Bystrickí hokejisti dali v Trenčíne štyri žŕdky, no prehrali 1:3 + HLASY

2 /

Ani v 24. kole Tipsport ligy sme na ľade súpera nevyhrali. Tentoraz nám ´ruže´ nekvitli pod trenčianskym hradom Matúša Čáka, pretože sme neustále zvonili na žŕdkach a puk sme poslali do bránky iba raz. Výsledkom je teda prehra 1:3.

Prvá tretina bola bohatá na šance, no presadili sa iba Trenčania. A to už v piatej minúte, kedy Hlinka nahodil puk dopredu, náš obranca ho iba stečoval a Lukáš Novák mohol korčuľovať sám na bránku. Túto príležitosť aj využil umiestnenou strelou po ľade k vzdialenejšej žrdi povedľa Corbeila – 1:0. My sme mohli vyrovnať v deviatej minúte Mikulom, ktorý z pravého kruhu zazvonil na žŕdke svätyne Chábera. O štyridsať sekúnd bolo horúco na opačnej strane. Švec sa dostal za našu obranu, šikovne spätne prihral medzi kruhy Vozdeckému, ktorý si počkal na pohyb bystrického gólmana a ak by lepšie nadvihol puk, prekonal by ho. Nestalo sa, takže naša šanca na vyrovnanie žila i naďalej. Chopiť sa jej mohol v štrnástej minúte Šmach, pretože Tománek zamotal hlavu Nechalovi, naservíroval pekný puk obrancovi ´baranov´, no ten pred odkrytou bránkou mieril taktiež do žŕdky. O minútu neskôr sme nevyťažili gól ani z chyby Trenčanov pri striedaní. Po ľavom krídle išiel do brejku Gillies, ale Chábera mu zmenšil strelecký uhol a puk pokryl. Ďalšiu príležitosť sme mali v sedemnástej minúte po prečíslení Hudeca s Handzušom. Strieľal náš držiteľ Stanley cupu, ale puk po Cháberovom zásahu aj do tretice zazvonil na žŕdke! Súdené nám nebolo skórovať ani v presilovke v závere úvodného dejstva, hoci sme ju hrali dobre. Tománek neuspel z ľavého kruhu a v dorážke Rosandič mieril vedľa bránky.

V druhej tretine sme mali ďalšie možnosti na vyrovnanie, ale nepadalo nám to za Cháberu. Ten zakročil reflexívne pri strele Hudeca spomedzi kruhov a poradil si aj s ťažkým tečovaným pukom po strele Majdana. Dukla skórovala z relatívne nevinnej akcie v hre štyroch proti štyrom. Petrovický šikovne vysunul do úniku Jakuba Gašparoviča a ten si s Corbeilom poľahky poradil – 2:0. Napriek inkasovanému gólu sme nepoľavili v aktivite, ale trenčianskeho brankára sa nám nedarilo prekonať. Znovu na ňom stroskotal Tománek a nepresadil sa ani Zigo z uhla, keď mal Chábera zakrytý výhľad a vypadol mu puk z lapačky, no na naše nešťastie neskončil za čiarou.

Aj v tretej tretine sme viac útočili, miestami sme si vytvárali tlak, no príležitosti sme nedokázali využívať. Domáci sa aj zubami nechtami bránili a mohli sa spoliehať i na výborne chytajúceho gólmana. Do zúfalstva privádzal najmä Tománka a šancu na zníženie nevyužil ani Kytnár, keďže mu do strely vložil hokejku tentoraz trenčiansky bek. Paradoxne skórovala znovu Dukla. Z minima vyťažila v 53. minúte maximum, keď sa po dlhom čase ocitla v útočnom pásme. Od modrej vystrelil Rehák, Corbeil puk iba vyrazil pred seba, kde bol Denis Hudec, ktorý sa bekhendovou dorážkou dokázal presadiť – 3:0. Barani napokon strelili gól. A to vďaka Tománkovi. Zbavil sa totiž obrancu, obkorčuľoval bránku, a keďže bolo pred ňou husto, prihral ďalej voľnému Jurajovi Majdanovi, ktorý mieril do odkrytého priestoru Cháberovej svätyne – 3:1. Tento zásah nás ešte viac nabudil, ale nebolo nám to nič platné, pretože sme už ďalší gól nestrelili. Úspech neslávila akcia Galamboša so Zigom, v hre bez brankára nepochodil zblízka voľný Tománek a štyridsať sekúnd pred klaksónom zazvonil na žŕdke tentoraz Majdan. Na žŕdky sme teda vyhrali 4:0, výsledok bol opačný – z nášho pohľadu 1:3, a ten sa počíta.

Najbližšie hráme vo štvrtok 26. novembra s ligovou dvadsiatkou o 17.30 hodine.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 5. L. Novák (Hlinka, Dlouhý), 36. Gašparovič (Petrovický, Holenda), 53. Hudec (Švec, Rehák) – 55. Majdan (Tománek). Rozhodovali: J. Konc, Orolín – Tvrdoň, Výleta. Vylúčení na 2.min: 3:1. Presilovky a oslabenia: 0:0. Diváci: 2205 divákov.

Dukla: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák – Melichárek, Róbert Petrovický, Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, Vozdecký – Jakúbek, J. Zlocha ml., P. Šišovský

HC’05 iClinic: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, M. Rosandič, I. Jankovič – Majdan, Galamboš, O. Mikula – Róth, Kytnár, Handlovský – M. Hudec, Handzuš, Tománek – Lamper, Zigo, Gillies – R. Gašpar

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Darovali sme toto víťazstvo domácim. Hoci sme hrali my, góly dávali oni. Keď sme sa aj dostali do vyložených šancí, tie sme trestuhodne zahodili. Naša koncovka je v posledných zápasoch veľmi zlá. Jednoducho s jedným gólom sa nedá pomýšľať na úspech.“

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: „Vyhrali sme s ťažkým súperom, čomu sme veľmi radi. Bystričania boli v niektorých fázach zápasu lepší. A to nielen korčuliarsky, ale i v osobných súbojoch. My sme tento duel zvládli dobre takticky, hoci hral súper podstatnú časť stretnutia v našom pásme. Nechali sme ho hrať po rohoch a ako skonštatoval Vlado Országh, s jedným gólom sa iba ťažko vyhráva.“

Autor: (bk), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR