Bystrické tímy bodovali a posunuli sa v tabuľke pred zimou nahor

2 /

Cez víkend sa odohralo posledné jesenné 13. kolo aj v piatej lige skupine C a naše tímy z bystrického okresu nám urobili opäť radosť. Prehrala iba v derby Slovenská Lupča, keď úlohu favorita potvrdili Medzibrodčania. Podlavice prekvapili remízou v Lieskovci. Sásovčania otočili doma nepriaznivý duel s Bacúchom. Vyhrali aj Hrochoťania vo Voznici a Priechod doma s Repištom. Podľa očakávania zdolala Šalková nováčika zo Štiavnických Baní.

Prvý zápas posledného jesenného 13. kola sa hral v Šalkovej pod umelým osvetlením v sobotu večer. Domáci potvrdili úlohu favorita a nad Štiavnickými Baňami vyhrali suverénnym spôsobom. Pričinil sa o to hlavne hetrikom Martin Štulajter. Prvé góly dal v 24. a 25. minúte a zabezpečil tak svojmu tímu polčasové vedenie 2:0. Hneď na začiatku druhého dejstva pridal aj tretí gól. Naň však odpovedal hosťujúci Martin Lupták v 55. minúte. To bolo však zo strany futbalistov spod Sitna všetko, pretože už o minútu zvýšil na 4:1 Lukáš Palovič a tento hráč si gólovú radosť zopakoval aj o desať minút neskôr po svojom zásahu na konečných 5:1. V slušnom stretnutí udelil rozhodca iba jednu žltú kartu, aj to v poslednej minúte kapitánovi Štiavnických Baní.

FK Šalková – TJ Baník Štiavnické Bane 5:1 (2:0)

Gól: 24., 25. a 47. Štulajter, 56. a 66. Palovič – 55. Lupták. ŽK: 90. Košarník (Št. Bane). Rozhodoval: Belán. Diváci: 150

Súpiska Šalkovej a striedania: Vernarský – Pav. Dobrík, Bursa, Štubniak (68. Pet. Dobrík), Šimčík (65. Baran), Palovič, Mikulec, Štubian, Chovanec, Caban, Štulajter (61. Roško).

Líder súťaže Medzibrod sa predstavil v Slovenskej Lupči. Na derby bolo zvedavých 500 divákov, ale videli iba góly hosťujúceho celku. Darilo sa hlavne Martinovi Sedliakovi, ktorý v prvom polčase v priebehu 34-och minút dosiahol hetrik. Skóre otvoril v štvrtej minúte, druhá zásah pridal v 23-tej a tretí v 38-mej. Vďaka nemu viedol Medzibrod 3:0 a išiel spokojný na prestávku. Ani po nej sa domáci nedokázali v útoku presadiť. V 56. minúte zvýšil na 0:4 Peter Sokol a piaty gól zabezpečil v 79. minúte Milan Gregor. To už hrali Lupčania od 69. minúty bez vylúčeného Róberta Haviara. Čestný gól sa im teda nepodarilo vsietiť.

OFK Slovenská Lupča – TJ Sokol Medzibrod 0:5 (0:3)

Góly: 4., 23. a 38. Sedliak, 56. Sokol, 79. Gregor. ŽK: Hermánek, Giertl, R. Haviar, Hruška (všetci Sl. Lupča). ČK: 69. R. Haviar (po 2ŽK). Rozhodoval: Kolofík. Diváci: 500

Súpiska Medzibrodu a striedania: Petrík – Belluš, Gregor, Rajčok (75. Kelemach), Samuelčík, Balík, Sedliak (64. Bartoš), Vančo, Sokol st., M. Haviar, Pipich.

Súpiska Slovenskej Lupče a striedania: Szarowski – Vaník, Urbančok, Hermánek, Foltáni (80. Lakomčík), Ľuptovčiak, Hruška, Holécy, R. Haviar, M. Giertl, Vančo.

O prekvapivú remízu sa postarali Podlavice v Lieskovci, pričom vyrovnávajúci gól strelili v oslabení! Poďme ale po poriadku. Prvý polčas patril domácim. Skóre otvoril skúsený Martin Svintek v jedenástej minúte a za stavu 1:0 sa išlo aj do šatní na prestávku. V druhom polčase zvýšil na 2:0 v 50. minúte Sudimák a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa rodila dráma. Podlavičania však o štyri minúty odpovedali Petrom Vozárom, ktorý v ďalšej fáze stretnutia videl dve žlté karty a v 82. minúte sa musel porúčať z ihriska. Jeho spoluhráči to napriek tomu nevzdali a hneď minútu po jeho odchode dokázali senzačne vyrovnať kanonierom Marekom Jobkom. Z ihriska silného Lieskovca si tak odviezli cenný bod.

OŠK Lieskovec – Jupie Podlavice Badín B 2:2 (1:0)

Góly: 11. Svintek, 50. Sudimák – 54. Vozár, 83. Jobko. ŽK: Mácsadi, Pepich, Prostredný, Košút – Uhliarik, Vozár. ČK: 82. Vozár (po 2ŽK). Rozhodoval: Pataki. Diváci: 130

Súpiska Podlavíc a striedania: Kubajda – Nemec, Vozár. Uhliarik, Jobko, Figúr (71. Veselovský), Zehnal (90. Javorčík), Krnáč, Glovňa, Žiška, Baláž

Sásovčania privítali doma Bacúch a potvrdili úlohu favorita. Polčas síce prehrali nečakane 0:2, no po prestávke sa spamätali a duel otočili troma gólmi. Konečný výsledok 3:2 im zabezpečil v tabuľke piate miesto po jesennej časti. Podrobnosti k zápasu zisťujeme a doplníme v priebehu pondelka.

ŠK Sásová – FK 09 Bacúch 3:2 (0:2)

Góly a štatistiky: doplníme

Potešili nás aj futbalisti Hrochote, ktorí hrali vo Voznici a vyhrali. Skóre otváral v prvom polčase po dvadsiatich minútach hosťujúci Jozef Mesík – 0:1. V druhom polčase navýšil vedenie na dvojgólové v 50. minúte Ján Dorotovič. Domáci sa však nevzdávali a znížili. V 67. minúte sa presadil Laurov. Na viac sa už Vozničania nezmohli a tak šťastnejší bol po zápase tím z banskobystrického okresu.

ŠK Voznica – ŠK Hrochoť 1:2 (0:1)

Góly: 22. Mesík, 50. Dorotovič – 67. Laurov. ŽK: Kliman – Zátroch. Rozhodoval: Kmetík. Diváci: 100

Súpiska Hrochote a striedania: Ursíny – Pádár (65. M. Selecký), Semeník, Martinec (46. Berky), S. Selecký, Baitar, Dorotovič, Bažík, Mazúch, J. Zátroch, J. Mesík (60. P. Zátroch).

Na záver sme si nechali víťazstvo Priechodu, ktorý doma zdolal Repište. Úvodná hodinka duelu patrila hlavne domácemu Borisovi Bindovi. Postaral sa o prvý gól v 32. minúte, vďaka ktorému zabezpečil svojmu tímu polčasové vedenie. Aj po zmene strán rozvlnil sieť súpera, konkrétne v 56. minúte – zvyšoval na 2:0. Repište odpovedalo o desať minút neskôr, presadil sa Slaný. Na vyrovnanie však hostia ani nepomysleli a už prehrávali znovu o dva góly. O minútu na to totiž Peter Šulaj dokázal prekonať brankára Gašpira a postaral sa tak aj o konečné víťazstvo Priechodu inak v slušnom zápase s jedinou žltou kartou v pomere 3:1.

OFK 1950 Priechod – TJ Sokol Repište 3:1 (1:0)

Góly: 32 a 56. Binda, 67. Šulaj – 66. Slaný. ŽK: Šinkovkin (Priechod). Rozhodoval: Hlinica. Diváci: 150

Súpiska Priechodu a striedania: Poláček – Molnár, Jendrišák, Kmeť, Šinkovkin, Penov, Čabala, Šinkovkin, Vajda, Šulaj, Binda (87. Kriško), Hejčík.

Všetky zápasy – sumár: Šalková – Št. Bane 5:1, Lieskovec – Podlavice 2:2, Sásová – Bacúch 3:2, Č. Balog – Pliešovce 1:4, Slov. Lupča – Medzibrod 0:5, Voznica – Hrochoť 1:2, Priechod – Repište 3:1.

1. 1. Medzibrod 35b (51:8), 2. Pliešovce 26b (31:20), 3. Šalková 24b (32:10), 4. Hrochoť 24b (22:19), 5. Sásová 22b (23:18), 6. Lieskovec 21b (22:12), 7. Repište 21b (20:23), 8. Č. Balog 17b (21:25), 9. Priechod 15b (16:26), 10. Podlavice 14b (21:25), 11. Slovenská Lupča 12b (14:25), 12. Št. Bane 10b (15:38), 13. Bacúch 7b (14:33), 14. Voznica 7b (17:37).

Autor: Jozef Balko, Foto: archív Bystricoviny