Bystrickí hokejisti rozstrieľali aj Martin, ale inkasovali štyri góly + hlasy, video

0 /

Extraligoví ´barani´ hostili v piatok v tridsiatom kole Martin a nedali mu šancu. Od prvej tretiny dominovali na ľade a hokej im doslova chutil. Výsledkom je jednoznačné víťazstvo 7:4, ktoré si zbytočne pokazili troma inkasovanými gólmi v tretej tretine.

Do vedenia išli Banskobystričania v presilovke už po 85-tich sekundách hry, keď pod žŕdku namieril Petr Kafka. Druhý gól mohol potom pridať Hudáček ale i Hudec v oslabení, keď unikal. Nevyužili sme ani prečíslenie dvoch na jedného, pretože Handlovský zle prihrával. Na opačnej strane mal šancu v početnej výhode Klíma, no z troch metrov nepokoril brankára Wiikmana. Po ďalšej zmarenej šanci Hudáčka v dvanástej minúte prišiel martinský trest v presilovke. Spoza kruhov nahodil puk Smrek a ten prekĺzol pomedzi betóny gólmana HC 05 – 1:1. Vyrovnaný výsledok na tabuli dlho nesvietil. V 15. minúte sa totiž ujala strela Miroslava Preisingera od modrej, ktorý to napálil efektne do vinkla – 2:1. Tretí gól pridal v 19. minúte pohotový Milan Kytnár, pálil z prvej po prihrávke Kudrnu.

Aj druhá tretina bola v našej réžii. Najprv nevyužili šance Hudáček s Kadurom, no v presilovke sme opäť skórovali. Trvala iba sedem sekúnd, pretože Michal Hudec sa nepomýlil pred odkrytou bránkou v 25. minúte. O osem minút už bolo 5:1. Na trestnej lavici sedel tretí martinský hokejista a my sme dali v početnej výhode tretí gól. Tentoraz sa presadil Patrick White strelou z ľavého kruhu. Oficiálne však nešlo o presilovkový gól, pretože časomer sa zastavil až o dve sekundy neskôr, teda po góle. Za ďalších 23 sekúnd bol úspešný bystrický hráč s číslom 23 Andrej Kudrna strelou po ľade presne k žrdi – 6:1. Nasledoval oddychový čas hostí a striedanie brankárov – Čecha nahradil Dzubina. Aj ten však pomerne skoro kapituloval. V 36. minúte vyrobili totiž jeho spoluhráči pred ním pri vlastnej presilovke chybu, z čoho ťažil v našom oslabení Lukáš Handlovský. A to ešte ôsmy gól v tejto početnej nevýhode mohol pridať Hudec po ďalšej chybe hráčov z Turca. Nestalo sa tak napokon a po druhej tretine svietil teda na tabuli stav iba 7:1.

Do tretej tretiny išli aj domáci so zmenou na brankárskom poste. Namiesto Wiikmana sa postavil medzi žrde Košarišťan a v 43. minúte sa blysol dobrým zákrokom pri šanci Važana, ktorého vychytal zoči – voči. Na našej strane mohol zvyšovať Handlovský. V 51. minúte bol najbližšie ku gólu hosťujúci Svoboda, no mieril do žŕdky. Udrieť mohol následne aj Hudáček, ten sa rútil v oslabení na Dzubinu, no nepokoril ho. V týchto fázach sa hralo hore – dole, gólmani sa nenudili. Väčšia aktivita však bola na bystrických hokejkách. Príležitosť na gól sme mali hlavne v početnej výhode o dvoch hráčov, ale nevyužili sme ju. Naopak tešil sa súper v oslabení o jedného hráča, keď unikol Markovič a v páde poslal puk za Košarišťana – 7:2. V poslednej minúte Martinčania pridali aj tretí gól, vyťažili z presilovky piatich proti trom a Ďatelinka prestrelil bystrického brankára. To nebolo všetko, martinská presilovka o jedného hráča totiž pokračovala a bodku za stretnutím dal ešte Pokrivčák.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 7:4 (3:1, 4:0, 0:3)
Góly: Góly: 2. Kafka (Nicastro), 15. Preizinger (Kafka), 19. Kytnár (Kudrna, Kadura), 25. Hudec (White, Cohen), 33. White (Cohen, Hudáček), 34. Kudrna (Kytnár, Kadura), 35. Handlovský – 14. Smrek (Markovič, Klíma), 57. Markovič (Tupý), 60. Ďatelinka (Markovič, Važan), 60. Pokrivčák (Fujerík). Rozhodcovia: D. Konc – M. Orolín, Sčensný, Vylúčení na 2.min: 7:7. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 1:1. Diváci: 1401.

HC’05: Wiikman (od 41. min Košarišťan) – Nicastro, Cuník, Gachulinec, Cohen, Čížek, Bambúch, Biro – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kadura, Kytnár, Kudrna – Bendík, Gašpar, Matoušek

MHC Mountfield: Čech (od 34. min Dzubina)- Smrek, Matejka, Lojek, Ďatelinka, Kolba, Brcko, Tupý, Rusina – Markovič, T. Klíma, Važan – Illo, Svoboda, Jokeľ – Pokrivčák, Fujerík, Themár – Šugár, Dírer, Jurášek

Richard Zedník, tréner Banskej Bystrice: „Prízvukovali sme hráčom od začiatku, že musia hrať celých 60 minút. Prvé dve tretiny sme hrali dobre, vypracovali sme si veľa gólových šancí, dobre sme hrali aj v presilovkách a oslabeniach. Tretiu tretinu sme kontrolovali, no posledné štyri minúty neviem čo sa stalo. Bol tam výpadok. Proti silnejším mužstvám by sa nám také niečo mohlo vypomstiť. V ťažkých zápasoch sa nám to nemôže stávať, že vypustíme záver. Sme radi, že sa nám do zostavy vrátili hráči po zraneniach a chorobách a odohrali dobré stretnutie.“

Jaroslav Török, tréner Martina: „Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Od úvodu sme nevstúpili do zápasu s patričnou koncentrovanosťou, chýbala agresivita i pohyb. Proti tak poskladanému medzinárodnému tímu domácich s hráčmi KHL a s našimi 12-timi odchovancami to bolo pre nás veľmi ťažké. Máme problémy so zostavou, boríme sa s určitými vecami. Jediným pozitívom je, že môžem hráčov pochváliť za tretiu tretinu, ktorú sme vyhrali 3:0. S takýmto výkonom však proti Skalici určite neuspejeme.“

Autor: (bal), Foto: ilustračné, archívne