Barani vyhrali v Košiciach gólom Ziga z prvej minúty + hlasy

0 /

Po víťaznom domácom vstupe do nového ročníka Tipsport extraligy s Nitrou cestovali naši „barani“ v nedeľu na ľad majstrovských Košíc. Odveta za minuloročnú „striebornú“ ligu sa Bystričanom podarila na výbornú a z východu si po futbalovom výsledku 1:0 odvážame všetky tri body.

Prvý a ako sa neskôr ukázalo aj jediný gól zápasu padol už v 53-tej sekunde. Víťazným strelcom bol Tomáš Zigo po chybe domácich a asistencii Matouška z pravej strany prepálil brankára Riečického na 1:0. O dve minúty mohol vyrovnať Lapšanský ale jeho strelu bekhendom z otočky kryl brankár Bacashihua. Ten istý hráč v 5. minúte nevyužil ďalšiu šancu. Obe mužstvá hrali rýchly hokej, takže gólmani sa museli mať na pozore. Bystričanom sa nedarilo dlhšie usadiť sa v útočnom pásme počas presilovky, Košičania výborne bránili. V 13. minúte sa košický brankár Riečický po jednej zo striel obzeral za svoj chrbát, keďže mu puk vypadol z lapačky, ale neprešiel za bránkovú čiaru. V 15. minúte vracal domáci Hrnka puk nebezpečne spoza bránky, ale Bacashihua ho so šťastím zaľahol.  O dve minúty  našiel Bartánus od zadného mantinelu Biceka pred našou svätyňou, ktorý napálil puk len do nášho gólmana. Hostia potom nevyužili ďalšiu presilovku, takže stav 0:1 zotrval do prvej prestávky.

Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhej tretine, pričom obe mužstvá hrali so sústredenou obranou pred výbornými brankármi. Bystričania čelili v tejto časti hry trom presilovkám domácich, ale ubránili jednogólový náskok.

Obraz hry sa nezmenil ani v záverečnej tretine. V 43.minúte sa domáci Bartoš sám rútil na našu bránku, spadol a zdalo sa, že bol podrazený. Hlavný rozhodca to však posúdil ako nafilmovanie pádu a košický útočník dostal dvojminútový trest. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali Východniari v 50.minúte, keď Bartánus spoza bránky nabil Bicekovi, ktorý pálil bez prípravy tesne vedľa. V 53. minúte išiel na trestnú lavicu Lukáš Handlovský, ale „barani“ sa ubránili presilovke domácich. Necelé dve minúty pred koncom zápasu si tréner Košíc Oremus vyžiadal oddychový čas a 1:09 minúty pred záverečnou sirénou odvolal brankára. Jeho tím však ani v šestici nedokázal zlikvidovať jednogólový náskok Bystričanov, ktorí tak majú na svojom konte po dvoch zápasoch 6 bodov.

Najbližšie sa HC´05 iClinic Banská Bystrica stretne doma v utorok 15.septembra o 17:00 hod. s rovnako 6-bodovým tímom ŠHK 37 Piešťany.

HC Košice – HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 1. Zigo (Matoušek). Rozhodcovia: D. Konc, Stano – Jobbágy, Smrek. Vylúčení na 2.min: 3:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2 741.

HC: Riečický – Philipp, Slovák, Šedivý, Cebák, Štrbák, Pavúk, Macejko – Sojčík, Češík, Lelkeš – Bartánus, Suja, Bicek – Jenčík, Bartoš, Hrnka – Lapšanský, Boltun, Šoltéš, Bortňák

HC 05 iClinic: Bacashihua – Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Rosandič, Gründling, DiDiomete, Jankovič – Majdan, Galamboš, Sonne – Pašek, Handzuš, Lunter – Hudec, Kytnár, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek.

Peter Oremus (HC Košice): „Snahu a obetavosť nikomu nemôžem uprieť. V koncovke sme sa nepresadili a preto sme prehrali. Chýbalo nám aj potrebné hokejové umenie. Musíme sa viac tlačiť do zakončenia a strieľať góly, bez nich sa nevyhráva. Práve táto činnosť rozhodla o našej prehre.“

Vladimír Országh (HC´05 iClinic Banská Bystrica): „Videli sme veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Dali sme rýchly gól, čo nám pomohlo. V druhej tretine prevzali iniciatívu Košice a to hlavne vďaka presilovkám. Podržal nás brankár Bacashihua. V tretej tretine ďakujem chlapcom za bojovnosť a obetavosť. Záver duelu sme zvládli, preto chalanom ďakujem za tri body, ktoré sú veľmi dôležité.“

Autor: (cb, mt), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj teraz.sk