Boj s Nitrou o druhé miesto aj s Anderssonom v bránke naši hokejisti nezvládli + hlasy

0 /

Banskobystrickí hokejisti si to v utorok večer priamo rozdali s Nitranmi o druhé miesto v tabuľke. V našej bránke sa predstavila nová posila zo Švédska Andreas Andersson. V útoku už zarezávali hráči, ktorí prišli zo Slovana Bratislava – Surový, Kudrna a White. Chýbala však ešte súhra, duel sme prehrali o gól 2:3.

Prvá tretina bola v domácej réžii, hoci išli do vedenia hostia. Hneď po prvej strele na našu bránku skončil puk v sieti, keď sa z ľavého kruhu presadil bez prípravy Tománek – 0:1. Bystričanov tento moment nerozhodil, v presilovke to skúšal na gólmana Valenta dvakrát Hudec, no až po jej skončení sme ťažili z tlaku, po strele Heizera bol úspešný z dorážky v ôsmej minúte Marek Biro – 1:1. Viac z hry mali naši hokejisti, ale mohli sme aj pykať, hlavne v trinástej minúte po strele Stümpela z pravej strany, ktorý takmer poslal puk pomedzi betóny Anderssona. Na opačnej strane musel byť Valent pozorný pred Handlovským, ale aj vlastným spoluhráčom, ktorý si po Gründlingovej prihrávke korčuľou takmer zrazil puk do nesprávnej bránky.

V druhej tretine ´barani´ ťahali za kratší koniec. Inkasovali v oslabení v 24. minúte, keď sa po strele Pupáka dostal vyrazený puk pred Lelkeša, ktorý ho už nemal problém poslať do odkrytej bránky – 1:2. Hostia mali veľmi dobre nacvičené presilové hry a v nich nás poriadne pritlačili, zblízka mohli skórovať Školiak a H. Ručkay. Nám presilovky nešli, vyrovnali sme až v hre piatich proti piatim, tentoraz po Heizerovej strele skóroval v 33. minúte z dorážky Lukáš Handlovský – 2:2. O pár sekúnd po vyrovnávajúcom zásahu sme ustáli prečíslenie súpera dvoch na jedného, keďže H. Ručkay netrafil našu bránku. Andersson kapituloval o dve minúty neskôr . Presadil sa pred ním Stümpel, ktorý zdvihol puk a poslal mu ho pod hornú žŕdku – 2:3. Zaujímavé momenty nastali v 38. minúte. Najprv takmer prekvapil Valenta z uhla Matoušek, no následne sa ocitol v dobrej možnosti na druhej strane nepresný Kuzma a po ňom v tutovke Stümpel, toho predsa len vychytal náš švédsky gólman.

V tretej tretine mohla ísť Nitra do dvojgólového vedenia ak by v 45. minúte využil únik L. Novák, po jeho zakončení pečiatkoval puk našu žŕdku. Nehrali sme dobre, viazla nám rozohrávka, hostia dobre strážili stredné pásmo a častejšie boli v útoku. Dostali aj trikrát možnosť zahrať si presilovku, ale obe oslabenia sme ustáli a my opäť v početnej výhode zaváhali. V závere sme mali iba minútu na to, aby sme sa pokúsili v pätici resp. v šestici vyrovnať, ale mohli sme inkasovať Štefankom do opustenej našej bránky.

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 8. Biro (Heizer, Kafka), 33. Handlovský (Kafka, Heizer) – 3. Tománek (Stümpel, L. Novák), 24. Lelkeš (Pupák, J. Štefanka), 35. Stümpel (Tománek, L. Novák). Rozhodovali: Baluška, T. Orolín – J. Tvrdoň, M. Orolín. Vylúčenia na 2. min: 7:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2092

HC’05: Andersson – Jaborník, Bambúch, Čížek, M. Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro – Kafka, Heizer, Handlovský – Hudec, Handzuš, Surový – White, Kytnár, Kudrna – Matoušek, Preisinger, Bendík

HK: Valent – Bednár, Mezei, Ordzovenský, König, Milo, Kuzma, M. Novák, Bačík – Pupák, Lelkeš, Štefanka – L. Novák, Stümpel, Tománek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Bajtek, Mráz

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Nezopakovali sme výkon z predchádzajúceho zápasu. Trošku nás vystrašil gól v úvode. Potom sme mali dobré ale i slabšie fázy v zápase, najmä veľa chýb v obrane. Výkon sme nedokázali stupňovať, naopak klesal. Neviem, či to bolo únavou, ale samozrejme aj Nitra hrala veľmi dobre a vyhrala zaslúžene. Predčila nás v korčuľovaní, agresivite i v súbojoch a dala o jeden gól viac. Víťazstvo si teda zaslúžila. My sa musíme trafiť do zostavy, máme pred play-off ešte tri zápasy, takže budeme skúšať aj iné varianty. S výkonom brankára Andressona som bol spokojný, odviedol kvalitný výkon.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: Podali sme dnes koncentrovaný výkon v obrane. Hrali sme disciplinovane. Domáci mali ťažký zápas v nohách s Košicami a na poslednú chvíľu doplnili káder o hráčoch Slovana ktorí boli taktiež unavení, toto všetko nám hralo do kariet a vyťažili sme z toho trojbodové víťazstvo, ktoré nám dáva veľkú nádej aj vzhľadom k lepšiemu skóre či pomeru vzájomných zápasov, že môžeme udržať druhé miesto v tabuľke po základnej časti súťaže.“

Michal Hudec, kapitán Banskej Bystrice: „Hrali sme o druhé miesto a prehrali sme, no nič nie je stratené. Nebol to ideálny zápas z našej strany, ktorý sa nám s kopcom nových hráčov nevydaril. Viazla hlavne súhra, treba sa nám ešte zohrať. Musíme to postupne gradovať a v piatok vyhrať. Došli k nám kvalitní hráči, no nie je to jednoduché, keď prídu len ráno na rozkorčuľovanie. Musíme si nacvičiť hlavne presilovky. Vytvorili sme útok, ktorý by mohol byť dobrý, no Tomáš Surový prišiel v nedeľu večer z Ruska a všetkým nám nohy akosi nešli. Treba viac zápasov a tréningov aby sme sa zohrali.

Tomáš Surový, útočník Banskej Bystrice: „Nie som spokojný ako som hral, musíme sa zosúladiť v útoku. Bol to pre mňa prvý zápas za Bystricu, dôležité sa bude pripraviť na play-off. Extraliga sa však hrá v dobrom tempe. Neviem, prečo každý túto súťaž podceňuje. Ešte sa nám treba zohrať. Škoda, že som divákov nepotešil, ale ďakujem im za transparent. Verím, že na konci play-off budú so mnou spokojní. Hrať doma je síce pekné, no nie je čas na nostalgiu.“

Roman Tománek, útočník Nitry: „Uvedomovali sme si, že hráme o druhé miesto. Vedeli sme i to, že nás budú chcieť Bystričania od začiatku zatlačiť. Paradoxne sme prví skórovali, čo nás pozdvihlo. Vzadu sme si potom dávali pozor na chyby. S Bystricou vždy hráme na hrane, aj teraz to bolo cítiť, že každý sa na playoff zodpovedne pripravuje. Čo sa týka streleckých pretekov s Kafkom, to neriešim. Dôležité je, že sa darí tímu.“

Autor: (job), Foto: Zdroj TASR