Bystričanov remíza s Myjavou netešila, strelci mali smolu + HLASY + VIDEO

1 /

Futbalisti Dukly Banská Bystrica neprehrali ani v treťom kole Fortuna ligy. Na domácej pôde tentoraz remizovali s Myjavou 0:0. Na ihrisku naši chlapci ukázali veľkú túžbu po víťazstve, no ani na po druhýkrát sa im nepodarilo pred vlastným publikom bodovať naplno. Napriek tomu nás môže aspoň tešiť, že náš tím v tejto sezóne ešte neprehral.

CHARAKTERISTIKA ZÁPASU

Úvodných dvadsať minút mala viac z hry Myjava, dostávala sa častejšie do zakončenia, ale obzvlášť vyložené šance si nevypracovala. Dukla pohrozila raz, no Dolný hlavou neskóroval. Od 21. do 27. minúty sme sa usadili dlhšie ne polovici súpera, ale finálna fáza absentovala. Pred prvou polhodinkou začali znovu hroziť hostia, mierny tlak nezúročili.

V závere polčasu videlo pol druha tisíc divákov dve sľubné šance na oboch stranách, no zaskveli sa hlavne brankári. Aj v úvode druhého dejstva boli o niečo aktívnejší hostia. Dukla sa až po hodine hry začala viac tlačiť do šestnástky súpera. Hralo sa potom hore dolu.

S pribúdajúcimi minútami bystrickí hráči prejavili väčšiu túžbu po góle, no nevedeli sa presadiť. Chýbalo väčšia šťastie v koncovke, pochváliť musíme aj oboch gólmanov, ktorí majú taktiež výrazný podiel na nerozhodnom bezgólovom výsledku.

FRAGMENTY ZO ZÁPASU /príležitosti Dukly sú zvýraznené tučným písmom/

Prvý polčas:

2´ Daniel preveril nadzemnou strelou zo šestnástky pozornosť nášho gólmana Boroša
3´ Myjava kopala dva rohové kopy po sebe, nič z nich nevyťažila
6´ Pekár vystrelil spoza šestnástky, mieril nad bránku
6´ Pekná akcia Dukly po ľavej strane, odkiaľ poslal loptu do ohňa Faško, hlavičkoval v päťke Dolný, avšak mimo priestor žrdí myjavskej svätyne
16´ Ciprys poslal loptu z ľavej strany do pokutového územia, kde ju odkopával dosť nebezpečne náš Savič, tesne minul Borošovu žrď
27´ Pekár z ľavej strany hľadal v šestnástke Kuzmu, ktorý v sklze netrafil loptu. Tréner Dukly Hrnčár sa poriadne hneval na dieru v našej obrane
30´ Z uhla to skúšal Daniel prudkou strelou, lopta putovala nad brvno, Boroš však mal situáciu pod kontrolu
33´ Konečne sme pohrozili, k Dolnému sa dostala lopta v pokutovom území, pálil bez prípravy a po teči Myjavčana to zaváňalo gólom, následne ešte Faško mieril z diaľky nepresne
35´ Pekár z ľavej strany šestnástky dobrou strelou zamestnal Boroša
36´ Dolný zakončil v súperovej šestnástke, polovysoká lopta išla k žrdi, vyboxoval ju Solnička
37´ Divákom zartnulo po myjavskom centri, ktorý opäť tečoval Savič tesne vedľa žrde. Skúsený obranca Dukly zdá sa vie, kde sú umiestnené, chladnou hlavou riešil situácie
38´ Po rohu zakončuje z 15 m Sládek, posielal loptu nad brvno
40´ Danielov prudký center do päťky tečuje De Vito vedľa žrde pod tlakom
41´ Výrazná príležitosť hostí. Po rohu Pekára hlavičkuje v šestnástke Kuzma, loptu spod brvna Boroš vytlačil
43´ Veľká šanca Dukly, Střihavka hlavičkou v päťke poslal loptu pred voľného Rejdoviana, ktorý ju triafa zblízka, no Solnička na čiare odvracia ani nevie ako, nebol tak z toho jasný gól ako sa nám všetkým na Štiavničkách už zdalo.

Druhý polčas:
50´ Daniel centroval z pravej strany do ohňa, hlavičkoval Kuzma, Boroš iba končekmi prstov vytlačil loptu na brvno. Druhá obrovská šanca tohto hráča, ktorý kedysi pôsobil pod Urpínom
61´ Ľupták sa dostal do dobrej šance na ľavej strane za rohom päťky, vystrelil, no pred čiarou tečoval loptu Jánošík a zažehnal nebezpečenstvo pre Myjavu
64´ Daniel vystrelil z 18m po zemi, Boroš s námahou vytlačil loptu vedľa žrde
66´ Faško sa dostal pokutovým územím k rohu päťky a zakončoval, Solnička odvracia loptu na roh
67´ Daniel bol naozaj pri chuti, preštrikoval sa cez hráčov Dukly dopredu, no napokon mieril vedľa bránky
73´ De Vito sa ocitol na pravej strane veľkého vápna a vysokou nohou triafa loptu efektne, Solnička s ňou pri žrdi nemá väčší problém
75´ Rejdovian mohol viac vyťažiť z chyby Ciprysa, nevystrelil v šestnástke, loptu prihral Dolnému, ktorý zakončoval v zložitej situácii, so slabou loptou nemal gólman Myjavy väčšie starosti
80´ Šumský centruje do ohňa, Rejdovian hlavičkuje vedľa bránky
82´ Savič takmer nachytal Solničku na hruškách, keď z priameho kopu z 35m poslal loptu do vinkla, no dlho plachtila vzduchom a brankár hostí sa stihol na dané miesto premiestniť
83´ Šumský vystrelil spoza 16-ky, myjavský gólman bol pozorný
87´ Neúnavný Daniel posielal loptu do päťky, kde operoval striedajúci Oršula. Po jeho zakončení s problémami odvracajú nebezpečenstvo naši obrancovia
87´ Daniel sa nevzdáva a o pár sekúnd strieľa z pravej strany do Boroša
90´ Ľupták sa pokúsil o vytúžený gól. Pekne prešiel stredom, vystreli z hranice pokutového územia, ale Solničku neprekonal

Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 0:0

Góly: žiadne ŽK: 77. Marček Rozhodovali: Straka – E. Weiss, Špivak

Diváci: 1530

Zostavy a striedania: Dukla: Boroš – Vajda, De Vito, Savič – B. Ľupták, Šumský – Rejdovian, Wojnar (54. Peňaška), Faško (90. Šovčík) – Dolný, Střihavka Spartak: Solnička – Múdry (78. Kosík), Jánošík, Černáček, Ciprys – Daniel, Marček, Duga (68. Bilovský), Pekár – Sládek, M. Kuzma (62. Oršula)

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: „V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, v druhom sme zvýšili dôraz, pohyblivosť a častejšie sme sa dostávali do šestnástky i do šancí. Bolo to o jednom góle. Mali sme na možnosti na jeho dosiahnutie tak my ako aj súper. Podstatné je, že nepadol. Remíza je teda spravodlivá, aj keď náš výkon naberal na gradácii so snahou ísť za víťazstvom až do poslednej sekundy.“

Branislav Ľupták, stredopoliar Banskej Bystrice: „Mal som možnosť v poslednej minúte rozhodnúť zápas, no neviem či je to už smola, alebo niečo iné. Zápas predtým i v Košiciach brvno a brvno. Teraz som si z posledných síl zobral loptu a celkom sa mi to tam otvorilo. Myslím si, že som dobre zakončil, ale brankár mi to vystihol. Určite sme stratili dva body, takže prevláda sklamanie. Začiatok bol trošku pomalší z našej strany, ale potom sme sa už dostali do toho a vytvorili si aj dosť šancí. Škoda, že sme ich nepretavili do gólu. Nuž nič, ideme ďalej.“

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Zápas mal dobré tempo. My sme boli chvíľami futbalovejší, domáci dôraznejší, rýchlejší. Bol to zápas, keď každý chvíľku ťahal pílku. My sme v prvom polčase nedotiahli niektoré akcie, chýbala nám finálna prihrávka pri krídelných akciách, gól nepadol, takže remíza je asi zaslúžená.“

Marek Kuzma, útočník Myjavy, bývalý hráč Banskej Bystrice: „Mohol som dvakrát prekonať brankára Peťa Boroša, no chýbalo asi viac šťastia. Vytlačil mi to v oboch prípadoch, raz do brvna, raz nad brvno. Nuž kúsok šťastia a mohli mi to tam padnúť po dlhej dobe. Mal som dlhý herný výpadok, takže sa musím ešte rozohrať. Hráme na začiatku sezóny päť zápasov vonku, takže musíme a chceme zbierať body. Nechceli sme hrať v Banskej Bystrici dozadu, defenzívne, ale nepodarilo sa nám i napriek našej útočnej snahe vyhrať, je to škoda.“

Autor: Jozef Balko, Zdroj: Video: huste.sk, Foto: Zdroj: ÚLK + ultras.vatra.sk; SITA