôr preloboval z ľavej strany gólmana Seneckého a pred jeho opustenou svätyňou musel zasahovať Mečiar, keďže tam číhal Urgela. Technicky to skúšal aj Duklista Vitek, ale jeho koncovke chýbala presnejšia muška. Sereď sa prevažne bránila, ale po pol hodine sa osmelila a predviedla zopár protiútokov. Najväčšiu šancu mal Laura, tiesnený Savičom zakončoval v sklze a hoci Ďurčo nemal nárok na loptu, tá našťastie putovala pár centimetrov vedľa žrde. Skóre mohol meniť v 38. minúte opäť po prihrávke Saviča Belmin Vila, bol voľný v šestnástke, ale mieril do Seneckého.

Po zmene strán to bolo už vyrovnanejšie. Hostia po každom súboji kričali na ´raty´, predvádzali filmové predstavenia, ktoré im arbiter prevažne ´zhltol´ aj s ´navijákom´. Čo sa týka príležitostí, v 50. minúte Cheredychenko strieľal spoza šestnástky a iba tesne minul našu bránku. Podobne to tento futbalista skúšal aj v 69. minúte s rovnakým výsledkom. O pár sekúnd na to sa udial dôležitý moment. Bystričan Daniel v pokutovom území stiahol spomínaného aktívneho hráča hostí, za čo videl druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Penaltu kopal Mečiar, ale brankár Ďurčo vystihol smer a loptu chytil. Sereď hrala v početnej výhode a zákonite viac hrozila. Medgyes zakončoval spoza šestnástky do stredu našej svätyne, kde bol pripravený gólman Dukly. Potom po centri z ľavej strany Morong hlavičkoval do brvna. My sme mohli pohroziť zo štandardiek, ale Savič nedokázal nájsť svojich spoluhráčov. Napokon sa hosťom podarilo skórovať v poslednej druhej minúte nadstaveného času. Lopta putovala do našej šestnástky, kde bol Cherednychenko a náš Ďurčo, tá sa od nich poodrážala a napokon prešla za brankára spod Urpína, doslova sa dokotúľala medzi bystrické žrde. Smolný moment znamenal tri body pre súpera.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠKF Sereď 0:1 (0:0)

Gól: 90+2 Cherednychenko. Rozhodoval: Kmec. ŽK: D. Daniel, Ungar, Jarabica, Vitek, Fuják – Senecký, Mikinič, Djiby Ba. ČK: 70. D. Daniel (po 2ŽK). Diváci: 183.

Zostava Banskej Bystrice:

FK Dukla: Ďurčo – Daniel, Jarabica, Chupáč, Ungar – Snitka – Urgela (85. Barišič),Vitek, Savič, Fuják (78. Džoni) – Vila (74. Valent)

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla v Bratislave v areáli Rapidu v Ružinove, kde odohrá v nedeľu 30. októbra o 10.30 hodine duel s tamojším béčkom Slovana.

Dušan Tóth, tréner našej Dukly: „To na čo sme sa celý týždeň pripravovali a  čo sme si aj hovorili, sme splnili. Veľká škoda, že v prvom polčase sme z troch šancí nedali gól. Prehrali sme nezaslúžene. Aj v oslabení o jedného hráča sme dokázali súperovi vzdorovať. Dúfam, že ak budeme pokračovať v takýchto výkonoch, tak to prinesie v ďalších zápasoch body.“

Po vylúčení Daniela tréner Tóth prestriedal a poslal do hry tvorivejších stredopoliarov, no napokon to na zisk aspoň bodu nestačilo. Chcel som nahradiť hráčov, ktorí sily stratili novými futbalistami, ktorí by sa mohli dostať dopredu a ohroziť bránku súpera. Pred inkasovaným gólom sme mali štandardku takmer z polovice ihriska, viac menej to bola vec náhody. No čo už, aj takéto góly padajú.“

Ján Ďurčo, brankár našej Dukly: „Zápas prebiehal na ťažkom teréne. Oba tímy však mali rovnaké podmienky. Žiaľ pre nás to skončilo dosť nešťastne. Nemyslím si, že by sa súper dnes nedal zdolať. Práve naopak. V prvom polčase sme mali šance, ktoré mohli skončiť gólom. Ak však nepremeníme šance a súper áno, tak body zbierať nedokážeme. Bod sme si v tomto stretnutí určite zaslúžili, pomohol by nám. Výkon nebol najhorší, ale musíme dať aspoň jeden gól a lepšie to udržať.“

Jána Ďurča sme sa spýtali najprv na penaltový moment, ku ktorému povedal: „Rozhodca sa rozhodol, že Daniel fauloval. Nič sa nedalo robiť. Na jednej strane som mal šťastie, že som vystihol smer a chytil loptu pred čiarou.“

Náš brankár sa vyjadril aj k situácii pri inkasovanom góle v nadstavenom čase: „Poza našich hráčov zabiehal hráč, ktorý asi nebol v ofsajde. Lopta sa od mňa odrazila, potom ešte od neho a následne sa pomaličky dopravila za našu čiaru. Bolo to šťastie v nešťastí, viac menej teraz boli šťastní hostia.“

Ostatné výsledky: Sv. Jur – Pohronie 0:3, Skalica – Nitra 4:2, Nové Mesto n. Váh. – Martin 1:0, Šamorín – Žilina B a Trnava B – Slovan B – hrajú v nedeľu.

1. Skalica 28b, 2. Sereď 27b, 3. Nitra 25b, 4. Trnava B 25b, 5. Šamorín 24b, 6. Žilina B 22b, 7. Nové Mesto n. Váh. 21b, 8. Pohronie 14b, 9. Martin 11b, 10. Sv. Jur 10b, 11. Slovan B 10b, 12. B. Bystrica 6b.

Autor: (job), Foto: facebook FK Dukla (official fb site, autor: Ivan Golembiovský)