FOTO-VIDEO: Barani v šlágri kola zdolali Nitru hetrikom Mikulu a sú druhí za Zvolenom + HLASY

0 /

Banskobystrickí hokejisti nastúpili bez chorého kapitána Michala Hudeca ako aj zranených hráčov – brankára Bacashihuu, obrancu Čížeka a útočníka Matouška. Navyše pre tresty nemohli hrať ani Mário Lunter a Colton Gillies. Nitranom chýbal iba Bajtek. Napriek nášmu oslabeniu, respektíve lazaretu, sme duel zvládli. Barani zdolali Corgoňov 4:2!

V prvej tretine dominovali na ľade naši hokejisti, často sa pokúšali o streľbu, ale gólman hostí Valent chytal spoľahlivo. Pokryl aj nebezpečnejšie strely v podaní Mikulu, ale i Tománka, ktorý sa predstavil na úvod hneď v prvom našom útoku. Nitrania číhali na brejky a mohli ísť do vedenia ak by sa presadil voľný Mezei, či z prečíslenia dvoch na jedného tiesnený Kutálek. Veľké príležitosti priniesla záverečná minúta tohto dejstva. Najprv voľný Macík neuspel z ľavej strany pred naším Corbeilom a následne zaujal pekný prienik obrancu ´baranov´ Mislava Rosandiča stredom, ktorý však taktiež z metra a pol pred Valentom účinný recept nenašiel.

Druhá tretina vyšla Bystričanom excelentne. Vytvorili si množstvo šancí a trikrát skórovali. Najprv neuspel z ľavej strany pred Valentom Handlovský, no v 23. minúte sme sa už mohli tešiť, pretože po strele Gründlinga tečoval najprv puk Gašpar a po ňom ešte Ondrej Mikula, ktorý ho dopravil za gólmana Nitry – 1:0. Ani po tomto zásahu naši hráči nepoľavili. Vo veľkej príležitosti sa ocitol pri ľavej žrdi voľný Kytnár, no vskutku parádny zákrok lapačkou vytiahol brankár spod Zobora. Kapituloval až v 29. minúte. Po prihrávke Ziga zakončoval z hornej polovice medzikružia Patril Lamper, ktorý efektne vymietol horný roh svätyne Valenta – 2:0. O pol druha minúty už bolo 3:0, pretože hostia stratili puk v útoku, čo využil Handzuš. Ten našiel v strednom pásme Ondreja Mikulu, ktorý sólo pretavil do úspešnej koncovky pri pravej žrdi. V 36. minúte sme mohli pridať aj štvrtý gól ak by po faule Podhradského premenil trestné strieľanie Lamper. Nestalo sa, takže na prestávku sa išlo za stavu 3:0, pretože Nitra v závere tejto strednej časti nevyužila ani krátku presilovku o dvoch hráčov.

Aj tretiu tretinu sme začali aktívne. Vytvorili sme si tlak, ale chýbali vyložené šance. Keď sa už zdalo, že duel sa bude dohrávať, prišla chyba Jankoviča, z ktorej ťažil Štefanka. Vystrelil spoza kruhu v 53. minúte, Corbeil síce puk vyrazil, no iba pred voľného Stloukala, ktorý ho upratal do siete – 3.1. To však nebolo všetko, pretože po nevyužitej šanci Kutálka v početnej výhode o jedného hráča ťažili Nitrania z výhody o dvoch hráčov. Macík ešte stihol prihrať voľnému Stloukalovi pred bránku, ktorý zakončoval za chrbtom Corbeila v čase, keď sme už boli v štyroch – 3:2. Dráma sa napokon nekonala. Hostia sa v závere zápasu taktiež dopustili zbytočných vylúčení, pramenili však z našej neúnavnej aktivity. V presilovke najprv neuspeli Zigo a Handzuš pred Valentom, no napokon skóroval 22 sekúnd pred klaksónom do prázdnej bránky Ondrej Mikula a zavŕšil tak hetrik. Stavjaňovcom totiž nevyšiel vabank bez brankára v oslabení.

Najbližšie hrá Banská Bystrica extraligový duel v Košiciach v piatok 13. novembra o 17.30 hodine. V tabuľke sme na druhom mieste s 36-bodmi a na vedúci Zvolen strácame šesť bodov. Tretí Trenčín je o skóre horší.

HC’05 iClinic B. Bystrica – HK Nitra 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Góly: 23. Mikula (Gašpar, Gründling), 29. Lamper (Zigo), 30. Mikula (Handzuš), 60. Mikula (Šmach, Ďatelinka) – 53. Stloukal (Štefanka), 56. Stloukal (Macík, Štefanka). Rozhodcovia: Šír, Úlehla (obaja ČR) – Holienka, Šefčík. Vylúčení na 2.min: 6:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2113.

HC’05 iClinic: Corbeil – Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, Tománek – Loskot, Kytnár, Handlovský – Gašpar, Handzuš, Mikula – Lamper, Zigo, Róth.

HK: Valent – Milam, Kuzma, Podhradský, Ordzovenský, König, Mezei, M. Novák – Laliberté, Blackwater, Slovák – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Macík, Štefanka, Stloukal – Pupák, Bene, Buček

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Môžeme byť spokojní s výkonom v tomto zápase. Prvých 50 minút sme hrali vynikajúco. V druhej tretine sme dali tri góly a až našou individuálnou chybou v tretej tretine sa súper dostal do zápasu. Potom všetci videli ako to bolo, teda inkasovali sme v zbytočnom oslabení, avšak bolo by to nespravodlivé ak by sme nevyhrali za predvedený výkon počas 50-tich minút. Takže sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „My sme po prestávke trošku upravili zostavu. Na dnešný zápas si chlapci verili a aj prejav na tréningu bol veľmi dobrý. Viac menej musím povedať, že Banská Bystrica hlavne v dôraze v útočnom pásme bola podstatne lepšia. Nám nešli ani presilovky, takže až v závere zápasu sme sa prakticky dvoma gólmi dostali do hry. Vo finále sme sa chybami a vylúčeniami vyšachovali zo záverečnej šance vytvoriť si nejaký tlak smerom do bránky. Domáci teda zaslúžene zvíťazili..“

Ondrej Mikula, autor hetriku v našom tíme: „Teší nás hlavne, že sme predbehli v tabuľke práve Nitru. K ničomu sme ju dnes nepustili, škoda len tých dvoch gólov v závere, no aj taký je hokej. Štatistiku hetrikov nesledujem. Naposledy si spomínam na ten dva roky dozadu ešte ako hráč Trenčína. Dôležité je, že som svojím výkonom pomohol mužstvu. Dúfam, že takto budeme aj naďalej pokračovať. Mali sme pár hráčov zranených, takže ďakujem i trénerom, že som dostal väčší priestor na ľade z hľadiska času. Nebol to však jednoduchý duel. Nitra mala zo začiatku šance, našťastie ich nepremenila. Odohrali sme celkovo dobrý zápas, až na pár chybičiek. Som rád, že sme sa v závere po dvoch góloch súpera nepoložili a makali ďalej.“

Roman Tománek, navrátilec do nášho tímu: „Mesiac som nehral hokej, čo bolo aj vidieť, no chalani potiahli dobrý zápas. Ja som sa snažiť streliť gól, veď kto by to nechcel, dnes mi to však nepadlo. Treba sa aj zohrať s päťkou, ale verím, že to bude lepšie a lepšie z mojej strany.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Mirka Chabadová