Bystrica v Myjave urputne bojovala, prehrala o gól, hoci dva dala + hlasy

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly prehrali aj ďalší ligový duel. Tentoraz v Myjave. Naši chlapci dokázali dvakrát skórovať, no inkasovali až trikrát, takže domov si napokon neviezli ani bod.

Myjavčania hrali na jar po prvýkrát doma a hneď sa dostali do tlaku, z ktorého vyťažili úvodný gól v desiatej minúte. Pekár našiel nabiehajúceho Dudu v šestnástke, ktorý v kĺzačke aj tiesnený poslal loptu do našej siete – 1:0. V dvanástej minúte sa dostával do šance aj domáci Kuzma, ale Duklista Kupec v poslednej chvíli odkopával loptu pred brankárom Borošom. My sme pohrozili po štandardke v polovici polčasu, ale gólman Hruška svoje zaváhanie napravil. Začali sme však viac hroziť, Polievka ešte v sklze loptu pred myjavskou svätyňou netrafil, no v dobrej pozícii sa o pár sekúnd ocitol Willwéber, ktorý žiaľ bránu minul. Po polhodine hry voľný domáci Daniel v šestnástke našťastie nemieril presne a mimo žrdí išla lopta aj po Pekárovej strele zo strednej vzdialenosti. Kopaničiarom sa napokon podarilo pridať druhý gól. Rohový kop zahral Pekár na hlavu Kuzmu, ktorý predĺžil loptu na Černáčka a ten ju hruďou a následne i nohou dopravil za Borošov chrbát – 2:0.

Tréner Banskej Bystrice Štefan Rusnák urobil počas prestávky dve zmeny v zostave. Na ihrisko poslal Šovčíka miesto Hrica a Rejdoviana vystriedal Snitka. A už v 49. minúte sme znížili po priamom kope, keďže domáci brankár loptu iba vyrazil pred seba a Patrik Vajda ju dorazil do siete – 2:1. O tri minúty sme mohli po akcii Polievku vyrovnať, no to by musel Snitka neprekopnúť bránu. Prišiel za to krutý trest, pretože o dve minúty neskôr napriahol z 20 metrov Daniel a mieril pekne pod brvno, vybehnutý Boroša nemal žiadnu šancu – 3:1. Bystrickí chlapci sa nevzdali a stále bojovali. V šanci bol opäť Polievka, obišiel aj brankára, no rozvlnil len bočnú sieť. Po hodine hry si domáci vypracovali až tri šance, ale Kuzma, Daniel a Bílovský nedokázali namieriť medzi žrde. Podobne na našej strane dopadol v 68. minúte Kapor. Potom sa dlhšie nič podstatné nedialo, až v 83. minúte zamestnali pohotového Boroša Jastráb a následne Daniel. V závere sme napokon dej zápasu zdramatizovali. Vajda poslal dobrý center do šestnástky, hlavičkoval Šovčík, no napokon až striedajúci Stefan Marinkovič ľavou nohou prekonal Hrušku. Žiaľ vyrovnať sa nám už za krátky čas nepodarilo, takže z prvej jarnej výhry sa netešili naši chlapci, ale hráči Myjavy. Mrzí to o to viac, že Zlaté Moravce v Košiciach vyhrali, takže Dukla stráca z posledného miesta na predposlednú priečku už šesť bodov.

Najbližšie odohrá Banská Bystrica fortunaligový duel v sobotu 18. apríla o 16.30 hodine v Brezne s Podbrezovou.

FK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 3:2 (2:0)

Góly: 10. Duga, 41. Černáček, 52. Daniel – 47. Vajda, 87. Marinkovič. Rozhodovali: Valášek – Slyško, Borsányi. ŽK: 37. Černáček, 63. D. Duga – 90.+ Boroš. Diváci: 1424.

Zostavy a striedania:

Spartak: Hruška – Častulín, Černáček, Jánošík, Kolár – Bílovský, Marček – Duga (77. Jastráb), Pekár, Daniel – Kuzma (63. Peňaška)
Dukla: Boroš – Kupec, Had, Vajda, Gálik – Kapor – Hric (46. Šovčík), Rejdovian (46. Snitka), Faško (75. Marinkovič), Willwéber – Polievka

Hlasy po zápase (zdroj teraz.sk):

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Myslím si, že pre diváka to bol dobrý zápas, lebo v zápase bolo veľa šancí, videli sme päť gólov. Keď sme zápas kontrolovali, dostali sme gól na 3:2 a zbytočne sme ho skomplikovali. Pre obidve mužstvá to bol dôležitý, s tým, že my sme, keď to beriem aj s prípravou, dva mesiace nevyhrali. Preto sme dnešný zápas potrebovali vyhrať, „ukopať“ ho, čo sa nám podarilo, takže s tým sme spokojní. Ale na môj vkus mal súper príliš veľa šancí a to by nám doma stávať nemalo.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „My sme smutní, ale neodohrali sme zlé stretnutie. Mali sme aj nejaké šance, dali sme dva góly, čo sa nám v zápasoch predtým nestávalo. Ale bohužiaľ sme znovu doplatili na chyby, ktoré súper dokázal potrestať a preto sme prehrali. Myslím, že dnes sme podali jeden z tých lepších výkonov. Hráči sa hlavne v II.polčase snažili hrať a streliť nejaké góly. Viac sme otvárali stred a súper mal šance. Zasa sme bez bodu a je to škoda, lebo doplácame na zbytočné chyby, ktoré robíme a potom strácame zápasy. Máme ešte nejaké zápasy a ja verím tomu, že budeme bojovať a snažiť v tých zápasoch prekvapiť.“