Bystrickým tímom sa darilo, prekvapila Sásová, Medzibrod napodobnil baranov

0 /

Cez víkend sa hralo dvanáste kolo v piatej lige skupine C a naše tímy z bystrického okresu nám urobili radosť. Prehrali iba dve mužstvá v derby stretnutiach – Podlavice a Slovenská Lupča. V meraní síl so súpermi z iných okresov sme vyšli úspešne. Medzibrod rozstrieľal Čierny Balog, Sásová zosadila Lieskovec z druhého miesta a Priechod naplno zabodoval v Štiavnických Baniach. Spomínane derby stretnutia vyhrali Hrochoťania a Šalkovčania.

Líder súťaže Medzibrod si doma z chuti zastrieľal. Potvrdil úlohu favorita, no vysoké víťazstvo nad pomerne silným Čiernym Balogom sa nečakalo. Kanonádu začal v druhej minúte Miroslav Haviar, ku ktorému sa pridal v piatej Juraj Samuelčík. Práve strelec druhého gólu vtedy ešte netušil, že on bude hrdinom zápasu. V 15. minúte zvýšil na 3:0, ale na jeho druhý gól hostia ešte odpovedali. A to v 34. minúte Meškanom. To však bolo z ich strany všetko. Po prestávke zvýšil na 4:1 v 48. minúte Peter Sokol, o dve minúty neskôr sa presadil opäť Miro Haviar a v 56-tej minúte mal Medzibrod zásluhou Petra Sokola až troch dvojgólových strelcov! Na tabuli svietil stav 6:1. Aby sa všetci traja nepobili o slogan hrdina zápasu, prišla 86. minúta a presný zásah Juraja Samuelčíka, ktorý zaknihoval hetrik a stanovil konečný rezultát stretnutia na 7:1. Medzibrodčania teda dali v nedeľu rovnaký počet gólov ako bystrickí extraligoví hokejisti Nitre.

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Partizán Čierny Balog 7:1 (3:1)

Góly: 2. a 50. Haviar, 5., 15. a 86. Samuelčík, 48. a 56. Sokol – 34. Meškan. ŽK: Haviar – Kostelný, Meškan. Rozhodoval: Oružinský. Diváci: 200

Súpiska Medzibrodu a striedania: Petrík – Belluš (58. Lupták), Gregor, Rajčok, Samuelčík, P. Haviar (69. Bartoš), Sedliak, Vančo, Sokol st., M. Haviar, Pipich (75. Kelemach).

V nedeľu hrala doma aj Sásová, ktorá privítala dovtedy druhý celok súťaže Lieskovec. Aj v tomto stretnutí padlo veľa gólov, dovedna päť. Poďme ale po poriadku. Domáci išli do vedenia po tom ako premenil pokutový kop v 24. minúte Maroš Choma. Výsledkom 1:0 sa skončil prvý polčas. V druhom hostia vyrovnali, a to hneď v úvode, konkrétne v 49. minúte Sudimákom. Nerozhodný stav trval do 82. minúty, kedy do vedenia poslal Sásovčanov Tomáš Ondrejka. Päť minút na to zvyšoval na 3:1 Maroš Choma, bol to jeho druhý gól v zápase a napokon aj rozhodujúci, pretože Lieskovcu sa podarilo znížiť v poslednej 90. minúte opäť po presnom zásahu Sudimáka. Na vyrovnanie im už však čas nezostal.

ŠK Sásová – OŠK Lieskovec 3:2 (1:0)

Góly: 24. a 87. Choma (prvý z 11m), 82. Ondrejka – 49. a 90. Sudimák. ŽK: Choma, Vidiečan, Striežovský – Šufliarsky, Gašpar, Debnár, Svintek. Rozhodoval: Markovič. Diváci: 210

Súpiska Sásovej a striedania: Čavoj – Striežovský, Ondrejka, Turčan, Ursíny, Vidiečan (89. Ďuriš), Choma (88. Sanitra), Kubina (56. Gibala), Tkáč, Kútik, Dlhoš.

Prejdime teraz na derby stretnutie, ktoré sa hralo v sobotu. Podlavice privítali Šalkovú a na tomto zápase sme boli aj osobne. Viac sa dozviete v našom už zverejnenom článku: Boli sme na derby: Šalková ožila v Podlaviciach počas prestávky – https://www.bystricoviny.sk/sport/boli-sme-na-derby-salkova-ozila-v-podlaviciach-pocas-prestavky-foto-hlasy/

V tomto stretnutí padli všetky góly v druhom polčase. Domáci držali krok so súperom iba v prvom dejstve. V druhom sa presadili futbalovejší hostia. V 48. minúte Juraj Chovanec otvoril skóre, keď prešiel stredom pomedzi obrancov a nedal šancu gólmanovi Kubajdovi. V 52. minúte po rohovom kope preskočil v šestnástke brankára, ktorý mal problémy s nohou, Maroš Zimnikoval a jeho hlavička zmenila stav na 2:0. Posledný tretí gól padol v závere po peknej strele Petra Roška spoza pokutového územia. Podlavice mali na striedačke iba dvoch náhradníkov, ktorí museli striedať v prvej polovici úvodnej 45-minútovky zranených spoluhráčov.

Jupie Podlavice – FK Šalková 0:3 (0:0)

Gól: 48. Chovanec, 52. Zimnikoval, 87. Roško. ŽK: Nemec, Zehnal, Krnáč (všetci Podlavice). Rozhodoval: Danko. Diváci: 100

Súpiska Podlavíc a striedania: Kubajda – Nemec, Polák (12. Kvasna), Uhliarik, Jobko, Zehnal, Krnáč, Veselovský, Ulehla (22. Javorčík), Žiška, Baláž

Súpiska Šalkovej a striedania: Vernarský – Pav. Dobrík, Bursa, Štubniak, Libič (64. Pet. Dobrík), Šimčík, Palovič (58. Caban), Zimnikoval (82. Roško), Mikulec, Štubian, Chovanec.

Druhé okresné derby sa hralo v Hrochoti, kam pricestovala Slovenská Lupča. V divokom zápase išli do vedenia už v prvej minúte hostia. Presadil sa Andrej Ľuptovčiak. Domáci vyrovnali z penalty po faule Mateja Mesíka. Jedenástku bezpečne premenil Marek Bažík. Lupča sa však nepoddala a v 41. minúte pridal jej druhý gól opäť Ľuptovčiak. Po hodine hry Hrochoťania znovu vyrovnali, tentoraz sa presadil Ján Dorotovič. Minútu po góle videl druhú žltú kartu hosťujúci Mesík. Domáci prevahu o jedného hráča využili na strelenie rozhodujúceho a víťazného gólu v 75. minúte. Šťastným autorom bol Slavomír Selecký.

ŠK Hrochoť – OFK Slovenská Lupča 3:2 (1:2)

Góly: 31. Bažík (z 11m), 62. Dorotovič, 75. S. Selecký – 1. a 41. Ľuptovčiak.. ŽK: Zátroch – M. Mesík, M. Giertl, Haviar. ČK: 63. M. Mesík (po 2ŽK). Rozhodoval: Scherer. Diváci: 200

Súpiska Hrochote a striedania: Ursíny – Semeník, Martinec, D. Tóth (55. S. Selecký), Baitar, Dorotovič, Bažík, J. Zátroch, J. Mesík (67. M. Selecký), P. Zátroch (46. Pádár), Sláva.

Súpiska Slovenskej Lupče a striedania: Szarowski – Andraščík (27. V. Giertl), Urbančok, Hermánek, M. Mesík, Ľuptovčiak, Hruška, Holécy, Haviar, M. Giertl, Vaník (75. Francisty).

Na záver sme si nechali víťazstvo Priechodu v Štiavnických Baniach. Nášmu tímu vyšli závery polčasov. Prvý gól strelil Peter Penov v 43. minúte, takže do kabín sa išlo na prestávku za stavu 0:1. V druhom polčase dlho gól nepadal. Prišla však 83. minúta a červená karta pre hosťujúceho Kmeťa, a nielen to, rozhodca ukázal aj na biely bod, penaltu premenil v 85. minúte domáci Blaškovič. Priechodčanov to však nepoložilo. Oslabení o jedného hráča vrhli ešte sily aj do útoku a v 90-tej minúte senzačne rozhodli o víťazstve, gól na 2:1 z ich pohľadu zaznamenal Peter Šulaj.

TJ Baník Štiavnické Bane – OFK 1950 Priechod 1:2 (0:1)

Góly: 85. Blaškovič (z 11m) – 43. Penov, 90. Šulaj. ŽK: Drexler, Blaškovič, Michalek – Vajda, Šinkovkin, Bačík, Heric. ČK: 83. Kmeť (Priechod). Rozhodoval: Zemko. Diváci: 80

Súpiska Priechodu a striedania: Poláček – Molnár, Jendrišák (75. Mendel), Kmeť, Šinkovkin, Penov, Bačík (85. Kriško), Čabala, Vajda (65. Heric), Šulaj, Binda.

Všetky zápasy – sumár: Podlavice – Šalková 0:3, Pliešovce – Bacúch 3:1, Št. Bane – Priechod 1:2, Repište – Voznica 1:0, Hrochoť – Slov. Lupča 3:2, Medzibrod – Č. Balog 7:1, Sásová – Lieskovec 3:2.

Najbližšie je na programe trináste kolo. Mužstvá z banskobystrického okresu hrajú nasledovne. V sobotu 25. októbra o 14-tej hodine Bacúch privíta Sásovú a o 19-tej pod umelým osvetlením Šalková hostí Štiavnické Bane. V nedeľu 26. októbra sao 14.00 hodine stretnú Lieskovec s Podlavicami, Slovenská Lupča s Medzibrodom, Voznica s Hrochoťou a Priechod hrá doma s Repišťom.

1. 1. Medzibrod 32b (46:8), 2. Pliešovce 23b (27:19), 3. Šalková 21b (27:9), 4. Hrochoť 21b (20:18), 5. Repište 21b (19:20), 6. Lieskovec 20b (20:10), 7. Sásová 19b (20:16), 8. Č. Balog 17b (20:21), 9. Podlavice 13b (19:23), 10. Slovenská Lupča 12b (14:20), 11. Priechod 12b (13:25), 12. Št. Bane 10b (14:23), 13. Bacúch 7b (12:30), 14. Voznica 7b (16:35).

Autor: Jozef Balko, Foto: archív Bystricoviny