Barani zdolali v Liptove nováčika jasným víťazstvom 5:1 + HLASY, VIDEO

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa predstavili na ľade nováčika v Liptovskom Mikuláši a odohrali tam dobrý zápas. Základ úspechu spočíval v tretej tretine, v ktorej zaznamenali tri góly.

Barani v bránke s Košarišťanom inkasovali gól v piatej minúte. Po prihrávke Urama sa presadil Kriška. Dlho však tento stav netrval, pretože o 36 sekúnd neskôr sa prezentoval švihom z medzikružia Alex Tamáši a bolo 1:1. Hral sa vyrovnaný hokej, príležitosti boli na oboch stranách. Najbližšie ku gólu mali naši hráči spod Urpína tesne pred prestávkou, no Kubka spomedzi kruhov namieril iba do brankára Nagya.

V druhej tretine herne dominovali bystrickí hokejisti, no dokázali streliť iba jeden gól. Postaral sa oň Vjačeslav Truchno po rýchlom protiútoku, keď mieril pomedzi betóny gólmana – 1:2. Mikulášania sa trápili, nedokázali si vypracovať vyloženú šancu. Divákom asi najviac zaujala výmena názorov medzi Kabáčom a Maionem v závere tohto dejstva.

Tretia tretina bola v plnej réžii ´baranov´. Najprv nám videorozhodca síce gól neuznal, no po strele Branislava Kubku v 44. minúte od modrej už nebolo pochýb, že tečovaný puk skončil v bránke. Ďalší náš úspešný zásah pridal po prečíslení dvoch na jedného Dávid Buc a upravil už na 1:4. Naši chlapci hrali v pohode a skóre dokázal ešte navýšiť Jordan Hickmott presnou strelou do pravého horného rohu Nagyovej svätyne. Z Liptova sme si tak doviezli všetky body.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 Banská Bystrica 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 5. Kriška (Uram, Sukeľ) – 6. Tamáši (Bezúch), 33. Trukhno (Kafka), 44. Kubka (Ďatelinka), 52. Buc (Surový, Kubka), 55. Hickmott (Buc). Rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Smrek, vylúčení na 2 min: 4:5, vyššie tresty: Kabáč (Liptovský Mikuláš) 10 minút za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2530

Liptovský Mikuláš: Nagy – Mezovský, Šiška, Bobček, Stehlík, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Brezniak – Rudolf Huna, Róbert Huna, Richard Huna – Kriška, Sukeľ, Uram, Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matushkin, Mihalik, Bezúch – Hickmott, Surový, Buc – Trukhno, Bortňák, Kafka – Matoušek, Češík, Lunter – Andrisík, Tamáši, Róth

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: „Úvod zápasu bol z našej strany celkom dobrý. Dostali sme sa do vedenia, ale potom sme po chybách dostali dva zbytočné góly. Súper bol lepší, jeho hráči veľa situácii riešili veľmi dobre a zaslúžene tak u nás vyhrali.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dobrý zápas. Prišli sme na Liptov s cieľom zvíťaziť. Hrali sme koncentrovane počas celého stretnutia, za čo musím chlapcov pochváliť. Na konci zápasu sme boli trpezliví, vedeli sme, že to Mikuláš bude musieť otvoriť a napokon nám to tam popadalo.“

1. Nitra 15 10 1 3 1 59:36 35
2. B. Bystrica 15 9 2 1 3 62:33 32
3. Košice 15 9 2 1 3 60:33 32
4. L. Mikuláš 15 7 1 2 5 42:37 25
5. Trenčín 16 6 2 2 6 42:40 24
6. Martin 14 7 0 1 6 41:42 22
7. Žilina 14 5 2 1 6 45:41 20
8. Zvolen 15 6 1 0 8 46:58 20