Barani vyhrali v Martine na nájazdy zásluhou Kafku

0 /

Banskobystrickí hokejisti sa v stredu v 21. kole Tipsport extraligy predstavili v Martine, kde dokázali vyhrať. V riadnom hracom čase padli iba dva góly, na Gachulincov zásah odpovedal Říha, no o všetkom sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich skórovali White a Kafka a práve český útočník sa postaral o zisk dvoch bodov.

V prvej tretine vynikali defenzívy na oboch stranách, väčšiu aktivitu mali najprv domáci, no po desiatich minútach sa dostali do tlaku aj naši chlapci, najmä Jaborník, Handlovský a Biro recept na dobrého Čecha v bránke nenašli. Prekonali ho až na začiatku druhej tretiny, presne po 71 sekundách strieľal od modrej David Gachulinec a puk si našiel cestu až do bránky – 0:1. Martinčania vyrovnali v presilovke, keď na trestnej lavici sedel White. Presadila sa prvá formácia súpera, keď náš gólman Wiikman neudržal puk po strele Kolbu od modrej, dostal sa k nemu Říha a ten ako navrátilec do mužstva z Turca nezaváhal – 1:1. Barani mali potom viac z hry, boli rýchlejší a húževnatejší, no mohli pykať ak by Zucker v 35. minúte premenil nariadené trestné strieľanie. Na začiatku tretej tretiny sa snažil prekonať Čecha Kudrna, nevyšlo mu to, rovnako však na opačnej strane nepochodili pred Wiikmanom Brcko a Pokrivčák. Domáci začali viac bojovať a dostávali sa do výborných pozícií, z nich však nevedeli ťažiť. Oba tímy nevyužili ani presilovky, Bystričania dokonca dve a tak duel dospel do predĺženia, v ktorom mohol o dvoch bodoch pre náš tím rozhodnúť hlavne Kytnár. Nestalo sa tak, nasledovali teda samostatné nájazdy, v ktorých boli barani úspešnejší, v tretej sérii získal dva body pre tím Petr Kafka.

MHC Mountfield Martin HC’05 Banská Bystrica 1:2 po sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Góly:. 25. Říha (Kolba) – 22. Gachulinec (Matoušek), 65. Kafka (rozh. sam. nájazd). Rozhodovali: Baluška – R. Bednár, M. Smrek.. Vylúčení na 2.min: 4:6 Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0 Diváci: 2076

MHC:Čech – Ďatelinka, Matejka, Lojek, Dvořák, Kolba, Brcko, Tupý, Rusina – Markovič, Svoboda, Varga – Zucker, Kolena, Važan – Themár, Fujerík, Říha – Jokeľ, Pokrivčák, Illo

HC’05: Wilkman – Rosandič, Jaborník, Bambúch, Čízek, Gachulinec, Biro – Hudec, White, Kudrna – Handlovský, Kytnár, Kafka – Róth, Matoušek, Lamper – Kadura, Zigo, Bendík

Jaroslav Török, tréner Martina: „Obe mužstvá ukázali kvalitný hokej s agresívnym korčuľovaním a častými osobnými súbojmi. Bolo sa na čo pozerať. O zápase rozhodla efektivita. My sme zlyhali v koncovke, nevyužili sme ani trestné strieľanie. S jedným gólom sa ťažko vyhráva stretnutie. Bod, ktorý sme získali s tretím mužstvom tabuľky sa však počíta. Musím poďakovať hráčom za prístup i predvedený výkon ako aj peknej diváckej návšteve.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme kvalitné stretnutie vo veľmi dobrej atmosfére. V takej kulise sa hráčom hralo naozaj dobre. Obe mužstvá ukázali na ľade poctivý hokej, aj keď nepadlo veľa gólov. Remíza zápasu svedčí. Víťaz musí byť vždy len jeden. Som rád, že ten jeden bod navyše sme získali napokon my v nájazdoch.“

Autor: (job), Foto: Zdroj SITA (archívne)