0 /

Banskobystrickí hokejisti nevyhrali ani druhý domáci zápas v rade. Po prehre so Žilinou tentoraz podľahli Zvolenu po predĺžení, hoci viedli 3:1! Takmer vypredaný štadión však videl zaujímavý hokej a dramatický duel.

Barani doslova vlietli na súpera od úvodných sekúnd a vytvorili si kopec príležitostí. Brankár Baroš sa rozhodne medzi žrďami nenudil a napokon aj kapituloval. V piatej minúte prenikol Zigo cez dvoch hráčov Zvolena, bekhendom našiel šikovne pred bránkou Patrika Lampera a ten sa nemýlil – 1:0. Bystrický tlak pokračoval aj po tomto zásahu. Šance mali Galamboš, Majdan i Zigo, no nedokázali skórovať. Hostia pohrozili až v jedenástej minúte Jurajom Juríkom z medzikružia a potom v oslabení zblízka Obdržálkom.

Presilovky nám nešli nielen v prvej, ale ani v druhej tretine. To bola najväčšia slabina bystrického tímu. Zvolenčania sa v strednom dejstve viac snažili a častejšie už boli pred Bacashihuom než v úvodnom dejstve. Skúšali to na neho Brabenec i Škvaridlo. Na opačnej strane neuspel sám pred Barošom Kytnár. Hostia však napokon vyrovnali v 29. minúte. Po strele Klímu sa vyrazený puk dostal k Obdržálkovi a ten ho bez väčších problémov poslal do odkrytej našej bránky – 1:1. Hru potom oživili bitky, ale aj početné nevýhody, resp. výhody. V nich mali navrch ´bryndziari´, ale Bacashihua svoj tím podržal. Rovnako tak bol pozorný aj Baroš, ten likvidoval príležitosti Mikulovi, Handzušovi, Hudecovi a najmä Lamperovi, ktorý mieril presne k žrdi, ale o niečo skôr tam bola aj lapačka gólmana spod Pustého hradu.

V tretej tretine sa diali veci. Najprv sme išli do vedenia po veľkej chybe Howdena, ktorý od mantinelu prihral na modrú nášmu Jurajovi Majdanovi a ten pohodlne prešiel pred Baroša a vyslal strelu do vinkla – 2:1. Potom sa vylučovalo ako na bežiacom páse, dokonca hosťujúci Semorád putoval rovno do šatne za nešportové správanie. Juraj Jurík vyrovnal, ale gól neplatil, pretože Brabenec pred bránkou sekal. Napokon sme početnú výhodu využili my, trvala krátko, hralo sa v štyroch proti trom a Ondřej Šmach vystrelil v 47. minúte od modrej, puk sa ocitol za prekvapeným Barošom – 3:1. Dvojgólový náskok však ´barani´ stratili. Na 3:2 znížil o necelú minútu v hre štyroch proti štyrom po Ďalogovej prihrávke pri pravej žrdi pohotový Viktor Fekiač, no to nebolo všetko. Po našich nevyužitých šanciach a tlaku sme totiž pykali do tretice. Tentoraz Brabenec naservíroval puk z pravej strany na ľavú, kde si nakorčuľoval Howden a dokonale odčinil svoju chybu pri našom druhom góle – 3:3. V závere to bolo hore – dole, štvrtý gól sa pokúšal streliť na strane hostí Klíma a na strane domácich Matoušek. Rozhodlo sa napokon až v predĺžení. Opäť prihrával Brabenec, ktorý našiel pred bránkou Petra Obdržálka a ten voľný priestor medzi Ďatelinkom a Sandgrenom využil. Zvolen teda vyhral o gól a odviezol si domov dva body. Nám zostal iba jeden za remízu v riadnom hracom čase.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HKM Zvolen 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2, -0:1)
Góly: 5. Lamper (Zigo), 45. Majdan, 47. Šmach (Sandgren, Galamboš) – 29. Obdržálek (Klíma, Škvaridlo), 48. F. Fekiač (Mart. Ďaloga), 54. Howden (Brabenec), 61. Obdržálek (Brabenec). Rozhodcovia: Lokšík, M. Novák – M. Korba, Rovenský. Vylúčení na 2. min: 7:8. Vyššie tresty: 45. Semorád (Zvolen) DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Zmeny: Od 21. navyše Handlovský (B. Bystrica). Diváci: 2816.

HC’05 iClinic: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Gründling, M. Rosandič, Petran – Lamper, Zigo, Matoušek – M. Hudec, Handzuš, Gillies – Loskot, Galamboš, Majdan – Mikula, Kytnár, M. Lunter

HKM: Baroš – Bagin, Juraško, Andersons, Krejčí, Habšuda, Pokovič, F. Fekiač, Howden – Jurík, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek – Žilka, B. Mráz, Klhůnek – Misenev, V. Fekiač, Mart. Ďaloga.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Ako máme hrať sme predviedli v prvej tretine, v ktorej sme boli aktívni, agresívni, dobre sme napádali a tlačili sa do bránky, vytvorili si veľa šancí. Žiaľbohu, strelili padol iba jeden gól. V druhej tretine sme hrali zasa tak ako nechceme. Prestali sme sa venovať malým veciam, ktoré sú v hokeji dôležité. Zvolen prebral iniciatívu, bol lepší. V tretej tretine sme si vytvorili dvojgólový náskok, sčasti sme sa vrátili k našej hre. Jednoducho takýto zápas nemôžeme pustiť, stalo sa nám to aj v Trenčíne. Teda už druhý krát. Takéto zápasy musíme doviesť do víťazného konca. V závere sme urobili viac chýb a preto ide Zvolen domov s extra bodom navyše.“

Vlado Országh sa vyjadril aj k hre v presilovkách, ktorá jeho zverencom nejde: „Trápili sme sa v presilovkách aj v tomto zápase. Skúšame všeličo, video i nové zloženie. Dali sme v presilovke proti Zvolenu taký náhodný gól, no verím, že nás nakopne. Ak by sme dali aspoň štyri góly v početných výhodách v predchádzajúcich zápasoch, tak máme možno osem bodov navyše. Chýba nám v presilovkách dirigent typu Brabenca, ktorý by to zobral na seba.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Prvú tretinu na nás Bystrica vlietla, bola lepšia. Domáci boli agresívni, dohrával súboje. V druhej tretine sme sa zlepšili, mali sme aj navrch, vyrovnali sme, čo bolo podstatné. V tretej tretine sme sa pokúsili udržiavať čo najdlhšie nerozhodný výsledok, no urobili sme hrubú chybu, dostali gól, potom ďalší v oslabení taký zlepený a vyzeralo to, že je po zápase. Zomkli sme sa však. Dvoma gólmi sme vyrovnali a v predĺžení sme rozhodli výborným atakom. Chcem pochváliť brankára Baroša i celé mužstvo za predvedenú hru“

Patrik Lamper, autor prvého nášho gólu: „Dostali sme hlúpe góly, preto sme prehrali. V prvej tretine sme hrali dobre a keby sme vydržali, aj výsledok by bol možno iný. No poľavili sme hlavne v druhej tretine. Sily sme podľa mňa nestratili, len sme pykali za chyby. Stáva sa to, nič s tým už nenarobíme. Poľavili sme v koncentrácii vo chvíli, keď sme viedli o dva góly, čo sa nám vypomstilo.“

Kamil Brabenec, autor prihrávok na vyrovnávajúci i víťazný gól Zvolena: „Tento hokej sa musel divákom páčiť, malo to nasadenie. Bystrica na nás vlietla, tempo z jej strany bolo vražedné. Veľa nás dostávali v prvej tretine pod tlak. Podržal nás však brankár, inkasovali sme našťastie iba jeden gól. Od druhej tretiny sme boli rovnocenným súperom. V bojovnom stretnutí rozhodujú maličkosti i šťastie. Všetci chalani sa k tomuto zápasu príkladne postavili a zdvihli sme sa v pravú chvíľu. Už to vypadalo zle za stavu 3:1, takže sme šťastní, že sa obrat podaril. Celý zápas bol na krv. Vedeli sme, že Bystrica také vysoké tempo nevydrží. To bol v prvej tretine z ich strany hukot, šliapali do toho slušne. Vedeli sme, že im to nemôže vydržať. Išlo o chcenie, o hlavy, aby sme sa zdvihli a zvíťazili. Konečne to padlo aj chalanom zo štvrtej lajny.“

Petr Obdržálek, autor dvoch gólov Zvolena: „Začiatok nebol z našej strany dobrý, mohli sme prehrávať aj o štyri góly a mohlo byť v desiatej minúte po zápase. Duel sme otočili, ani neviem, kde sme našli tú silu za stavu 1:3. Dôležitý bol druhý náš gól, ten nás postavil na nohy. Kamil Brabenec vždy niečo vymyslí, má výborné ruky a dvakrát to krásne nalial na hokejky, veď má už asi 15 asistencií. Mne rozhodujúci gól sadol, chcel som to streliť na vyrážačku.“

Autor: (bl), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Mirka Chabadová