Tretia výhra Rakytoviec v rade, derby zvládla Šalková a preskočila Medzibrod

0 /

Cez víkend bolo na programe desiate kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom nás potešili Rakytovce vysokou výhrou nad Revúcou a v tabuľke sa škriabu nahor. V okresnom derby Šalková zvíťazila v Medzibrode a posunula sa tak na tretie miesto, kde bol predtým práve ich súper. Žiaľ naše Jupie nedokázalo bodovať už na pôde aktuálneho lídra súťaže v Poltári.

Rakytovce hrali už v sobotu popoludní a privítali futbalistov z okresného mesta Revúca. Domáci si museli od začiatku zápasu poradiť hlavne s prehustenou defenzívou súpera, tá dokázala odolávať do 17. minúty, kedy hráči nášho celku získali loptu na polovici hostí, Rafanides ju posunul Pavlíkovi, ktorý presnou strelou otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 28. minúte našiel Podkonický peknou prihrávkou Rafanidesa, ale po jeho koncovke loptu vyrazil brankár Opiela. Po polhodine hry Kohút pomedzi obrancov vysunul Bútoru, ten prihral Kapustovi a útočník Rakytoviec sa nemýlil – 2:0. O tri minúty neskôr opäť Kohút vymyslel peknú prihrávku Rafanidesovi, ktorý mieril len do brankára Revúcej. V 40. minúte začala akcia opäť u Kohúta, našiel následne voľného Kapustu ale ten prehodil vybiehajúceho brankára i hosťujúcu bránku. V druhom polčase chceli domáci rozhodnúť zápas hneď po zmene strán. V 54. minúte po centri Podkonického mal ďalšiu šancu Kapusta, z blízka nedokázal loptu upratať do siete. Potom opečiatkoval po priamom kope Kohút pravú žrď. V 72. minúte brankár Opiela zastavil v šestnástke nedovolene nášho Malatinca a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Kapusta. Konečnú bodku za stretnutím dal v 88. minúte Kohút, keď z priameho kopu trafil loptu rovno pod brvno revúckej svätyne. Z tohto stretnutia ponúkame aj fotografie.

FK Rakytovce – MFK Revúca 4:0 (2:0)

Góly: 17. Pavlík, 35 a 72. Kapusta (druhý z 11m), 88. Kapusta. Rozhodoval: Ježík. ŽK: Kohút – Majerčík, Slovák, Opiela, Kožička, Bystrán. Diváci: 100.

Okresné derby sa hralo v nedeľu v Medzibrode, kde pricestovala Šalková. V prvom polčase herne dominovali hostia, dostávali sa do šancí, boli aktívnejší, ale skóre sa nemenilo. Zásluhu má na tom aj domáci brankár Vaník, ktorý vyrazil dobrú strelu Vučkovića a neporadil si s ním ani v dobrej možnosti Kútik. Medzibrod pozorne bránil, čakal na protiútoky, ale príležitosť si nevypracoval. Polčas sa tak skončil bezgólovým výsledkom. Po prestávke vybehli futbalisti Sokola na ihrisko s ofenzívnym a útočným poňatím, ale celok z okrajovej časti Banskej Bystrice číhal na brejky. V 51. minúte domácim nevyšla ofsajdová pasca, Kamenský teda išiel sám na brankára Vaníka a pekne si ho obhodil – 0:1. Druhý gól padol po dlhej lopte z priameho kopu, ktorú si pred bránkou dobre spracoval Vučković, obhodil si dvoch protihráčov a v 64. minúte zakončil popri gólmanovi presne medzi žrde – 0:2. Od tohto momentu už bola Šalková lepším mužstvom na ihrisku a mala ďalšie šance. V 80. minúte nepremenil penaltu Palovič, Vaník mu ju chytil. Zimnikoval sa dostal do brejku z vlastnej polovice, ale v koncovke zlyhal. Po strele Lašúta vykopávali Medzibrodčania loptu z bránkovej čiary. Skóre sa menilo iba po prečíslení hostí dvoch na jedného, rýchly protiútok zavŕšil úspešným zásahom kanonier Vučković na konečných 0:3. Tréner a zároveň brankár víťazného mužstva Daniel Vernarský bol po zápase spokojný, keď poznamenal: „Víťazstvo sme si zaslúžili. Mohlo to skončiť aj vyšším rozdielom ak by sme premenili jedenástku a ďalšie šance.“

TJ Sokol Medzibrod – FK Šalková 0:3 (0:0)

Góly: 51. Kamenský, 64. a 84. Vučković. Rozhodoval: Slančík. ŽK: Majerník, Rajčok, Pipich – Kamenský, Štubniak. Diváci: 250.

Naše Jupie cestovalo na horúcu pôdu dovtedy druhého mužstva súťaže, teraz už lídra, do Poltára s cieľom uhrať prijateľný výsledok. V prvom polčase náš celok dobre bránil a domáci si nevedeli vypracovať stopercentné šance. Čelili brejkom súpera, ale futbalisti z bystrického okresu nemali dobrú streleckú mušku. Nevyriešili dobre ani prečíslenie piatich proti trom. Najväčšiu možnosť mal na opačnej strane Poltárčan Kamas, loptu však poslal do žrde! Napokon sa však skóre menilo v závere polčasu. Domáci rýchlo rozohrali aut a hoci hostia mali loptu na kopačkách, neodkopli ju, nasledovalo tak rýchle prenesenie hry na pravú stranu, kde osamotený Kulich krížnou strelou stanovil polčasový výsledok na 1:0.

V druhom polčase mohlo byť rýchlo 2:0, avšak rozhodca gól neuznal pre ofsajd. Jupie sa snažilo vyrovnať, no nedostávalo sa do príležitostí, prípadne koncovky našich hráčov boli nepresné, či zblokované. Oveľa väčší vzruch bol pred brankárom Škubákom. Poriadne ho zamestnal parádnou koncovkou Kamas a najhorúcejšie chvíle mu pripravil v 60. minúte Hrnčiar, ktorému zneškodnil pokutový kop! Škoda, že desať minút pred koncom dostal zbytočnú druhú žltú kartu hosťujúci Giertl a porúčal sa tak z ihriska. V oslabení sa hralo nášmu celku ťažko. Napriek tomu sa pokúsil o vabank, ktorý nevyšiel. Poltár pridal druhý gól po rohovom kope, keď sa presadil zblízka v 86. minúte nikým nepokrytý Kamas. Kapitán a brankár Jupie Dominik Škubák k prehre poznamenal: „Neodohrali sme dobrý zápas. Vpredu sme neboli vôbec nebezpeční, neohrozili sme bránku priamou strelou, nevypracovali sme si žiadnu šancu. Zbytočne sme inkasovali červenú kartu, keď si Vlado Giertl neudržal nervy na uzde. Domáci boli aktívnejší a vyhrať mohli i vyšším rozdielom. Bez strely na bránku sa nedá v zápase uspieť.“

TJ Sklotatran Poltár – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 2:0 (1:0)

Góly: 40. Kulich, 86. Kamas. Rozhodoval: Králik. ŽK: Hrnčiar, Kamas – V. Giertl, Konder, Praženica. ČK: 80. V. Giertl (po 2ŽK). Diváci: 350.

Ostatné výsledky: Hriňová – V. Krtíš 5:0, Vinica – Č. Balog 1:1, Tornaľa – Slov. Ďarmoty 2:0 a Tisovec – Pliešovce 1:1.

Najbližšie je na programe 11. kolo. V sobotu 14. októbra o 17.00 hodine privítajú Šalkovčania doma pod umelým osvetlením druhý Tisovec, ktorý v prípade víťazstva môžu preskočiť. V nedeľu 15. októbra o 14.30 hodine sa Medzibrod predstaví v Slovenských Ďarmotách, Rakytovce hrajú v Pliešovciach a v Badíne naše Jupie hostí Vinicu.

1. Poltár 22b, 2. Tisovec 20b, 3. Šalková 18b, 4. Tornaľa 18b, 5. Medzibrod 18b, 6. Hriňová 16b, 7. Rakytovce 14b, 8. Jupie 13b, 9. Slov. Ďarmoty 13b, 10. Č. Balog 12b, 11. Revúca 12b, 12. Vinica 9b*, 13. Pliešovce 8b*, 14. V. Krtíš 3b.