Bystričania prekvapujúco prehrali na Liptove a nevyhrajú základnú časť + HLASY

1 /

Banskobystričania v predposlednom 53. kole hokejovej Tipsport ligy prehrali na ľade predposledného celku súťaže Liptovského Mikuláša o dva góly a stratili tak definitívne šancu na víťazstvo po základnej časti.

Domáci v dôležitom zápase v boji o play-off začali rezko od úvodu a dostali sa do viacerých šancí. V 3. minúte pohrozil Kriška, po chvíli preveril nášho brankára Lukáša aj Langhammer. V 16. minúte sme mali aj my obrovskú príležitosť, no Bubela, ktorý sa ocitol osamotený pred Košarišťanom, neuspel. Skóre zápasu sa napokon menilo pár sekúnd pred koncom prvej tretiny. Barani udreli po rýchlom protiútoku v hre štyroch proti štyrom, akciu na jeden dotyk zakončil do odkrytej svätyne Mikuláša Tomáš Hrnka0:1.

Liptákom sa podarilo vyrovnať hneď v úvode druhej tretiny. V 23. minúte sa individuálne presadil M. Sukeľ, ktorý si pekne položil Lukáša a blafákom ho prekonal – 1:1. V polovici stretnutia sa ešte síce skóre po Kriškovej strele nemenilo, ale o dve minúty neskôr už áno. Do vedenia dostal domácich voľný Vybíral, ktorý po presnej Žiakovej prihrávke poslal puk do odkrytej našej bránky – 2:1. V 38. minúte mohol navýšiť vedenie L. Mikuláša opäť  M. Sukeľ, ale nepremenil nariadené trestné strieľanie. V závere druhého dejstva mali Bystričania výrazný tlak, no stav zápasu nezmenili.

V tretej tretine mohol vyrovnať náš kapitán Surový. Skúšal to blafákom na Košarišťana, ale ten previedol ďalší skvelý zákrok. V 50. minúte sa podarilo domácim dostať do dvojgólového vedenia po tom, čo sa Rudolf Huna dostal do úniku a nezaváhal – 3:1. Posledná desaťminútovka už veľa vzruchu nepriniesla. Barani sa najmä kvôli svojej nedisciplinovanosti nedokázali dostať späť do zápasu. Mikulášania si tak do tabuľky pripísali cenné tri body.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 23. M. Sukeľ (Kriška, Nádašdi), 31. Vybíral (Žiak, Bača), 50. Huna (Nechaj, Bača) – 20. Hrnka (Ďatelinka, Mihálik). Rozhodovali: Snášel, T. Orolín – Korba, Stanzel, vylúčení: 3:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Bača, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Laco, Langhammer, Huna – Vybíral, Oško, Žiak – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Lištiak, Uhrík, Nechaj

Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejčák, Delisle, Gélinas, Gabor – Lamper, T. Surový, Hrnka – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Bortňák

Marek Uram, tréner Liptovského Mikuláša: „Podali sme proti Bystrici oduševnený výkon, za ktorý sme si zaslúžili zvíťaziť. Musím pochváliť všetkých chalanov za predvedenú hru, ale najmä piatich juniorov, ktorí v týchto časoch, keď máme problémov so zostavou, veľmi dobre zaskočili. Sú to pre nás cenné tri body. Boj o play-off tak pokračuje.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Nepodali sme v Mikuláši taký výkon, aký sme chceli a mali. Naopak, domáci hrali veľmi oduševnene, snažili sa a zaslúžene dnes zvíťazili. Mali sme síce dobré šance, no nedarilo sa nám prekonať výborného brankára Košarišťana. Asi si moji hráči mysleli, že všetko príde samé, no neprišlo. Domáci hrali ako o život a ukázali mojim zverencom cestu ako sa má bojovať a pristúpiť k zápasom v play-off.“

Tomáš Hrnka, autor nášho jediného gólu: „Podcenili sme začiatok zápasu, potom od polky sme dávali do toho všetko, ale už sme iba naháňali niečo, čo sa nám nepodarilo. Domáci mali väčšie chcenie ako my dnes. Neviem, asi sme sa spoliehali jeden na druhého, pobabrali sme to.“

1. Nitra 112b, 2. B. Bystrica 108 b, 3. Zvolen 107 b, 4. Trenčín 106 b, 5. Košice 98 b, 6. Poprad 88 b, 7. Žilina 69 b, 8. N. Zámky 57 b, 9. L. Mikuláš 56 b, 10. Detva 37 b.

Autor: (job), Foto: ilustračné