Bystričania vybojovali ďalšie víťazstvo, tentoraz s drámou v Trenčíne + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti si v 34. kole pripísali ďalšie dôležité víťazstvo. Tentoraz na ľade Trenčína, kde vyhrali 5:3. Stále si držia líderskú pozíciu na čele najvyššej domácej súťaže.

V úvode mohli otvoriť skóre domáci, najprv Trška neprepasíroval puk za Košarišťana a neskôr sa pred našim gólmanom nepresadil ani osamotený D. Hudec. Šance využili naši ´barani´. Prvú hneď v presilovke, keď po strele Buca upratal puk medzi žrde Vjačeslav Truchno0:1. Uplynulo iba sedemnásť sekúnd a bolo 0:2, po prihrávke Truchna stačilo Mathewovi Maionemu iba nastaviť hokejku pred odkrytou svätyňou Kuteja. V deviatej minúte nevyužil možnosť na 0:3 Zigo a prišiel trest. Dukla znížila v početnej výhode, zblízka z prvej skóroval J. Ručkay1:2. Na tento zásah naši hokejisti však dokázali rýchlo odpovedať. Ťažili z chybnej rozohrávky súpera a voľný priestor medzi brankárom a jeho žrďami našiel nepokrytý Jordan Hickmott1:3. Do prestávky Trenčania ešte zdvihli hlavu. V sedemnástej minúte predviedli peknú akciu, keď sa ujala koncovka Marcela Hossu, ktorému v medzikruží prenechal puk Tužinský a slovenský reprezentant pálil spoza protihráča – 2:3. Bystričania mohli v závere rušnej prvej tretiny pridať i štvrtý gól. V presilovke mal možnosť Lunter, no spomedzi kruhov Kuteja neprekonal.

V strednom dejstve odmietli domáci ponuku na vyrovnanie. Rútili sa v prečíslení dvoch na jedného na našu bránku, ale Tužinský mieril do Košarišťana. V 25. minúte pekne zakombinovali pre zmenu ´barani´. Prihrával Hickmott na voľného Dávida Buca a ten si nestrážený pohodlne vychutnal Kuteja – 2:4. Hráči spod hradu Matúša Čáka mali na hokejkách zníženie už po dvadsiatich sekundách. Po strele Bohunického prešiel puk za gólmana HC ´05, ale zostal našťastie ležať pred bránkovou čiarou. Skóre sa potom mohlo meniť na oboch stranách. Na našej mal tutovku Maione, ale ani na dvakrát neuspel, na trenčianskej sa neujal dobrý teč Hossu, keď ´Košo´ nevedel kde má puk.

V úvode záverečného dejstva predviedol Lamper peknú individuálnu akciu, keď oklamal brániaceho Pavúka, rútil sa dopredu, no na Kuteja napokon nevyzrel. Udrieť mohla i Dukla, avšak dobre postavený Sýkora medzi kruhmi stavil na prihrávku a tým zmaril svoju šancu. Úspešný bol až v 51. minúte, keď využil puk, ktorý nechal pred bránkou Hudec – 3:4. Necelých päť minút pred koncom bola Trenčanom poskytnutá hra v početnej výhode, no šikovne brániaca Bystrica sa postarala o udržanie svojho vedenia. O záverečnú bodku sme sa postarali my, konkrétne v 58. minúte, keď trafil Tomáš Zigo pravý horný roh bránky a spečatil triumf ´baranov´ – 3:5.

Fakty o zápase:

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
Góly: 14. Ručkay (Bulík, Holenda), 17. Hossa (Tužinský, Bezúch), 51. Sýkora (Hudec, Pavúk) – 6. Truchno (Buc, Maione), 7. Maione (Truchno, Hickmann), 15. Hickmott (Truchno), 25. Buc (Truchno, Hickmott), 58. Zigo (Lamper, Češík. Rozhodovali: V. Baluška, M. Štefik – R. Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2085

Trenčín: Kutej – Obšut, Drgoň, Bohunický, Holenda, Trška, Pavúk, J. Danko, Šefčík – Marc. Hossa, Sojčík, Bezúch – J. Ručkay, Bulík, Jak. Gašparovič – D. Hudec, J. Švec, T. Sýkora – Meidl, Tužinský, Pardavý ml.

Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Matushkin, Luža, Cebák, Ďatelinka, Ťavoda – Buc, Trukhno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, Róth – Tománek, Češík, Belluš

Josef Turek, tréner Trenčína: „Mali sme dobrý začiatok, ale bohužiaľ sme nedali góly. Dvakrát sme inkasovali a dostali sme sa pod tlak. Zredukoval som následne zostavu na tri päťky a zvýšili sme obrátky, no šance sme nezakončili gólmi. Zdá sa, že góly tu dáva iba Hossa a ďalší sa, žiaľ, k nemu nepridávajú.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. Prvých desať minút sme začali veľmi dobre, boli sme aktívni a domácich sme do ničoho nepúšťali. Keď sme už ale viedli 2:0, začali sme hrať akýsi ľahkovážny hokej a domáci sa tak dostali do šancí a napokon znížili. Hralo sa hore-dole, čo je možno zaujímavé pre divákov, no mne sa to osobne nepáčilo. V tretej tretine sme si vedenie chceli už len postrážiť, avšak domáci nám pripravili krušné chvíle. Znížili na rozdiel jedného gólu a vzápätí sme sa museli brániť. Našťastie sme to ubojovali k trom bodom.“

1. Banská  Bystrica 35 23 3 4 5 129:71 79
2. Košice 35 19 7 2 7 125:77 73
3. Nitra 34 20 1 3 10 125:96 65
4. Žilina 35 15 3 4 13 111:99 55
5. Martin 33 15 1 3 14 93:100 50
6. Zvolen 36 15 2 1 18 105:118 50
7. Poprad 36 12 4 5 15 101:110 49
8. L. Mikuláš 35 12 5 2 16 94:109 48