Barani vybojovali prvú výhru v sezóne v Poprade + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti dokázali v treťom kole našej najvyššej súťaže zaknihovať konečne plný bodový zisk. Vyhrali v Poprade po výborne zohratej druhej tretine.

V úvode zápasu mohli domáci využiť prečíslenie, ale Paločkova strela sa neujala, hoci mohol prihrávať Bondrovi. Neskôr skúšal nášho brankára Bacashihuu Kroták, ale neuspel. Do vedenia išli Bystričania v jedenástej minúte. Dindov vyhodený puk zachytil Ťavoda, posunul ho na ľavú stranu Máriovi Róthovi a ten z otočky prekonal Fernströma.

V druhej tretine sme mohli ísť do vedenia Češíkom, ale proti bol popradský gólman. Kamzíci mali príležitosti Zagrapanom, Lapšanským a Václavom, zaskvel sa pre zmenu Bacashihua. Kapituloval až pri domácej presilovke, ktorú expresne využil delovkou z hornej časti kruhu Kroták. Do vedenia sme išli v čase, keď sa zápas prehupol do druhej polovice. Strieľa Surový, Fernström puk iba vyrazil a pred ním číhal Maxim Matuškin – 1:2. Tretí gól dosiahli ´barani´ v 34. minúte, pretože Popradčania venovali málo pozornosti Jurajovi Bezúchovi, ktorý prenikol pred bránku a presadil sa prízemnou strelou – 1:3. O necelú minútu a pol bolo už 1:4. Tentoraz sme využili presilovku zásluhou pohotovej a tvrdej strely Maxima Matuškina z pravého kruhu. Ani tento stav však dlho nevydržal. Početná výhoda sa totiž naskytla i domácim a Cutting dokázal znížiť po tom, čo švihom napriahol od modrej.

V tretej časti hry sa Popradčania do súvislejšieho tlaku nedostávali i vinou častých vylúčení. My sme umne kontrolovali hru a pozorne bránili, preto na Bacashihuu smerovalo minimum striel. Minútu pred koncom domáci stiahli z hry brankára a pokúšali sa korigovať stav stretnutia, avšak bez úspechu.

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
Góly: 29. Kroták (Suchý, Tibenský), 37. Cutting (Kurali) – 11. Róth (Ťavoda), 32. Matuškin (Surový, Maione), 34. Bezúch (Ďatelinka), 36. Matuškin (Kafka, Maione). Rozhodovali: Novák – Kollár, Smrek, vylúčení na 2. min: 5:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, diváci: 920

Poprad: Fernström – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Cutting, Šterbák – Kroták, Zagrapan, Štrauch – Lapšanský, Lichanec, Tibenský – Bondra, Troliga, Paločko – Výhonský, Ježek, Václav

Banská Bystrica: Bacashihua – P. Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihálik, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, T. Surový, Kafka – Trukhno, Bortňák, Bezúch – Andrisík, Češík, Lamper – Ferleťák, Tamáši, Róth

Petr Jonák, tréner Popradu:

„Nie sme spokojní, veď nikto nechce prehrávať. Postupne musíme pracovať na určitých častiach hry, mali sme tam medzery a výpadky. V druhej tretine sme najprv vyrovnali, ale potom nám tam vypadla koncentrácia, čo prakticky rozhodlo zápas. V tretej tretine sme síce mali viac z hry, ale šance sme nevyužili. Obaja gólmani predviedli výborné výkony.“

Vladimír Orságh, tréner Banskej Bystrice:

„V prvej tretine si myslím, že sme mali troška viac z hry ako aj puk na našich hokejkách. Zaslúžene sme išli do vedenia. V druhej tretine sme zbytočnými vylúčeniami dostali domácich na koňa a následne vyrovnali. Potom sme dali tri rýchle góly, ale niektorými zbytočnými rozhodnutiami sme si skomplikovali život. Posledných desať minút tretej tretiny sme domácich do vážnejších šancí už nepúšťali a hrali sme organizovanejšie. Brankári zachytali naozaj veľmi dobre. S víťazstvom  sme samozrejme spokojní.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: ilustračné