Barani prišli o dvojgólové vedenie v Trenčíne, u lídra získali aspoň bod

0 /

Banskobystrickí hokejisti mali dobre rozbehnutý zápas v Trenčíne. Štyri minúty pred koncom viedli 2:0, avšak domáci nielenže vyrovnali, ale v nájazdoch dokázali vyhrať tento duel a stále sú na čele extraligy.

Úvod zápasu nebol pre Bystričanov ideálny. Lamper hral totiž nebezpečne vysokou hokejkou a išiel až na štyri minúty na trestnú lavicu. V oslabení sme mohli inkasovať z hokejky Gašparoviča, ktorý sa preštrikoval cez trojicu našich hráčov, no Bacashihuove betóny boli proti. Prvú vážnejšiu strelu vyslal až po štvrťhodine hry Ďatelinka, inak sme nehrozili. V sedemnástej minúte museli ´barani´ čeliť trestnému strieľaniu, rozhodca ho posúdil prísne pri Gašparovičovom prešmyknutí sa do šance cez Sandgrena, no tento trenčiansky útočník gólmana v drese HC ´05 neprekonal ani na druhýkrát. Domáci teda v závere tretiny za nevyužité šance pykali. Po vyhratom buly sa uvoľnil Matoušek, potiahol to s pukom pred bránku a aj keď neskóroval, z dorážky vedenie zariadil Tomáš Zigo – 0:1.

V druhej tretine sme sa najprv opäť ubránili presilovke súpera, dobrú možnosť na vyrovnanie mal Drgoň z ľavého kruhu, ale medzi našimi žrďami bol spoľahlivý Bacashihua. V 26-tej minúte sa na ľade strhla bitka. Gründling totiž fauloval kolenom, Hlinka neudržal nervy na uzde, napokon však išli obaja predčasne pod sprchy. Presilovka sa v druhej polovici zápasu naskytla aj nám a v nej sa dostali do prečíslenia Matoušek s Ďatelinkom, no prvý menovaný Cháberu v bránke neprekonal, podobne o pár sekúnd pochodil aj inak rýchly Majdan. Za tieto nevyužité príležitosti sme mohli tentoraz pykať my. Melichárek pekne našiel Gašparoviča, ktorý našťastie nezakončoval z prvej, takže náš gólman sa dobre pripravil na strelu z pravého kruhu. Z gólu sa napokon tešili bystrickí hokejisti v 34. minúte. Získali puk na obrannej modrej, ten následne Galamboš poslal Jurajovi Majdanovi, ktorý pálil z kruhu bez prípravy, pohotovo a hlavne presne – 0:2. Do prestávky mohlo byť naše vedenia aj trojgólové ak by delovka Sandgrena platila na trenčianskeho gólmana.

V poslednej dvadsaťminútovke riadneho hracieho času pribudlo nervozity, rozhodcovia často vylučovali. Domáci mali dobrú možnosť na zníženie až v 50-tej minúte v hre štyroch proti trom. Skúšal to po buly Őlvecký, no skákajúci puk za Bacashihuu neprešiel. Potom sa ocitli pred ním aj Mikuš s Drgoňom, ani oni recept nenašli. Osudný bol pre náš tím faul Handzuša v 55. minúte, pretože presilovku Trenčín využil, keď sa dobre trafil Vozdecký z pravého krídla spoza hráča a znížil. To však nebolo všetko. Tento gól tamojšiu Duklu nabudil a o minútu na to aj vyrovnala. Aktívny Gašparovič síce Bacashihuu po niekoľkýkrát neprekonal, avšak vyrazený puk sa dostal k voľnému Melichárkovi a ten sa už nemýlil – 2:2. Tento stav zotrval do konca tretej časti hry, takže duel dospel do predĺženia. V ňom neskórovali v šanciach bystrickí hráči Lamper a Snadgren. Rozuzlenie teda priniesli až samostatné nájazdy. Keďže Handzuš, Galamboš a Majdan domáceho gólmana neprekonali, v tretej sérii rozhodol o dvoch bodoch pre Trenčín Tibor Melichárek – ten totiž vymietol pravý horný roh bystrickej bránky.

HK Dukla Trenčín – HC’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po samost. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 56. Vozdecký (Mikuš, Gašparovič), 57. Melichárek (Dlouhý, Gašparovič), rozh. nájazd Melichárek – 19. Zigo (Matoušek, Lamper), 34. Majdan (Galamboš, Sonne). Rozhodcovia: Jonák, D. Konc – Kacej, Výleta. Vylúčení na 2.min: 10:11. Vyššie tresty: Hlinka 5+DKZ, Ryzák 10 min. za zhodenie rukavíc – Gründling 5+DKZ za faul kolenom, Handzuš 10 min. za údery do hlavy. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 2858.

Dukla: Chábera – Holenda, Pavlikovský, Mikuš, Drgoň, Hatala, Zaťko, Ryzák, Nechala – Melichárek, R.Dlouhý, Gašparovič – Vozdecký, Nemec, Őlvecký – Hlinka, Petrovický, Koyš – Jakúbek, Zlocha, D.Hudec

HC’05 iClinic: Bacashihua- Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, V. Rosandič, Gründling, Petran, Homer – Majdan, Galamboš, Sonne – Pašek , Handzuš, M.Hudec – Di Diomete, Kytnár, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Ako prví sme mali výhodu presiloviek, dokonca aj trestné strieľanie, ale nevyužili sme tieto príležitosti, čo nás mrzí. Potom sme sa nechali hlúpo vylučovať, pričom sme sa potrebovali dostať do tlaku, keďže sme prehrávali už 0:2. Nakoniec sme to zvrátili v hodine dvanástej, za čo som rád. Zápas bol viac bojovný ako hokejový. Trval takmer tri hodiny. Diváci sa však bavili, čo je tiež podstatné.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Zápas bol poznačený častými vylúčeniami. Ani jedno z mužstiev sa teda nemohlo dostať do potrebného tempa. Dominovali hlavne obrany. Za stavu 2:0 nemôžeme takýto zápas pustiť. Je to pre nás dúfam ponaučenie a už sa nám niečo podobné nestane. Treba sa zodpovedne pripraviť na nedeľný zápas.“

Autor: (bk), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR