Barani zdolali slovenskú dvadsiatku hetrikom Handzuša + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice si poradili s ligovou dvadsiatkou. Doma vo vloženom zápase Tipsport ligy vyhrali 7:3. Hetrikom sa blysol Handzuš. Pred zápasom venoval klub tisíc eur detskému domovu Svetluška. Suma bola vyzbieraná z dražby dresov exhibičnéhu duelu hviezd – spomienka na Miroslava Hlinku. Tisícka išla na mládež a tisícka práve tomuto domovu.

Náš celok mal veľmi dobrý vstup do zápasu. Po faule Slobodu na Mikulu v šanci sme hrali presilovku, v ktorej sme zatlačili mladíkov a dominovali. Zigo ešte zblízka pred brankárom Škorvánkom neuspel, ale o niečo neskôr sa už presadil Michal Handzuš, ktorý dostal peknú prihrávku od Tománka z ľavej strany a úplne voľný si s pukom poradil, keď strieľal po ľade – 1:0. Rýchly gól v 95 sekunde bol však jediný v prvej tretine, pretože sme nevyužili niekoľko ďalších príležitostí. Šance mali Mikula, Handlovský, Gašpar i Handzuš, ale recept na gólmana hostí nenašli. Na opačnej strane sa musel mať na pozore aj uzdravený Bacashihua. Čelil totiž úniku Briestenského a prekvapiť ho mohol i M. Sukeľ. Bol totiž sám pred bránkou, ale mieril vedľa nej.

V druhej tretine mali ´barani´ jednoznačne navrch. Vytvárali si tlak i šance a hostia sa prakticky iba bránili. Do vedenia 2:0 sme išli v 23. minúte. Ustáli sme oslabenie, Ďatelinka vykorčuľoval z trestnej lavice, pekne ho našiel Majdan, náš obranca následne z ľavej strany prihral vpravo voľnému Michalovi Handzušovi, ktorý si pekným streleckým pokusom vychutnal Škorvánka v bránke, keďže mieril švihom k vzdialenejšej žrdi. V polovici zápasu sa ujal aj nahodený puk Petrana od modrej, ktorý s prispením Mária Rótha skončil v bránke, keďže Škorvánek mal pred sebou troch hráčov a veľa toho nevidel – 3:0. Mali sme i ďalšie možnosti, no z tlaku sme nevedeli vyťažiť štvrtý presný zásah. Najbližšie mal k nemu opäť Handzuš, no hetrik mu prekazil tentoraz spoľahlivý gólman dvadsiatky.

Na začiatku tretej tretiny súper poriadne zdramatizoval zápas. Košecký od mantinelu naservíroval puk do medzikružia Galisovi a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. Bystrickí hokejisti ponúkli hosťom aj presilovku o dvoch hráčov a v nej pykali. Hrušík našiel z ľavej strany na pravej pred bránkou voľného Šišku, ktorý sa strelou bez prípravy v 47. minúte nemýlil – 3:2. Drámu napokon naši hokejisti nepripustili Predviedli totiž pomerne skoro od inkasovaného gólu už v plnom počte peknú akciu. Na jej začiatku bol Jaborník, no biliardové prihrávky ukázali divákom Majdan s Handzušom a napokon Michalovi Handzušovi bol dopriaty hetrik, keď už nemohol zaváhať s pukom pred odkrytou svätyňou Škorvánka – 4:2. Nebolo to všetko. V 51. minúte totiž Rosandič vystrelil, od brankára sa vysoký puk dostal k Michalovi Hudecovi a ten ho i bejzbalovým spôsobom a s prispením obrancu dvadsiatky poslal medzi žrde – 5:2. Mladíci z HK Orange 20 ešte zdvihli hlavu, keď po chybe Gründlinga Milý prihral Hrušíkovi, ktorý z ľavej strany prestreli Bacashihuu – 5:3. Na viac sa však Bokrošovci nezmohli. Záver už patril ´baranom´. Tí po Mikulovej aktivite a uprataní puku Milanom Kytnárom spred bránkovej čiary zvyšovali na 6:3, navyše dvakrát zvonili na žrde v podaní Gašpara a Gründlinga a presadil sa v poslednej minúte i nový náš hráč v obrane Henrich Jaborník – od modrej poslal gólový pozdrav Škorvánkovi a uzavrel výsledok na 7:3.

Najbližšie hráme už o pár hodín, teda v piatok 27. novembra so Skalicou o 17.30 hodine.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Orange SR 20 7:3 (1:0, 2:0, 4:3)
Góly: Góly: 2. Handzuš (Tománek, Mikula), 23. Handzuš (Ďatelinka, Majdan), 30. Róth (Petran, Handlovský), 48. Handzuš (Majdan, Jaborník), 51. Hudec (Rosandič, Kytnár), 57. Kytnár (Mikula, Gründling), 60. Jaborník (Šmach, Mikula) – 42. Galis Košecký), 47. Šiška (Hrušík), 53. Hrušík (Milý). Rozhodovali: M. Novák – R. Bednár, Gavalier. Vylúčení na 2.min: 4:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1526.

HC’05 iClinic: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Jaborník – Majdan, Handzuš, Tománek – Lamper, Zigo, Mikula – Hudec, Kytnár, Gillies – Róth, Gašpar, Handlovský

HK Orange 20: Škorvánek – Meliško, Koch, Jendroľ, Sloboda, Ivanič, Moravčík, Košecký – Briestenský, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Milý, Šiška, Hrušík – Ondruš, Sadecký, Galis – Tatár, M. Surový, Klenko

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Chlapci z dvadsiatky dobre bránili, my sme zápas solídne rozohrali, no zbytočným podceňovaním situácií a zľahčovaním vecí sme všetko zdramatizovali na začiatku tretej tretiny. Som rád, že sme napokon zápas zvládli, ale také výpadky, aké sme mali, si nemôžeme dovoliť ani proti mladým. Chcel by som popriať dvadsiatke veľa šťastia, hlavne na majstrovstvách sveta, aby ich znovu sprevádzal pekný výsledok.“

Ernest Bokroš, tréner SR 20: „Zahrali sme lepšie ako proti Košiciam, teraz sme ukázali viac. Chlapci hrali v defenzíve to, čo sme si povedali, narúšali útoky, no inkasovali sme veľmi skoro, čo vždy upokojí súpera. My sme góly strelili dosť neskoro a keď sme skóre stiahli, zase sme skoro inkasovali. Celkove to nebolo zlé, výsledok je pre nás na to, čo sme hrali, dosť krutý.“

Michal Handzuš, autor nášho hetriku: „Asi sme ukázali svoju tvár, keď hráme našu hru, sme silní, keď nehráme a nedáme góly, je z toho dramatický zápas. Pracujeme na tom, aby sme hrali plných 60 minút a stále nám to nejde, takže musíme ďalej pracovať. Moje tri góly pramenili z presných nahrávok, ten tretí som si myslel, že Ďuro Majdan vystrelí, no ešte mi to hodil a ja som sposielal puk do prázdnej. Inak dvadsiatkári makali, hrali to, čo musia a nevzdali sa. Vrátili sa do zápasu, a to bolo pre nich pozitívne. Za prihrávku na tretí môj gól som Majdanovi samozrejme poďakoval, no netuším ešte, čo ma bude tento hetrik stáť.“

Autor: (bl), Foto: archív Bystricoviny