Ďalšia remíza Kremničky, Badín s debaklom v Podbrezovej

0 /

V tretej futbalovej lige hrala cez víkend z našich dvoch bystrických klubov iba Kremnička a v Liptovskom Hrádku uhrala bezgólovú remízu. Rakytovce mali voľno. V štvrtej lige prehral Badín na pôde lídra súťaže v Podbrezovej.

III. liga

Kremnička sa predstavila v Liptovskom Hrádku a bodovala. Zápas začali lepšie domáci. V šiestej minúte strieľal na bránku Babic, ale neoprel sa do lopty razantnejšie. Potom sa dlhšie na ihrisku nič podstatné nedialo. Až po polhodine hry zaujal Szczepaniak, ktorý asi z 25m pálil do šibenice, no náš brankár predviedol bravúrny zákrok. V tej istej minúte sa naskytla šanca aj Kremničke. Kostúrik išiel sám na brankára, ale neskóroval. Aj druhý polčas začali aktívnejšie Liptáci. V 50. minúte strieľal Kovalčík, no neprekonal gólmana hostí. Najväčšiu šancu mal potom Babic , ktorý postupoval sám na bránku, ale prestrelil ju. Po hodine hry sa domácim zranil Szczepaniak a to poznačilo výkon Hrádka. Navyše v 78. minúte sa k nemu pridal aj Almaský, takže náš tím mohol po týchto stratách viac útočiť. Vytvoril si veľký tlak a Liptákom sa iba so šťastím podarilo udržať bezgólový stav. Nebezpečná bola najmä hlavička Kostúrika pred prázdnou bránou v 82. minúte, po ktorej lopta iba tesne minula pravú žrď.

ŠKM Liptovský Hrádok – TJ ŠK Kremnička 0:0

Góly: žiadne. Rozhodca: Šupej. ŽK: 53. Kovalčík – 70. Hrabáč. Diváci: 240

TJ ŠK Kremnička: Krejčí – Straka, Bíreš, Hrabáč, Pikoš, Kočan(C), Herich, Tóth (76.Kamenský), Cimerman, Kollár (77.Kukula), Kostúrik (85.Sokol).

Rakytovce mali voľno, keďže Brusno zo súťaže odstúpilo, takže naplánovaný zápas s týmto súperom sa odohrať nemohol.

Ostatné výsledky: Teplička n. Váh – Martin 0:0, Námestovo – Lučenec 1:0, Čadca – Kalinovo 0:0, Bytča – Žarnovica 2:1, Makov – Krásno n. Kys. 4:0, N. Baňa – Pohronie B 3:1

Budúci víkend má pre zmenu voľno Kremnička, hrajú iba Rakytovce, konkrétne v nedeľu dopoludnia o 10.30 hodine v Bytči.

1. 1. Teplička n. Váh 42b, 2. Martin 37b, 3. Námestovo 36b, 4. Makov 33b, 5. N. Baňa 31b, 6. Lučenec 28b, 7. Kremnička 27b, 8. Kalinovo 25b, 9. L. Hrádok 25b, 10. Rakytovce 17b, 11. Žarnovica 17b, 12. Krásno n. Kys. 16b, 13. Bytča 15b, 14. Pohronie B 14b, 15. Čadca 12b.

IV. Liga

V štvrtej lige juh máme Badínčanov, ktorí cestovali v nedeľu dopoludnia do Valaskej, kde hrá momentálne béčko Podbrezovej. Domáci posilnení o viacerých hráčov A – tímu nenechali nikoho na pochybách a suverénne triumfovali tzv. tenisovým kanárom 6:0. Už v tretej minúte otvoril skóre Peter Gal Andrezly, keď ťažil z chyby súpera, ktorý nevyviezol ľahkú loptu zo šestnástky. Na 2:0 zvýšil v 42. minúte utešenou strelou spoza 16-ky Šlapák. Obrana Jupie pôsobila miestami bezradne a iba sa prizerala akciám Podbrezovčanov. Minútu pred prestávkou tohto faktu využil Nosko a náskok bol už trojgólový.

Po zmene strán domáci v dobrom výkone pokračovali. V 50. minúte doslova rozobrali defenzívu Badínčanov a pozdrav do šibenice poslal Petrík. To nebolo zďaleka všetko, piaty gól Podbrezovej zo 74-tej minúty sa skutočne oplatí vidieť vo videu, doslova slalom v šestnástke predviedol Peter Gal Andrezly. Gólovú bodku za zápasom dal ešte šiestym zásahom po rohovom kope pohotovou nohou Ján Nosko. Treba však priznať, že za Béčko Podbrezovej nastúpilo až sedem hráčov Áčka, čo sa prejavilo aj na výsledku. Pozoruhodný gólový apetít predviedol dvojgólový domáci stopér Nosko, ktorý ešte vlani pôsobil v banskobystrickej Dukle.

ŽP Šport Podbrezová B – Jupie Badín 6:0 (3:0)

Góly: 3. a 74. Andrezly, 42. Šlapák, 44. a 77. Nosko, 50. Petrík. Rozhodoval: Botka. ŽK: Nosko – Maľa, Sanitra. Diváci: 50.

Jupie: Spodniak – Poljovka, Kubinec, Poliak, Lešták (68´ Ríša), Hroš, Jelluš (74´ Sanitra Martin), Sanitra Marián, Plško, Švec, Maľa

Badínčania sa pohybujú v pokojnom strede tabuľky, na lídra strácajú štrnásť bodov, avšak na tretie miesto im chýba iba päť bodov. Najbližšie privítajú doma v nedeľu 26. apríla o 16.00 hodine Poltár.

Autor: (job), Zdroj: Video zpfutbal.sk, Foto: archív Bystricoviny