V derby Sásová pokorila Jakub, sklamali Selce a Priechod, potešila Hrochoť

0 /

V piatej futbalovej lige skupine C sa hralo 17. kolo, v ktorom v mestskom derby zdolala Sásová susedný Jakub 2:1. Sklamali Selce, tie nezvládli domáci duel s Dobrou Nivou. V Lieskovci neuspel Priechod, naopak potešili Hrochoťania výhrou nad Štiavnickými Baňami.

Prestížne derby sa hralo v nedeľu pred hokejom v Sásovej, kam si odskočil Jakub. Hostia mali dobrý vstup do zápasu. V osemnástej minúte sa dostali do šestnástky, strelu jedného z hráčov gólman Čavoj iba vyrazil a z dorážky uspel Peter Vajda – 0:1. O desať minút neskôr domáci vyrovnali. Faulu sa totiž dopustil brankár Filadelfi a nariadenú penaltu premenil Maroš Choma – 1:1. V druhom polčase nepribudli vyložené šance, o niečo väčšiu snahu mali smerom dopredu Sásovčania a napokon sa im podarilo streliť víťazný gól. Ujal sa aut z ľavej strany, následný center na vzdialenejšiu žrď, kde bol nepokrytý striedajúci Milan Gibala, jeho hlavička v 83. minúte bola presná, takže z troch bodov sa mohli tešiť domáci. Tí následne ustáli mierny tlak súpera v samom závere. Z tohto duelu máme aj zábery vo fotogalérii.

ŠK Sásová – TJ ŠK Sokol Jakub 2:1 (1:1)

Góly: 28. Choma (z 11m), 83. Gibala – 18. P. Vajda. Rozhodoval: Slašťan. ŽK: Kapusta, Turčan, Choma – Filadelfi, Mišány. Diváci: 200.

Selce na jar nemajú dobrú fazónu, ale stále sa držia na špici. V nedeľu privítali doma Dobrú Nivu a v prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by mohli prehrať. V 15. minúte sa ujali vedenia po góle Patrika Trnku a na prestávku išli spokojnejší. Po nej sa však diali veci. Už v 53. minúte vyrovnal Hrčka a tento hráč následne premenil až dve penalty, ktoré odpískal v prospech hostí rozhodca Čičmanec. Tú prvú v 63-tej minúte a druhú v 80-tej. Domácich tieto momenty rozhodili a inkasovali aj štvrtý gól. Ten dosiahol v závere Cibuľa. V predposlednej minúte znížil síce Smatana, ale čas na prípadnú drámu už nášmu celku z bystrického okresu nezostal, takže z výhry sa tešili futbalisti z Dobrej Nivy.

ŠK Selce – OŠK Dobrá Niva 2:4 (1:0)

Góly: 15. P. Trnka, 89. Smatana – 53., 63. a 80. Hrčka (druhý a tretí z 11m), 86. Cibuľa. Rozhodoval: Čičmanec. ŽK: Číž. Diváci: 150.

Priechod cestoval do Lieskovca s cieľom bodovať a nemal k tomu ďaleko. Vedenia sa ujali síce domáci futbalisti v desiatej minúte, keď sa presadil strelecky disponovaný Lamocký, no v 24. minúte bolo 1:1 po presnom zásahu R. Slobodníka. V druhom polčase sa zdalo, že gól nepadne. Prišla však 72. minúta a gól Konôpku, ktorý zariadil Lieskovcu tri body. Náš tím totiž v závere nedokázal druhýkrát v zápase vyrovnať, takže z pôdy súpera odchádzal sklamaný.

OŠK Lieskovec – OFK 1950 Priechod 2:1 (1:1)

Góly: 10. Lamocký, 72. Konôpka – 24. R. Slobodník. Rozhodoval: Fajčík. ŽK: Valach – F. Vajda. Diváci: 150.

Hrochoťania privítali doma silné Štiavnické Bane a v prvom polčase sa nedokázali presadiť. Rovnako neskórovali ani hostia, takže na prestávku sa išlo za bezgólového stavu. Po zmene strán sa naskytla nášmu tímu z bystrického okresu štandardka, loptu dobre kopol v 59. minúte kapitán Dorotovič a bolo 1:0. Následne už hráči spod Sitna nedokázali nájsť účinnú odpoveď a vyrovnať. Rovnako sa nepodarilo ani domácim zariadiť gólovú poistku, mrzieť ich to však nemuselo, pretože tri body získali aj za víťazstvo 1:0.

ŠK Hrochoť – TJ Baník Štiavnické Bane 1:0 (0:0)

Gól: 59. Dorotovič. Rozhodoval: Kúchen. ŽK: M. Poliak – Pastier, Kubina. Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Banská Štiavnica – Lovča 1:2, Č. Balog – Krupina 2:2, Hliník n. Hr. – H. Nemce 1:0.

Budúci víkend sú na programe zápasy 18. kola. V nedeľu 23. apríla o 16.00 hodine sa hrajú až dve okresné derby stretnutia. Jakub privíta Selce a Priechod hostí Sásovú. Hrochoťania sa predstavia v Lovči.

1. Č. Balog 39b, 2. Krupina 32b, 3. Sásová 30b, 4. Selce 27b, 5. Jakub 23b, 6. D. Niva 22b, 7. Štiavnické Bane 22b, 8. Priechod 22b, 9. Hrochoť 22b, 10. Hliník n. Hr. 22b, 11. Lovča 21b, 12. Lieskovec 20b, 13. B. Štiavnica 17b, 14. H. Nemce 12b.

Autor: (bl), Foto: autor (zo zápasu Sásová - Jakub)