0 /

Banskobystrickí hokejisti dokázali vyhrať za tri body v riadnom hracom čase. Doma zdolali Skalicu 3:0 po bojovnom výkone, keď mali jednoznačnú streleckú prevahu. Na góly sa však natrápili, v našej bránke vychytal nulu tentoraz Corbeil.

V prvej tretine naši hokejisti jasne dominovali. Od úvodu vlietli na súpera, hrali aktívne a vytvárali si aj šance. V piatej minúte neuspel pred Ševelom Lamper, v deviatej sa nepresadili ani Lunter a Pašek. V 11. minúte Handzuš pekne vyviezol puk do tretiny, našiel na ľavo voľného Ziga, ale ani on neuspel. Podarilo sa mu to až v trinástej minúte. Barani si robili v útoku čo len chceli a po prihrávke Petrana Tomáš Zigo skóroval z dvoch metrov pri ľavej žrdi, keď puk poslal do vinkla – 1:0. Skaličania mohli vyrovnať o necelú minútu, pretože Komínek sa dostal sám pred Corbeila, no toho na naše šťastie neprekonal. V 16-tej minúte sa podobná situácia opakovala na opačnej strane, Lamper sa rútil na gólmana hostí, ale pohorel, následne nedokázal dorážku využiť Matoušek.

Aj v druhej tretine sme mali prevahu a častejšie strieľali na bránku. Koncovka však bola našou slabinou a keďže Ševela bol medzi žrďami spoľahlivý, išlo to len veľmi ťažko. Navyše v 23. minúte sa súperovi naskytol ďalší nájazd. Mickevics šikovne vykorčuľoval zo striedačky na útočnú modrú, kde si prebral puk, ale ani on pred Corbeilom nepochodil. My sme Pašekom zazvonili na hornej žŕdke svätyne Ševelu, ktorý potom zasahoval po strelách Ziga, Sandgrena či Galamboša.

V tretej tretine mali Bystričania miestami drvivý tlak. Prevahu však dlho nedokázali zúročiť na druhý gól, ktorý by ich upokojil. Navyše v 44-tej minúte trestuhodne spálil šancu pri pravej žrdi hosťujúci Opálek. Mohlo byť teda zle – nedobre. My sme kontrovali Pašekom, no akoby tomuto hráčovi nebolo súdené skórovať. Vyšlo to až v trme – vrme Lukášovi Handlovskému. Pred ním nepochodil pri ľavej žrdi bránky Skalice agilný Majdan, Ševela však nemal puk pod kontrolu a ten sa dostal kantom za čiaru plným objemom, čo dlho trvalo posúdiť videorozhodcovi, no napokon sme sa verdiktu dočkali – 2:0. V závere si ´barani´ skomplikovali situáciu, keď čelili v trojici presilovke súpera. Strieľal hlavne Brendl spoza kruhov, ale Corbeil puk za svoj chrbát nepustil. Víťazstvo už iba symbolicky prikrášlil dve sekundy pred klaksónom Tomáš Zigo, skóroval v páde a uzavrel výsledok na 3:0.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 13. a 60. Zigo, 50. Handlovský. Rozhodcovia: Kubuš – Gajan, Jobbágy. Vylúčení na 2.min: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1809.

HC’05 iClinic: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Gründling, Rosandič – Majdan, Galamboš, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek – Pašek, Handzuš, Lunter – Hudec, Kytnár, Sonne

HK 36: Ševela – Jaborník, Ďurák, Novák, Opálek, Zukal, Barák – Komínek, Školiak, Brodek – Korýtko, Brendl, Sloboda – Mickevics, Studenič, Jass – Trenčan, Lantoš, Kovalovský

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „My sme mali od začiatku prevahu, no museli sme si dať na brejky Skalice pozor. Celý zápas sme sa strelecky trápili, mali sme strašne veľa striel, nakoniec nám tam tie góly padli, aj keď sme sa až do konca museli strachovať o víťazstvo. Našťastie sme ubránili oslabenie o dvoch hráčov a môžeme sa tešiť z troch bodov.“

Martin Stloukal, tréner Skalice: „Bystrica má lepšie mužstvo ako my, to musíme športovo uznať, na druhej strane sme neodohrali vôbec zlý zápas. Proti takému súperovi treba využiť každú šancu, my sme dvakrát išli sami na bránku, nedali sme, mali sme aj výhodu presilovky piatich na troch a zase nič. Na konte strelených gólov máme nulu, a tým pádom nevezieme domov ani bod.“

Lukáš Handlovský, autor druhého gólu: „Súper nebol jednoduchý, aj keď papierovo to malo byť jasné. Skalica chcela vyhrať a som rád, že sme to takto ukočírovali. Pri mojom góle, ktorý sa zdĺhavo uznával, to vyzeralo tak, akoby mal videorozhodca obsadené. Moju strelu brankár vyrazil, mohol som to zo vzduchu trafiť, ale trafil som to tak, že obrancovi to preskočilo hokejku. Ďuro Majdan stihol zakončiť, brankár si to postrážil, lapačkou puk vytiahol, odrazil sa mne do brady. Bekhendom som ho chcel doklepnúť raz, druhý raz a obranca ho zachytil korčuľou až za bránkovou čiarou, čo sa aj potvrdilo, na to prišiel tretí hráč, ktorý ho vytiahol.“

Tomáš Zigo, autor dvoch gólov: „Vydreté víťazstvo, nevyužili sme veľa šancí, mali sme cez štyridsať striel, ale trápime sa teraz v koncovke. Verím však, že to bude dobré a budeme dávať viac gólov. Brankár Skalice dnes chytal dobre, no musíme využívať príležitosti, dávať góly, potom sa už hrá ľahšie. Body sú dôležité, tie sme teraz získali, no škoda, že sme v Trenčíne kolo predtým pustili vyhratý zápas, doma sme sa dnes zomkli a zvládli to.“

Tomáš Komínek, útočník Skalice: „Brankár Ševela podal fantastický výkon. My sme hrali poctivo, obetavo a zodpovedne, ale šancí sme si veľa nevytvorili. Banská Bystrica z tohto pohľadu vyhrala zaslúžene. Ja som tam mal v prvej tretine veľkú príležitosť, mohol som vyrovnať. V druhej tretine sme mali ďalší nájazd, potom v závere tretej tretiny presilovka o dvoch hráčov, no nič sme nevyužili, čo je škoda. Môj nevyužitý nájazd beriem na seba, zlyhal som.“

Autor: (bk), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Mirka Chabadová