Dukla prehrala v Myjave aj po spornej penalte

0 /

Futbalisti Banskej Bystrice prehrali v 14. kole Fortuna ligy na ihrisku Myjavy o gól. Nový tréner Štefan Rusnák zažil teda neúspešnú premiéru na lavičke nášho mužstva Päť minút pred koncom riadneho hracieho času Štefan Pekár rozhodol o víťazstve domácich 2:1. Dukla prehrala štvrtý ligový zápas po sebe a zostáva na dne tabuľky.

Už druhá minúta naznačila, že to bude zaujímavý zápas, Ciprysova strela z mierneho uhla tesne minula bránu. V 8. minúte sme mali tutovku my, krížna prihrávka popred bránu našla Vajdu, no Solnička fantasticky zasiahol a následná Vajdova dorážka minula cieľ. Myjavčania sa tlačili do zakončenia, Ciprysov center na zadnú tyč v 12. minúte odvrátil v poslednej chvíli Savič, o minútu skúšal šťastie z priameho kopu Pekár. V 17. minúte sa predieral v pokutovom území Bystričanov Oršula, ktorý bol podľa arbitra faulovaný De Vitom a kopala sa penalta. Nasledovali veľké protesty našich hráčov, ale nepomohlo to. Pokutový kop premenil nadzemnou strelou presne k pravej žrdi Sládek – 1:0. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, Dolný bol v čistej šanci, ale so Solničkom si neporadil a k dorážke sa už žiadny náš hráč nedostal. V tej istej minúte ešte kontrovali kopaničiari, Ciprys bol vo veľkej šanci, no Budinského neprekonal. Aktivita domácich hráčov neutíchala, ale náš gólman si poradil aj s Pekárovým priamym kopom v 27. minúte a rovnako i s peknou strelou Daniela po polhodine hry.

V druhom polčase bystrickí futbalisti zvýšili aktivitu, no prvý strelecký pokus patril domácemu Danielovi. V 58. minúte iba tesne minul bránku. Po hodine hry sa nám podarilo vyrovnať. Šovčík dostal loptu z ľavej strany do 16-tky, pokryl si ju, obtočil sa okolo Častulína, našiel pred bránou Petra Mazana, ktorý pohodlne poslal loptu do odkrytej brány – 1:1.  V 73. minúte vyskúšal pozornosť nášho gólmana opäť neúnavný Ciprys, so strelou k žrdi si bystrický mladík medzi žrďami poradil. V 85. minúte však kapituloval, keď ho prestrelil Pekár, ktorý sa po pravej strane predral až do zakončenia – 2:1. V nadstavenom čase sa ešte rútil osamotený Pekár na našu bránu, našťastie ju minul.

Spartak Myjava – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 17. Sládek (z 11m), 85. Š. Pekár – 60. P. Mazan. ŽK: 63. Ciprys – 16. Neušel, 84. P. Mazan. Rozhodovali: P. Šuniar – T. Somoláni, Tomčík. Diváci: 1083

Spartak: Solnička – Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (74. Bruško) – Ciprys, Sládek (89. Duga), Pekár, Marček, Daniel (64. Kuzma) – Oršula

Dukla: Budinský – Savič, Adámik, De Vito, Vajda – Kupec, Dolný (77. Polievka), Ľupták, Neušel (46. Peňaška), Mazan – Šovčík (78. Seye)

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Bol to pre obe mužstvá dôležitý zápas, lebo tabuľka sa raz rozdelí a niekto bude hrať hore a niekto v dole. Pokiaľ chceme hrať v hornej polovici tabuľky, potrebovali sme dnes vyhrať. Myslím, že prvý polčas bol z našej strany dobrý i keď Bystričania tam mali nejaké dve – tri situácie, no mali sme to pod kontrolou. V druhom polčase hostia po vyrovnávajúcom góle stále hrozili. Som rád, že sa nám zápas potom podarilo zlomiť na našu stranu a vyhrali sme.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „My sme v situácii, kedy potrebujeme bodovať. Išli sme do Myjavy s tým, že chceme predviesť dobrý výkon a odviezť si nejaký bod. Nechýbalo veľa, ale zase sme urobili jednu chybu v 85. minúte a to nás stálo remízu. Škoda, lebo úvod sme mali až nad očakávanie dobrý, nevyužili sme veľkú šancu. Bohužiaľ v 17. minúte sme inkasovali, aj keď doteraz som nepochopil prečo ukázal rozhodca na pokutový kop, keď ukázal jasne filmovanie hráča. Do zápasu sme sa vrátili našim gólom a za stavu 1:1 sme mali dve až tri situácie, kedy sme chceli ísť na víťazstvo. Stalo sa nám to osudným, urobili sme jednu hrubú chybu, čo sa stávalo aj v zápasoch predtým. Škoda, lebo dnes by si chlapci zaslúžili za ten druhý polčas minimálne bod.“

Autor: (bal), Foto: Zdroj SITA + ultras.sk