Ani v Nitre naši hokejisti nevyhrali, opäť zlyhali v presilovkách + HLASY

1 /

Banskobystrickí hokejisti nezvládli ďalší ligový zápas. V 46. kole Tipsport ligy prehrali v Nitre, keď až v samom závere mazali trojgólové manko, no i napriek tomu domáci dokázali vyhrať 4:3.

Prvá tretina Bystričanom absolútne nevyšla. Na jej začiatku sa bránili dvom presilovkám súpera a inkasovali napokon aj gól. Nepodarilo sa im totiž v siedmej minúte vyhodiť puk z pásma, na modrej ho zachytil König, ktorý ho ihneď poslal na Bacashihuu, pred ním ho však tečoval Štefanka a Macík nemal problém pred odkrytou bránkou skórovať – 1:0. Barani zapli na vyššie obrátky v siedmej minúte. V nej mali niekoľko možností na vyrovnanie. Pred Valentom neuspel najprv Majdan a po ňom ani Ďatelinka. Po vyhratom buly zakončoval šikovne i Tománek, no nitriansky gólman podržal svoj tím. ´Zuby si na ňom vylámal´ v jedenástej minúte aj Lamper zblízka. Hrali sme síce dve presilové hry, ale paradoxne sme mohli inkasovať. Slovák predviedol peknú individuálnu akciu, ale Bacashihua našťastie nekapituloval. Podržal nás potom pri šanci Stloukala, ktorý sa pekne preštrikoval dopredu a bol sám pred naším brankárom. Tretiu početnú výhodu dostala Nitra v sedemnástej minúte. Počas nej hrozil hlavne Blackwater a hoci sme sa ubránili, predsa len sme dostali gól do šatne. Kutálek si prevzal puk za bránkou, v medzikruží našiel H. Ručkaya a ten strelou švihom 43 sekúnd pred prestávkou zvýšil na 2:0.

V druhej tretine sme začali mať jasnú prevahu. Viac sa naši hráči tlačili do bránky, ale šancu z kategórie vyložených si nevypracovali. Hrali aj dve presilovky, obe však veľmi zle, brankár Valent nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu. Vytúženého gólu sme sa napokon dočkali v polovici stretnutia. Lucenius potiahol puk do pásma, prihral Ferleťákovi, ktorý sa neulakomil v medzikruží na strelu, našiel na ľavej strane Gründlinga po ktorého koncovke sa puk od betónu brankára Nitry dostal pred Milana Kytnára a práve od nášho dravého kapitána putoval do siete – 2:1. Vyrovnania sa ´barani´ nedočkali, pretože doplatili na ďalšie vylúčenia. Najprv v presilovke domáci využili to, že Bacashihua nemal svoju hokejku a po strele Ručkaya z pravej strany sa z dorážky na ľavej presadil v 36. minúte Beca3:1. V ďalšej presilovke napriahol od modrej Podhradský a keďže Bacashihua mal zakrytý výhľad, puk 92 sekúnd pred druhou prestávkou prekĺzol za neho po teči Mezeia4:1.

Tretiu tretinu začali hráči spod Zobora ďalšou početnou výhodou, ubránili sme sa jej a mohli sme tak vystrčiť ´rožky´ smerom dopredu. To sa nám ale nedarilo, hoci sme hrali i my presilové hry, no znovu nám to v nich nešlo. Až v 53. minúte sme viac hnevali súpera, ale Valent naše pokusy zneškodňoval. Najviac ho zamestnával aktívny Lamper. V 55. minúte mal najbližšie k nášmu gólu Kytnár. Brankár Nitry totiž zaváhal, nemal puk pod kontrolou, ale náš kapitán ho medzi opustené žrde nedostal. Úspešný nebol ani Majdanov bekhend a na opačnej strane nepretavil do gólu sólo H. Ručkay. Skóre sa predsa len menilo v 58. minúte, keď Lamper sa predral popri mantineli, pekne našiel Martina Gründlinga v medzikruží a jeho švih platil na Valenta – 4:2. Pol druha minúty pred koncom sme odvolali brankára, hrali v šestici a vyplatilo sa. Majdan poslal spoza kruhu puk pred bránku, kde sa ho snažil trafiť dobre Kytnár, išiel však napokon na ľavo k Jasonovi Bastovi a ten našiel voľný priestor pri žrdi – 4:3. Dráma teda bola na svete. Opäť sme sa pokúsili o vabank, odvolali gólmana, ale na ľad prišlo až sedem našich hráčov, čo si rozhodcovia všimli a udelili nám za to trest. Na vyrovnanie už čas nezostal.

Najbližšie hráme v utorok 16. februára o 17.30 hodine doma proti lídrovi súťaže Košiciam. V tabuľke sme na štvrtom mieste. Na tretí Zvolen strácame jedenásť bodov, na druhú Nitru trinásť. Košice majú na čele pred nami 19 bodový náskok. Za nami sa už pomaly na nás doťahujú Popradčania a Trenčania, strácajú totiž na štvrtú priečku šesť bodov.

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Góly:
7. Macík (J. Štefanka, P. König), 20. H. Ručkay (Kutálek), 36. Beca (H. Ručkay), 39. Podhradský (H. Ručkay) – 31. Kytnár (Lucenius), 58. Gründling (Lamper), 60. Bast (Roussel)
Vylúčení na 2.min: 8:10. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Čech, Polák – Junek, Šefčík. Diváci: 2904

HK: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, F. Kuzma – M. Slovák, Blackwater, Pupák – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Bajtek, Bene, E. Piačka

HC ´05: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Roussel, Pujacs, Petran, V. Čížek – Majdan, Zigo, R. Tománek – Lucenius, Bast, Lunter – Lamper, Kytnár, Matoušek – Ambroz, M. Surový, Ferleťák

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Do zápasu sme vstúpili výborne, dali sme dva góly, ale mohlo ich byť aj viac. V druhej tretine mali opticky viac z hry Bystričania, my sme urobili pár zbytočných zakázaných uvoľnení, ale napokon sme využili presilovky a išli do vyššieho vedenia. V tretej tretine sme držali Bystričanov na dištanc. Hoci sme záver nezvládli, čo by sa nám nemalo stávať, myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Čo sa týka Stümpela, necíti sa psychicky a fyzicky dobre, preto sme mu umožnili zobrať si týždeň voľna, o ktorý nás sám požiadal. Chce si oddýchnuť. Veríme, že po reprezentačnej prestávke nám povie, ako to s ním bude ďalej.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme slabú prvú tretinu, akoby sme ešte boli poznačení zápasom so Zvolenom. Našimi vylúčeniami a dvoma oslabeniami sme dostali domácich na koňa. Tí boli v prvej tretine lepší. V druhej tretine to už malo počas hry piatich proti piatim fazónu, urobili sme korektúry v zostave, ale dnes o zápase rozhodli presilovky. Nitra využila tri a keďže my ani jednu, nemôžeme vyhrať. Naše presilovky boli katastrofálne, poriadne sme sa nedostali do útočnej tretiny.“

Autor: (job), Zdroj: Video huste.tv, Foto: Zdroj TASR