Derby vo Zvolene naši hokejisti jasne vyhrali, vyhnali aj Šimka z bránky + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice cestovali v piatok večer opäť do Zvolena, kde sa stretli s tamojším HKM v rámci 19. kola extraligy. Z troch posíl sa predstavili na ľade dve – obrancovia Čížek a Frolo. Americký gólman Unice bol dvojkou našej jednotke Košarišťanovi. Duel napokon skončil jednoznačným víťazstvom ´baranov´.

Prvú tretinu začal lepšie Zvolen. Mal výhodu presilovky a Chovan počas nej strieľal do žŕdky. V piatej minúte sa už ujali domáci vedenia, keď Juraško od vlastnej bránky poslal dlhý puk na Brabenca, ktorý šikovne prihral v útoku Pulišovi a ten poslal puk do protipohybu nášho gólmana k pravej žrdi – 1:0. Bystričania potom prepli na vyššie obrátky, odpovedať mohol hneď o minútu Handlovský, no podarilo sa to až v dvanástej minúte Andrejovi Kudrnovi, ktorý pálil spoza kruhu a prestrelil Šimka medzi žrďami – 1:1.

V druhej tretine išli opäť do vedenia Zvolenčania. Presadili sa v presilovke po peknej kombinácii, v ktorej zahviezdil nádhernou prihrávkou Chovan na Podkonického, ktorý nemal problém poslať puk do odkrytej bránky – 2:1. Dlho sa HKM z tohto stavu netešil, pretože už o 83 sekúnd využili početnú výhodu pre zmenu Bystričania. Lukáš Handlovský pri pravej žrdi prekonal Šimka, poslal mu lacný puk pomedzi nohy a vyrovnal. V polovici zápasu mohli skórovať oba tímy, najprv po spolupráci Kudrnu s Hudecom sa predviedol domáci gólman a následne aj náš Košarišťan, ktorý vychytal Podkonického v sólovom nájazde. Gól do prestávky diváci ešte videli. Bystrickú aktivitu pretavil Milan Kytnár, keď si lišiacky počkal na okamih strely a na ľade po jeho koncovke ležali až dvaja zvolenskí hráči i brankár – 2:3.

Aj úvod tretej tretiny patril domácim, ktorí mali šance Pulišom i Brabencom. Nevyužili ich a prišiel trest, keď zvolenského Hraška trafil puk do tváre, ležal na ľade, no v hre sa pokračovalo a po prihrávke Jaborníka stačilo Milanovi Kytnárovi v 43. minúte iba nastaviť hokejku za Šimkom – 2:4. Domácich tento moment poznačil, pociťovali krivdu a ani gólman HKm nebol vo svojej koži. Dôkazom toho bol ďalší piaty gól ´baranov´, keď sa zblízka presadil Patrick White. Nasledovala výmena brankárov, Šimka nahradil v 45. minúte mladý Orčík, no ten sa ani poriadne nezohrial a inkasoval. Po rýchlom prieniku do útoku a prihrávke Whitea pridal šiesty gól z ľavej strany pohotový Austin Block. Zvolenčania sa potom snažili aspoň korigovať nepriaznivý stav, nepodarilo sa im to ani v presilovke. Naopak 93 sekúnd pred koncom predviedla prvá naša formácia ukážkovú akciu na ktorej konci bol kapitán Michal Hudec, ktorý stanovil konečný výsledok na 2:7.

HKM Zvolen – HC’05 B. Bystrica 2:7  (1:1, 1:2, 0:4)
Góly:. 5. Puliš (Brabenec, Juraško), 27. Podkonický (Chovan, Hraško) – 12. Kudrna (Hudec, Kytnár), 28. Handlovský (Kafka, Bambúch), 36. Kytnár (Kudrna, Hudec), 43. Kytnár (Jaborník, Kudrna), 45. White (Block, Matoušek), 46. Block (White, Rosandič), 59. M. Hudec (Kytnár, Kudrna).

Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Šefčík, Výleta.. Vylúčení na 2.min: 3:4. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2586

HKM Zvolen: Šimko (45. Orčík) – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Ťavoda, Pichnarčík, Tomko – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, Jurík, Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Sloboda – Ďaloga, Fekiač, Žilka

HC’05 B. Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Rosandič, Čížek, Bambúch, Biro, Frolo, Gachulinec – Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, White, Block – Bendík, Matoušek, Gašpar

Ivan Černý, asistent trénera Zvolena: „Dve tretiny to bol vyrovnaný, dobrý derby zápas, v ktorom rozhodla situácia pred štvrtým gólom, keď Hraška trafil puk do tváre a pokračovalo sa v hre. Potom bolo na ľade len jedno mužstvo Banskej Bystrice. Štyridsať minút sme držali krok, bohužiaľ jedna brejková situácia taktiež rozhodla, Podkonický mal sólový nájazd a mohli sme ísť do vedenia, vtedy  by sa zápas inak vyvíjal. Súper zvládol zápas veľmi dobre, ja by som nerád hovoril o našich zásadných chybách, robí ich celá päťka, celé mužstvo, ťažko mi je jednotlivcov konkretizovať, vyriešime si to v kabíne. Po štvrtom inkasovanom góle sme sa rozladili, úplne rozsypali, už to padalo do našej siete, nuž aj také zápasy sa stávajú.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Hodnotí sa mi dobre. Konečne sme so Zvolenom odohrali celý zápas podľa našich predstáv. keďže predchádzajúce dva zápasy nám nevyšli, hoci sme ich mali dobre rozohrané. Tento mal iný scenár ako dva predchádzajúce. Zvolen dvakrát viedol, my sme odpovedali. Hrali sme však to čo sme chceli a konečne to bol aj iný výkonom oproti posledným zápasom. Ukázali sme našu silu, boli sme aktívnejší počas celého stretnutia, dobre sme korčuľovali, aj agresivita tam bola a pridali sme i pekné góly, víťazstvo sme si úplne zaslúžili.“

Andrej Podkonický, autor jedného gólu Zvolena: „Tretiu tretinu sme nezvládli. Začali sme dobre, dvakrát sme viedli, za stavu 2:2 som nepremenil nájazd, inkasovali sme a potom to šlo dole vodou s nami. Neskutočné chyby sprevádzali náš výkon, dostávali sme lacné góly. Málo sme strieľali, veľa prihrávali, vymýšľali sme zložité akcie. Často akoby sme chceli strieľať do prázdnej bránky. Je nám ľúto, nezvládli sme tretiu tretinu, sklamali tým množstvo divákov. Tých gólov v našej sieti bolo príliš veľa, treba nám zlepšiť obranu, štyri góly sme súperovi v podstate darovali.“

Milan Kytnár, strelec dvoch gólov Banskej Bystrice: „Podali sme dobrý výkon. Posledné zápasy sme sa strelecky trápili, ale dnes nám to vyšlo. Dobre sme forčekovali, tlačili sa pred bránku a dostávali tým na hokejky aj odrazené puky. Som rád, že to čo sme si predsavzali sme aj do bodky splnili. Strelil som dva góly, pridal dve asistencie, takže zmluvu s Banskou Bystricou do konca roka som primerane oslávil, dúfam, že nám to takto vydrží. Máme dobrý tím, ak budeme pokračovať v týchto výkonoch, môžeme to dotiahnuť v tejto sezóne ďaleko. Atmosféra bola vynikajúca, bol to atraktívny zápas, diváci si prišli na svoje, aj keď tých z Banskej Bystrice prišlo menej, no bolo ich počuť.“

Autor: Jozef Balko, Zdroj: Video huste.tv, Foto: ilustračné, archívne