Bystrické pumy zažili zápas roka proti Good Angels Košice

0 /

Naše basketbalistky odohrali druhý extraligový duel tentoraz na pôde majstrovského Good Angels Košice. Rovnako ako u vicemajstra z Ružomberka prehrali aj tento duel, no víťazstvo nad špičkovým európskym klubom sa očakávať nemohlo. Výška skóre v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.

Čo nás mohlo potešiť je fakt, že dievčatá sa snažili bojovať a nehrali odovzdane. Takéto zápasy prinášajú mladému družstvu hodnotné skúsenosti. Majster o svojom triumfe rozhodol už v prvej štvrtine. V priebehu úvodných troch minút síce náš tím spod Urpína zaznamenal štyri body (8:4), no v ďalších ôsmich minútach ani jeden (26:4) a bolo vymaľované. Bodový rozdiel mladučké Bystričanky zbavil zbytočnej ostýchavosti a rešpektu, čo sa do konca prvého polčasu prejavilo aj na ich zlepšenej streleckej muške. Košičanky si však hrali svoj zápas i keď síce „na pol plynu“, ale keďže kvalitatívne súpera prevýšili po všetkých stránkach, tak o ich víťazstve nebolo najmenších pochýb. Aj v druhom zápase extraligovej sezóny 2014/15 pokorili domáce basketbalistky stobodovú hranicu.

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 106:39 (24:4, 47:17, 77:32)

Good Angels: Krivačevič 18, Žirková 11, Bär 10, Minčíková 8, Hruščáková 6 /9 doskokov/ (Fikiel 17, Kiššová 16, Zietara 14, Bálintová 6). Tréner: M. Kováčik

ŠKP 08: Ondrejková 9, Piperková 7, Urbániová 6, Striešová 5, Števulová 2 (Matušková 6, Mištinová 4, Matejčíková, Vaváková a Horecká 0). Tréner: M. Michálik

TH: 23/24 – 7/10. Fauly: 11 – 16. Trojky: 1/7 – 2/17. Rozhodcovia: I. Pipíška, L. Bartoš a R. Sirocký. Diváci: 350. Štvrtiny: 24:4, 23:13, 30:15, 29:7

Hlas našej Kataríny Piperkovej po zápase v Košiciach:

„Pre nás to mala byť česť hrať proti takým hráčkam, aké majú Košice. Chceli sme si to čo najviac užiť a vydať zo seba maximum. Veľa sa od nás nečakalo, snažili sme sa, ale niekedy to bolo lepšie a niekedy horšie. Vyskúšali sme si ako to je hrať proti takémuto špičkovému klubu. Dúfame, že nabudúce to bude už lepšie. Sústredíme sa predovšetkým na iných súperov, ktorých vieme zdolať. Košice sú pre nás neporaziteľné.“