Šalková a Rakytovce deklasovali súperov 6:0, Jupie až 8:0, vyhral aj Medzibrod

4 /

Cez víkend sa hralo 21. kolo štvrtej futbalovej ligy a naše tri banskobystrické mužstvá rozobrali svojich súperov do poslednej matice. Šalková v sobotu vyprevadila Vinicu domov šiestimi gólmi na nulu, hetrikom sa blysol Miroslav Debnár. Z tohto duelu je aj naša fotogaléria. V nedeľu Rakytovce školili vo Veľkom Krtíši domáci Baník, tiež im nasúkali šesť gólov a neinkasovali ani jeden, no a napokon naše Jupie v Badíne nadelilo Revúcej poriadnu nádielku, vyhralo 8:0, pričom striedajúci Richard Hanák predviedol nevídané divadlo. Za sedemnásť minút dal päť gólov v rade a zapísal sa do histórie slovenského futbalu. Líderskú pozíciu v súťaži potvrdil Medzibrod víťazstvom v Tisovci.

Šalková už v sobotu večer hostila Vinicu, ktorá pricestovala do okrajovej časti Banskej Bystrice v oklieštenej zostave bez jediného náhradníka. Od prvých minút dominoval na ihrisku náš celok a postupne začal súkať jeden gól za druhým. O ten prvý sa postaral v deviatej minúte Palovič. Ťažil totiž z dobrého prieniku Debnára z pravej strany a jeho koncovky, brankár loptu iba s námahou vyrazil, tá sa dostala ku kapitánovi domácich a ten nemal problém otvoriť skóre. V trinástej minúte bolo 2:0, keď sa ujala na ľavej strane pekná krížna prihrávka Šimčíka na Chovanca, ktorý sa v šestnástke zoči – voči gólmanovi Geregaiovi nemýlil. Potom prišli chvíle kanoniera Šalkovej Miroslava Debnára. Ten vsietil totiž tri góly v rade. Prvý v 25. minúte, keď dostal za obranu loptu od Chovanca a umiestnil ju presne k žrdi – 3:0. Ďalší presný zásah pridal po prestávke, tentoraz Mesík dával loptu za defenzívu hostí Chovancovi, ktorý si ju prebral a pätičkou ju posunul na päťku spomínanému strelcovi, ktorému stačilo iba doklepnúť – 4:0. No a po hodine hry Viničan T. Pančík stiahol v šestnástke Mikulca, nasledovala penalta a Debnár z bieleho bodu mieril do pravého dolného rohu – 5:0, hetrik pre tohto futbalistu bol teda na svete. Posledný šiesty gól Šalkovej pridal v 85. minúte útočník Vučković. Aj on dostal loptu za obranu súpera, išiel sám na brankára, položil si ho a pred prázdnou svätyňou hostí nezaváhal. Šalkovčania vyhrali zaslúžene, autor hetriku Miroslav Debnár nám povedal: „Bol to dobrý zápas z našej strany. Súpera sme prehrali vo všetkých herných činnostiach. Treba v takýchto výkonoch pokračovať a ísť na čelo tabuľky. Ja som spokojný so svojou streleckou formou, no podstatné je, že sa darí celému tímu a že sme sa po prehre v Poltári vrátili na víťaznú vlnu.“

FK Šalková – ŠK Vinica 6:0 (3:0)

Góly: 9. Palovič, 13. Chovanec, 25., 53. a 63. M. Debnár (tretí z 11m), 85. Vučković. Rozhodoval: Hraško. ŽK: T. Pančík (Vinica). Diváci: 100.

(bl)

Líder súťaže Medzibrod hral v Tisovci a zo začiatku to bolo z oboch strán vyrovnané. Postupne sa dostávali do väčších možností hostia, ale nevyužili ich a pykali. Po chybe pri rohu ihriska zostal nepokrytý Rubint v šestnástke a hlavou otvoril skóre – 1:0. Náš celok sa nevzdával, začal sa ešte viac tlačiť dopredu, mal viac z hry a zaslúžene ešte do prestávky vyrovnal. Po priamom kope Boboka brankár Drak loptu iba vyrazil a Haviar ju dokopol medzi žrde – 1:1. V druhom polčas boli aktívnejší Medzibrodčania, vypracovali si gólové príležitosti, najmä Haviar mohol pridať druhý gól svojho mužstva, išiel sám na Draka, ale mieril vedľa bránky. Rozhodujúci moment prišiel v 75. minúte. Martin Sedliak potiahol loptu dobrých dvadsať metrov až k šestnástke súpera a vystrelil presne k pravej žrdi po zemi – 1:2. Tisovec musel otvoriť hru, čo bola voda na mlyn pre hosťujúcich futbalistov. Tí však nepremenili niekoľko ďalších šancí a v závere mohli inkasovať. K odrazenej lopte sa dostal v strede pokutového územia jeden z domácich hráčov, parádne vystrelil, ale ešte lepším zákrokom sa prezentoval gólman Petrík. Podržal tak spoluhráčov a náš celok sa i jeho zásluhou mohol tešiť z troch bodov.

MŠK Tisovec – TJ Sokol Medzibrod 1:2 (1:1)

Góly: 23. Rubint – 40. Haviar, 75. Sedliak. Rozhodoval: Janíček. ŽK: Halaj, Rubint, Stasík, Gálik – Pipich. Diváci: 150.

(bl)

Rakytovce cestovali na pôdu posledného Veľkého Krtíša a schuti si tam zastrieľali. Úvod šesťbodového zápasu v boji o záchranu sa niesol v opatrnom duchu, o niečo častejšie boli pri lopte domáci futbalisti ale bez výraznejšej šance. V 20. minúte pred vlastným pokutovým územím náš Podkonický zablokoval strelu súpera, prešpintoval celé ihrisko, vymenil si ešte loptu s Rafanidesom a ten otvoril skóre zápasu – 0:1. Bystrický celok mal i ďalšie šance. Po polhodine hry poslal Matis center na Bútoru a po jeho koncovke s prispením teču išla lopta tesne vedľa bránky. V 37. minúte sa vyhol ofsajdu Malatinec, no namiesto prihrávky na Rafanidesa volil strelu, ktorú brankár Tatár zneškodnil. V 43. minúte po priamom kope Kohúta si otvoril strelecký účet v drese mužov 17- ročný Matis, keď usmernil loptu do siete presnou hlavičkou – 0:2.

Druhý polčas mohli Raky rozhodnúť v priebehu piatich minút. Najskôr v 49. minúte neuspel Rafanides zoči-voči Tatárovi, ktorý jeho kľučku prečítal a loptu mu vypichol. O minútu neskôr sa rútil sám na domáceho gólmana Bútora, no mieril iba do jeho nôh a v 53. minúte po ďalšom samostatnom úniku pálil do brvna Malatinec. Ako sa dávajú góly ukázal v 54. minúte hosťujúci obranca Pavlík, ktorý dopravil loptu do siete po strele Bútoru, ktorú Tatár vyrazil – 0:3. Po hodine hry mohli domáci znížiť, keď Krahulec prestrelil z pár metrov bránku. Z následného útoku po vyhratom hlavičkovom súboji Malatinca, Kohút strieľal presne k ľavej žrdi – 0:4. V 71. minúte vypálil domáci Kollár a lopta pristála na spojnici rakytovskej bránky. Potom po osi Kohút – Bútora – zakončoval Malatinec a hostia viedli už 0:5. V 80. minúte sa presadil konečne i Bútora, krížnou strelou zvyšoval na 0:6. V samom závere potiahol loptu ešte Kohút, prihral ju Matisovi a ten striedajúcemu Dzúrikovi, no jeho strela trafila na čiare stojaceho obrancu. Rakytovce v Krtíši získali dôležité body a pretrhli tak strelecké suchoty trvajúce niečo cez 300 minút!

FK FC Baník Veľký Krtíš – FK Rakytovce 0:6 (0:2)

Góly: 20. Rafanides, 43. Matis, 54. Pavlík, 62. Kohút, 77. Malatinec, 80. Bútora. Rozhodoval: Holas. ŽK: Malatinec, Rafanides (obaja Rakytovce). Diváci: 99.

(tdz)

Naše Jupie privítalo v Badíne Revúcu a po nepresvedčivých výsledkoch z posledných kôl domáci mali povinnosť získať 3 body. Všetko tomu od začiatku nasvedčovalo. Už v druhej minúte hlavičkoval po rohu na zadnú žrď Veselovský, no jeho pokus pred bránkovou čiarou vykopol obranca hostí. Náš celok mal územnú prevahu a v 10.minute z toho vyťažil úvodný gól stretnutia. Po vynikajúcej krížnej prihrávke Baláža sa sám pred brankárom ocitol Hudec a šancu premenil – 1:0. V 26.minúte prišla prvá a jediná šanca Revúčanov v zápase. Brankár Škubák rozohral do stredu poľa, prihrávku nezachytil ani jeden z dvoch domácich hráčov a následný pokus z približne 40 metrov skončil na hornej žrdi. V 34.minúte poslal Konder kolmicou do samostatného úniku Martina Giertla, no Badínčania sa tešili predčasne, keď strela skončila na ľavej žrdi. Do šatní teda odchádzali mužstvá za stavu 1:0.

Druhý polčas bol oveľa bohatší na góly. Už v 46.minúte našiel Brašeň presným centrom hlavu striedajúceho Šimuneka a ten zvýšil vedenie Jupie na 2:0. V 52.minúte sa opäť menilo skóre. Šimunek bol tentokrát v roli nahrávača, za obranu poslal jemný nákop na Martina Giertla a ten z voleja zvýšil na 3:0. Približne v 55.minúte sa na ihrisko dostal Richard Hanák a začala jeho „one man show“. Prebiehala 69. minúta, keď sa po odvrátenom rohovom kope dostali štyria domáci hráči do rýchleho protiútoku. Šimunek z pravej strany posunul loptu do stredu na Kondera, ktorý pripravil streleckú pozíciu pre Hanáka a ten sa nemýlil – 4:0. O 5 minút neskôr chybovali hráči Revúcej v obrane. Prihrávku smerujúcu na brankára zachytil Hanák, spravil kľučku a do odkrytej bránky nemal problém zakončiť – 5:0. O necelú minútu sa skóre menilo znova. Pšida poslal nadýchanú loptu za obranu súpera, Hanák si našiel miesto a volejom prekonal bezmocného brankára – 6:0. Zápas sa už iba dohrával. Revúčania boli odovzdaní a naši futbalisti hrali s chuťou. V 85.minúte naviedol na os ihriska loptu Hudec, poslal výbornú kolmicu na hetrikujúceho Hanáka a ten opäť nezaváhal – 7:0. Posledné slovo v zápase mal kto iný ako Hanák. V 86.minúte poslal z pravej strany prízemný center Samson a útočník domácich strelil svoj piaty gól v zápase a uzavrel skóre na konečných 8:0.

Kanonier Jupie Richard Hanák pre Bystricoviny povedal: „Takéto niečo sa mi v živote ešte nestalo. Málokedy sa podarí streliť niekomu päť gólov v rade v jednom zápase. Som šťastný, no hlavné je, že som pomohol mužstvu a vyhrali sme. Dúfam, že sme si nejaké góly, vrátane mojich, odložili aj na ďalšie zápasy.“

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – MFK Revúca 8:0 (1:0)

Góly: 11. E. Hudec, 47. Šimunek, 52. M. Giertl, 69., 74., 75., 85. a 86. Hanák. Rozhodoval: Pásztor. ŽK: Krajňák, Kozička, Bystrán. Diváci: 80.

(rj)

Ostatné výsledky: Č. Balog – Hriňová 4:1, S. Ďarmoty – Poltár 0:2, Pliešovce – Tornaľa 4:0.

Najbližšie sa hrá 22. kolo. V sobotu 19. mája o 17.00 hodine privítajú Rakytovce doma Tisovec. V nedeľu 20. mája v rovnakom čase Medzibrod hostí Pliešovce, Jupie sa predstaví v Hriňovej a Šalková v Tornali.

1. Medzibrod 44b, 2. Poltár 43b, 3. Šalková 40b, 4. Slov. Ďarmoty 37b, 5. Č. Balog 35b, 6. Tisovec 34b, 7. Pliešovce 33b, 8. Tornaľa 31b, 9. Jupie 29b, 10. Rakytovce 24b, 11. Hriňová 24b, 12. Revúca 19b, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 11b.

Autor: (bl, tdz, rj), Foto: (bl) zo zápasu Šalková - Vinica