Barani bodovali v Skalici naplno a sú tretí + video

0 /

Na piatkový zápas hokejovej Tipsport extraligy cestovali banskobystrickí „barani“ na ľad poslednej Skalice. O výsledku sa rozhodlo prakticky v prvej tretine a naši chlapci si odvážajú domov tri body.

Úvodný gól zápasu dal v 6. minúte Skaličan Bezúch. Bystričania udreli v rozpätí 13. a 14. minúty, keď otočili duel vo svoj prospech. Najskôr Kafka po asistencii Lužu vyrovnal a po ňom Preisinger zabezpečil našim chlapcom vedenie 2:1.

Barani potom nasledujúce dve tretiny držali jednogólové vedenie, čo sa im podarilo až do konca zápasu. Domácich Skaličanov tak odsúdili na priebežne poslednú priečku extraligy, ak nerátame juniorov HK Orange 20.

Naši chlapci si udržujú v aktuálnej tabuľke 3.miesto za Košicami a Popradom. Najbližšie ich na domácom ľade čakajú v nedeľu 26.októbra o 17:00 hod. práve popradskí „kamzíci“.

Fakty o zápase: HK 36 Skalica – HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Bezúch (Štumpf, J. Jurík) – 13. Kafka (Luža), 14. Preisinger (Block, M. Hudec)
Vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Orolin, J. Tvrdoň, 893 divákov

Zostavy mužstiev:

Skalica: P. Romančík – I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Mikéska, Kukliš – Vaškovič, Stloukal, Šimíček – Bene, Méry, Chylo – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Dvonč, M. Romančík, Rejžek

HC´05 Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Zigo, Lamper – Bendík, Matoušek, Gašpar.

Hlasy trénerov po zápase:

Štefan Mega (HK 36 Skalica): „Mali sme relatívne dobrý úvod, ujali sme sa vedenia, žiaľ nastal výpadok v 13. a 14. minúte a inkasovali sme dvakrát. Chýbajú nám skúsení hráči, ktorí by na seba zobrali zodpovednosť. Napriek tomu ďakujem chlapcom za bojovný výkon.“

Miroslav Chudý (HC´05 Banská Bystrica): „My sme dnes prišli v úlohe favorita. Chceli sme vyhrať, no zväzovalo nám to hlavu. Náš výkon nebol taký, ako sme očakávali. Chýbala nám kvalita smerom dopredu, po zlom začiatku sme to však otočili a tesný náskok udržali.“

Autor: (tcb), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj: hc05.sk