Barani na ´kamzíkov´ v Poprade nestačili, prehrali tesne o gól + HLASY

4 /

Banskobystrickí hokejisti v 22. kole Tipsport ligy prehrali priamy súboj o tretie miesto tabuľky s Popradom na ich ľade tesne 1:2. Opäť nepremieňali šance a oba góly inkasovali pri nerovnovážnom pomere síl na ľade. Prvý počas vlastnej presilovky a druhý v oslabení.

Prvá polovica úvodného dejstva patrila herne našim ´baranom´. Miestami si vytvorili drvivý tlak, ale na brankára Vošvrdu recept nenašli. Nedarilo sa nám ani v presilovkách, v nich si bystrickí hokejisti nevypracovali výraznejšiu šancu, naopak Poprad pohrozil v početnej výhode, ale Takáča vychytal Baroš. Diváci sa dočkali gólu v 19. minúte. Paradoxne padol počas našej presilovky. Paukovček si spracoval prihrávku v obrannom pásme od Karalahtiho, vykorčuľoval veľmi rýchlo dopredu, dostal sa medzi kruhy a odtiaľ strelou švihom ponad lapačku brankára Bystrice otvoril skóre – 0:1.

Ani druhá tretina veľa vzruchu nepriniesla. My sme viac zamestnávali popradského Vošvrdu, ale chýbala nám lepšia finálna prihrávka najmä pri prečísleniach. Vážnejšiu šancu mali domáci v 28. minúte. Cez Kubku sa predral popri mantineli Bondra, prihral pred bránku voľnému Svitanovi, no Baroš ho parádnym zákrokom vychytal. Vyrovnanie prišlo v 35. minúte. Ben Marshall po manévroch na útočnej modrej vyslal pomerne nenápadnú strelu a puk prenikol cez Vošvrdu a zakotvil v dolnom rohu bránky – 1:1. Mohli sme ísť aj do vedenia o tri minúty neskôr. Šťastný si totiž počkal na pohyb Failleho a pekne mu posunul puk pred bránku. Jeho následné zakončenie z veľmi blízkej vzdialenosti nebolo úspešné. Minútu pred odchodom na druhú prestávku kiksoval za vlastnou bránkou náš obranca Marshall. Prihral totiž medzi kruhy Macíkovi do ideálnej palebnej pozície, ten ale ponúknutú šancu nevyužil. Obetavým zákrokom mu ju zmaril práve chybujúci bystrický bek.

V tretej tretine to bol bojovný hokej s množstvom osobných súbojov. Po strete Ťavodu so Šťastným ostal náš útočník otrasený ležať na ľade. V následnej presilovke sme si vypracovali niekoľko vyložených pozícií, v najväčšej šanci pohorel Bartánus. Pred ním ešte neuspel Gabor. Čo sa nepodarilo ´baranom´, vyšlo dokonale „kamzíkom“. Tí sa presadili v 49. minúte počas presilovky. Koyš zaviezol puk spoza bránky pred Baroša a v neprehľadnej situácii ťažil z pohotovej dorážky Paukovček, ten sa postaral o druhý presný zásah v zápase – 2:1. Po inkasovanom góle Bystričania zvýšili obrátky. Veľkú možnosť nevyužil Zigo. Na náš tlak reagoval popradský kouč oddychovým časom. V závere sme ešte hrali v šestici bez brankára, ale tesnú prehru už naši hokejisti neodvrátili.

HK Poprad – HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 19. Paukovček (Karalahti, Bondra), 49. Paukovček (Koyš, Mlynarovič) – 35. Marshall (Higgs, Selleck). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Orolin, Durmis, vylúčení na dve min.: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1402 divákov.

Poprad: Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Takáč, Mlynarovič, Kundrik – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Václav, Paukovček, Macík.

Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sojka – Selleck, Higggs, Asselin – A. Šťastný, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Zigo, R. Varga

Lukáš Paukovček, autor dvoch gólov Popradu: „Bol to ťažký zápas, fyzicky náročný. Bystričania dobre korčuľovali a napádali, my sme toto víťazstvo ubojovali, čo sa cení možno ešte viac ako keby sme vyhrali päť či šesť nula. Som rád, že som strelil dva góly a prispel k víťazstvu mužstva, ale nie je dôležité kto dá góly, dôležité sú zisky troch bodov.“

Samuel Baroš, brankár Banskej Bystrice: „Poprad hral dobre. Vedel z toho vyťažiť tri body. My sme mali dosť šancí, ale puky sa nám neodrazili dobre. Chybu treba hľadať v tom, že sme inkasovali počas našej presilovky a potom v oslabení. Nadreli sme sa dnes, odohrali sme dobrý zápas, nik ho neodflákol, ale v koncovke nám to nevyšlo. Mali sme byť v nej o niečo viac razantnejší. S jedným gólom sa ťažko vyhráva zápas. Poprad má kvalitu, my sme po reprezentačnej prestávke prehrali druhýkrát v rade, v nedeľu to chceme doma otočiť.“

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Druhý zápas v rade nám nešli oslabenia ani presilovky. Prehrali sme nešťastne gólom v tretej tretine, ktorý padol ani neviem ako. Chlapci bojovali až do konca zápasu, žiaľ na body sme dnes nedosiahli.“

Autor: (job), Foto: archív tasr + facebook