Barani nadelili aj piešťanským havranom slušnú porciu gólov a zaslúžene vyhrali

0 /

Banskobystrickí hokejisti dominovali v slovenskej najvyššej súťaži aj v nedeľu večer na ľade Piešťan. Domácim strelili šesť gólov a keďže inkasovali iba dva, pod Urpín si doviezli zaslúžené tri body.

V Piešťanoch sme začali veľmi dobre. Svojou aktivitou sme si vynútili faul zo strany súpera a presilovku v piatej minúte aj využili. Po strele Cohena domáci gólman puk iba vyrazil a voľný Patrick White ho poslal tam kam patrí – 0:1. Náš súper mohol vyrovnať v poslednej minúte prvej tretiny. Z uhla strieľal Pašek, brankár Wiikman vyrazil puk pred Konečného, ale ten ho nepretlačil za neho. Nedáš dostaneš o pár sekúnd mohlo platiť, keď Hudáček poslal žabku na Hudeca, ktorý pálil z prvej, ale Šúrek sa zaskvel veľmi dobrým zákrokom.

Lepšie sme začali aj druhú časť, pri prečíslení dvoch na jedného opäť zachránil Piešťany od gólu Šúrek. Kapituloval až počas našej presilovky, keď Cohenovu strelu od modrej tečoval znovu Patrick White – 0:2. Piešťany potom tiež mali početnú výhodu, ale puk vo vlastnom pásme stratil Kutálek a Lukáš Handlovský nás poslal už do trojgólového vedenia. To isté sa však podarilo aj Piešťanom, keď pri vlastnom oslabení unikol po chybe Nicastra na modrej Toman a pomedzi betóny Wiikmana znížil na 1:3. Viac z hry sme však mali my ako aj šance, ale White, Hudec ani Kytnár neskórovali. Podarilo sa nám to až v poslednej minúte stredného dejstva, keď si za vlastnou bránou nechal zobrať Srnec puk, Kafka našiel Lukáša Handlovského a bolo 1:4.
V tretej tretine Banskobystričania zápas kontrolovali. Navyše pridali aj piaty gól, peknou prihrávkou od modrej našiel Biro na zadnej žŕdke korčuľujúceho Petra Kafku, ktorý nemal problém prekonať Šúreka. A začala sa z našej strany doslova exhibícia. Pri šiestom góle Kadura najskôr naznačil strelu, položil si Šúreka a prihral Milanovi Kytnárovi, ktorý do prázdnej bránky nemohol nedať – 1:6. V závere najprv domáci Haring trafil brvno, no druhý gól Piešťan prišiel v 58. minúte. Filip Hudec úspešne dorazil do siete vyrazenú strelu Peška.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Góly: 35. Toman, 58. Hudec (Peško) – 5. White (Cohen, Preisinger), 29. White (Cohen, Preisinger), 30. Handlovský, 40. Handlovský (Kafka), 49. Kafka (Hudáček, Biro), 54. Kytnár (Kadura, Handlovský). Rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Jobbágy. Vylúčení na 2.min: 4:4. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 1:1. Diváci: 752

ŠHK: Šúrek – Šedivý, Kotaška, Brňák, Srnec, Bučka, Hluch, Hudec – Holovič, Mišura, Klempa – Konečný, Pašek, Kutálek – Rapáč, Toman, Haring – Románek, Peško, Vaculín

HC’05: Wiikman – Cuník, Nicastro, Biro, Cohen, Čížek, Jaborník – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Kadura – Bendík, Gašpar, Matoušek

Roman Sýkora, tréner Piešťan: „Bystrica predvádza najtradičnejší hokej na Slovensku. Je moderný, priamočiary, rovno do bránky. Iba so stopercentným výkonom sme mohli uspieť, ale dnes sme sa iba prizerali ako súperovi chutí hokej. Nie som spokojný. S takýmto výkonom nezdoláme ani mužstvá pod nami. Dúfam, že najbližšie tri zápasy budú úplne iné.“

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „My sme spokojní. Prišli sme do Piešťan po tri body a odvážame si ich. V prvej tretine sme dali gól z presilovky, to nás upokojilo. Postupne sme zvýšili až na 3:0. Po našej chybe sa Piešťanom podarilo znížiť a mohli sa nadýchnuť k prípadnému zvratu, ale štvrtým gólom sme všetko upokojili a zápas doviedli v pohode do víťazného konca.“

Autor: (cb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk