Derby v Priechode pre Sásovú, vyhrali aj Jakub, Selce a Hrochoť

0 /

V nedeľu boli na programe zápasy 22. kola v piatej futbalovej lige vrátane okresného derby Priechod – Sásová. Tento duel ovládli hostia po výsledku 0:3. Ďalšie naše tímy mali úspešnú nedeľu, Hrochoť si poradila s Krupinou, Jakub s Dobrou Nivou a Selce nedali žiadnu šancu Sáse.

Tradičné derby PriechodSásová pred početnou diváckou kulisou malo od úvodných minút vyrovnaný charakter. Obe mužstvá si pripísali po jednej dobrej príležitosti, najskôr hosťujúci Stacho z uhla mieril tesne vedľa a na opačnej strane Klačan prudkou strelou vyprášil Čavojovi rukavice. V závere prvej polhodiny hry však miernu prevahu preukazovala Sásová. Výsledkom toho bol úvodný gól Stacha hlavičkou po rohovom kope – 0:1.

Do druhého nastúpil Priechod s cieľom odvrátiť nepriaznivý stav, mierne otvoril hru, avšak už v 47. minúte inkasoval druhýkrát, kedy po spornom momente Vidiečana skvele vrátil loptu Dobrota na najlepšieho strelca súťaže Stacha a ten prízemnou strelou skóroval na 0:2.Domáci celok mal najväčšiu šancu na kontaktný gól až v 75. minúte, avšak šťastena sa od neho odklonila a priamy kop Kulíka skončil len na žrdi. Dvojgólové manko a čoraz menej minút  zväzovalo futbalistom Priechodu nohy, čo hostia z protiútoku využili na strelenie tretieho gólu. Brankárom Veselom vyrazenú strelu presne upratal do siete René Turčan – 0:3.

OFK 1950 Priechod – ŠK Sásová 0:3 (0:1)

Góly: 27. a 47. Stacho, 80. R. Turčan. Rozhodoval: Šmidriak. ŽK: Kulík, Binda – R. Turčan. ČK: 90. Kulík (po 2ŽK). Diváci: 300.

(ah)

Selce sa predstavili v Sáse, ktorá okupuje poslednú priečku tabuľky a bolo to badať už v prvom polčase, pretože náš celok v ňom jasne dominoval a do prestávky v podstate rozhodol o osude duelu. V 19. minúte otvoril skóre Smatana, o šesť minút neskôr zvyšoval na 0:2 Blaško, v 39. minúte pridal tretí zásah hostí Kľačan a polšasový stav 0:4 zariadil Sedláček. Po zmene strán sa prakticky už iba dohrával zápas, čestný gól domácich dosiahol Sudimák. V závere sa trošku priostrilo na ihrisku, takže rozhodca Hraško musel vytiahnuť viacero žltých kariet, ukazoval ich najmä hráčom Seliec. Tých však mohli tešiť získané tri body z ihriska súpera.

OŠK Sásová – ŠK Selce 1:4 (0:4)

Góly: 58. Sudimák – 19. Smatana, 25. Blaško, 39. Kľačan, 43. Sedláček. Rozhodoval: Hraško. ŽK: Sudimák, Chrenovský – Blaško, Radoš, Číž, Sedláček. Diváci: 85.

Jakub privítal doma Dobrú Nivu a potvrdil papierovú úlohu favorita. V prvom polčase išiel náš celok do vedenia už v dvanástej minúte gólom Mišányho. Po polhodine hry sa presadil aj jeho spoluhráč Kútik, no stav 2:0 do prestávky nevydržal, pretože hostia znížili v 41. minúte Cibuľom. Po prestávke upokojil domáci tím jeho kapitán Čief. Tento skúsený futbalista zvyšoval na 3:1 v 70. minúte a na tento gól už hostia nedokázali odpovedať.

TJ ŠK Sokol Jakub – OŠK Dobrá Niva 3:1 (2:1)

Góly: 12. Mišány, 36. Kútik, 70. Čief – 41. Cibuľa. Rozhodoval: Matejčík. ŽK: Kútik, Tužinský, Dikácz – Kucbel, R. Kyslý, M. Baláž. Diváci: 150.

Hrochoťania podľa očakávania zvládli zápas s Krupinou na vlastnom ihrisku, keď sa strelecky presadili skúsení hráči. V 38. minúte to bol Sláva, ktorý otvoril skóre duelu, no škoda situácie z poslednej minúty tohto dejstva, keď vyrovnával na 1:1 kapitán hostí D. Lietava. Domácim vyšiel nástup do druhého polčasu, už v 49. minúte zariadil opätovné vedenie Maľa. Hrochoťanom potom mierne skomplikoval život Poničan. V 76. minúte videl druhú žltú kartu a predčasne sa porúčal pod sprchy. Krupinčania však početnú prevahu na ihrisku nevyužili. Otvorili síce viac hru, ale pykali za to. Gólovú bodku za zápasom dal na konečných 3:1 v 86. minúte opäť Vlado Maľa.

ŠK Hrochoť – MFK Strojár Krupina 3:1 (1:1)

Góly: 38. Sláva, 49. a 86. Maľa – 45. D. Lietava. Rozhodoval: Vrábeľ. ŽK: Škamla, Poničan – Cibuľa. ČK: 76. Poničan (po 2ŽK). Diváci: 150.

(cb)

Zostávajúce výsledky: Ladomerská Vieska – Kováčová 0:2, Lovča – Lieskovec 1:5, Štiavnické Bane – Bacúch 0:0.

Najbližšie sa hrá 23. kolo, v ktorom v nedeľu 27. mája o 17.00 hodine Selce privítajú Jakub, ide o okresné derby. V tom istom čase Sásová doma hostí Krupinu a Hrochoť sa predstaví v Sáse. Priechod odohrá duel na pôde lídra súťaže v Kováčovej.

1. Kováčová 48b, 2. Hrochoť 46b, 3. Sásová 39b, 4. Lovča 38b, 5. Jakub 38b, 6. Selce 34b, 7. Bacúch 33b, 8. Lieskovec 33b, 9. Ladomerská Vieska 28b, 10. Štiav. Bane 26b, 11. D. Niva 26b, 12. Krupina 21b, 13. Priechod 11b, 14. Sása 9b.

Autor: (ah, cb), Foto: (ah)