Bystrickí futbalisti si z Košíc nevezú žiadny bod + hlasy

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly prehrali v dôležitom súboji o záchranu v najvyššej súťaži v Košiciach. O tom, že si z východu nevezieme ani bod rozhodla prvá desaťminútovka duelu. V nej sme inkasovali dva góly.

Naši chlapci mali katastrofálny vstup do zápasu. Hneď z prvej strely na bystrickú bránku rezultoval gól. Na center Ostojiča si v pokutovom území najvyššie vyskočil v piatej minúte Oumar Diaby a hlavou poslal loptu nechytateľne do vinkla – 1:0. Z tohto zásahu sme sa nestihli ani poriadne spamätať a už sme prehrávali o dva góly. V deviatej minúte Diaby naservíroval peknú prihrávku na šestnástku Miroslavovi Viazankovi, ktorý potiahol loptu bližšie k päťke a skóroval strelou do protipohybu nášho brankára Boroša – 2:0. Bola to teda poriadna sprcha pre mladý tím Dukly. Do útoku zavelil až v sedemnástej minúte Faško, najprv zblízka neprepasíroval loptu do bránky a potom to skúšal priamo z rohu, no opečiatkoval iba žrď Stijakovičovej svätyne. Začali sme mať však viac z hry a snažili sme sa o kontaktný gól. V dobrej príležitosti bol Had, ale z gólu sme sa tešili až štyri minúty pred prestávkou. Po rohu predĺžil loptu v pokutovom území Šovčík, z bránkovej čiary ju vyhlavičkoval jeden z Košičanov, no priamo pred nášho Patrika Vajdu, ktorý už nezaváhal pravačkou – 2:1. Vyrovnať mohol potom v dvoch dobrých príležitostiach Faško, no v prvom prípade zakončoval vedľa a v druhom mu loptu na ceste do bránky zblokoval Huk.

Po zmene strán pokračovala naša snaha o vyrovnávajúci gól. Boli sme aktívnejší, viac sa tlačili do útoku, ale nedokázali sme si vypracovať šance. Problém mali Bystričanai s finálnou prihrávkou, ale i s dobrou defenzívou Košíc. Prišli teda domáce brejky a z nich sme mohli inkasovať napokon aj tretí gól. Haskičovu hlavičku i Pačindovu delovku pod brvno likvidoval Boroš. Ďalšie príležitosti ešte zmarili nepresnými strelami domáci Viazanko, Pavúk, Haskič i Dordevič. To mohlo nášho súpera mrzieť, ak by využili šance v ohni Balko a najmä Faško, ktorý v 88. minúte opäť mieril do žrde! Z východu Slovenska si tak nevezieme domov ani vytúžený bodík. V tabuľke sme stále poslední, avšak trojbodový odstup na predposledné Zlaté Moravce sa nezmenil.

Najbližšie odohráme ligový zápas doma na Štiavničkách 4. apríla o 14.30 hodine proti Senici.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)
Góly: 5. Diaby, 9. Viazanko – 41. Vajda. Rozhodovali: Kružliak – Bóllo, Roszbeck. ŽK: 57. Huk, 90+. Horodník – 51. Kapor. Diváci: 1180.

Ostatné štatistiky: Strely na bránku: 6:3. Strely mimo bránky: 3:3. Rohové kopy: 11:10. Ofsajdy: 6:4.

Zostavy a striedania:

MFK: Stijaković – Sekulić, Kavka (46. Dimun), Ostojić – Korijkov, Huk, Haskič, Djordjevič, Pačinda – Viazanko (90. Horodník), Diaby (63. Pavúk).
FK Dukla: Boroš – Vajda, de Vito, Had, Savič (77. Balko) – Willwéber (34. Kupec), Kapor – Snitka (69. Gálik), Faško – Polievka, Šovčík.

Marek Fabuľa, tréner MFK Košice: „Mali sme vynikajúci vstup do stretnutia, ale to nám skôr ublížilo ako pomohlo. Po prestávke sme chceli streliť tretí, takzvaný upokojujúci gól, ale ani po našej veľkej snahe sa nám to žiaľ nepodarilo. V strede ihriska nám citeľne chýbal tvorca hry Šinglár, no som rád, že sme tento zápas zvládli. Verím, že nás to upokojí z pohľadu nášho ďalšieho pôsobenia v najvyššej súťaži. Potrebovali sme toto víťazstvo.“

Štefan Rusnák, tréner Dukly Banská Bystrica: „Sme veľmi sklamaní, že si z Košíc nevezieme aspoň jeden bod za remízu. Mali sme šance na to, aby sme mohli byť veselší, ale nedokázali ich moji zverenci využiť. Za stavu 0:2 z nášho pohľadu sa zápas iba ťažko otáča. Je to všetko o skúsenostiach. Musím otvorene povedať, že Košičania boli lepší v niektorých činnostiach, no i napriek tomu sme mohli vyrovnať a odísť domov aspoň s bodom.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj teraz.sk