Rakytovce šokovali lídra v Tisovci, vyhrala už aj Šalková, iba Jupie zaváhalo

2 /

Cez víkend bolo na programe deviate kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom prekvapili Rakytovce víťazstvom u lídra súťaže v Tisovci. Po dvoch prehrách vyhrala aj Šalková, doma si poradila s Tornaľou a je už v tabuľke štvrtá. Medzibrod remizoval v Pliešovciach a z druhého miesta klesol na tretie. Po dvoch plných ziskoch bodov v rade zaváhalo naše Jupie doma v Badíne s Hriňovou.

Rakytovce pricestovali do Tisovca, kde sa od úvodu hral zápas nadpriemernej úrovne. Prvú šancu mal náš tím v 13. minúte, keď Kohút našiel Fojtíka, no ten z vyloženej pozície netrafil bránku. Po polhodine hry pohrozili domáci. Najskôr rýchlu akciu zakončil Vengrín, no Mráz jeho krížnu strelu chytil. O dve minúty ten istý hráč sa opäť ocitol pred našim gólmanom, ktorý znovu úspešne zasahoval. V 42. minúte pohrozil líder súťaže z priameho kopu, ale strelu Sivčeviča Mráz chytil.  Tesne pred prestávkou to skúsil individuálne Rafanides, domácemu obrancovi nasadil „jasličky“ a sám sa pred Drakom nemýlil – 0:1.

Tak ako Rakytovčania skončili prvý polčas, začali aj ten druhý. Po rohovom kope domáceho mužstva sa lopta po osi Mráz – Kohút – Podkonický dostala na pravú stranu, kde ju posledne menovaný poslal do šestnástky, Fojtík ju ešte sklepol na Rafanidesa a ten sa nemýli ani druhý krát . 0:2. Hostia boli pri chuti, po Fojtíkovej prihrávke mohol Rafanides zaknihovať hetrik, no v poslednej chvíli stihol zasiahnuť domáci brankár. V 52. minúte po priamom kope Rafanidesa hlavičkoval tesne nad Pavlík. Tisovčania sa dohrali do hry v 61. minúte. Z rohu sa dostala lopta k Halajovi a ten znížil na 1:2. O minútu mohlo byť vyrovnané, po rohovom kope Vengrín napálil loptu do brvna a tá sa odrazila našťastie pred bránkovú čiaru. Vedúci celok súťaže zvieral bystrické mužstvo, vytvoril si množstvo rohových kopov, ale hostia bojovnosťou odolávali. Nebezpečná bola Halajova strela z vnútra pokutového územia, mieril však vedľa. Minútu pred koncom riadneho hracieho času po ďalšom rohu hlavičkoval Sivčevič, ale rakytovský kapitán Gašpar loptu vyhlavičkoval spred bránkovej čiary. Náš tím z okrajovej časti Banskej Bystrice si tak napokon pripísal tri dôležite body na pôde lídra IV. ligy.

MŠK Tisovec – FK Rakytovce 1:2 (0:1)

Góly: 61. Halaj – 44. a 50. Rafanides. Rozhodoval: Doval. ŽK: M. Pavlík (Tisovec). Diváci: 90!

Naše Jupie po dvoch výhrach v rade hostilo na svojom ihrisku v Badíne Hriňovú a v prvom polčase dominovalo. Šancu na skórovanie mal najskôr Šimunek, keď vypichol hosťujúcim hráčom loptu, ale jeho prihrávka na Kondera bola zblokovaná na roh. Z neho sa už presadil V. Giertl1:0. Domáci mali naďalej prevahu, vypracovali si šance, súper pôsobil v útočnej fáze bezradne. Na 2:0 mohli zvýšiť v sľubných situáciách Šimunek, Hudec a Baláž, škoda, že koncovky týchto hráčov neboli o niečo presnejšie.

V úvode druhého polčasu mohol vliať pokoj na domáce kopačky Ďurta ak by využil samostatný nájazd na brankára. Od tohto momentu boli hráči Jupie nepresní, nervóznejší, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu. Hostia rýchlo rozohrali loptu a po spätnej prihrávke zakončoval medzi žrde z hranice šestnástky Purdek1:1. Domáci sa snažili potom strhnúť vedenie na svoju stranu, ale popritom otvárali obranu a Hriňová vyrážala do brejkov. Najväčšiu možnosť mal Ďurta, mieril však do žrde a Plško následne nedokázal doraziť loptu do bránky. V osemdesiatej minúte zahral hosťujúci Miklian rukou v pokutovom území, avšak Pšida jedenástku nepremenil, namieril nad brvno. Následne sa strhla roztržka medzi hráčmi oboch tímov, futbalisti Jupie stratili koncentráciu, takže dlhý výkop súpera z päťky prepadol za obranu Jupie a skúsený Purdek šancu premenil – 1:2. Potom si vytvoril náš celok platonický tlak, z ktorého nevyťažil aspoň vyrovnávajúci gól.

Jupie FŠMH Badín-Podlavice – MFK Spartak Hriňová 1:2 (1:0)

Góly: 14. V. Giertl – 53. a 82. Purdek. Rozhodoval: Gregorec. ŽK: Veselovský, Praženica, V. Giertl – Miklian, Purdek. Diváci: 150.

Šalková chcela i v oklieštenej zostave (choroby, zranenia, tresty) odčiniť dve prehry v rade s Poltárom a vo Vinici v dueli na svojom ihrisku pod umelým osvetlením s Tornaľou a podarilo sa jej to. Začala hrať aktívne v snahe zatlačiť súpera, čo sa jej aj podarilo. V 13. minúte zahral priamy kop Palovič, lopta putovala pred bránku, kde si najvyššie vyskočil Vučković a hlavou otvoril skóre – 1:0. Podobná situácia sa zopakovala aj na konci prvého dejstva. Palovič zahrával opäť priamy kop takmer z polovice ihriska, poslal loptu do šestnástky, brankár hostí neskoro vybehol a Vučković ho chrbtom k nemu otočený prehlavičkoval – 2:0.

Domáci aj v druhom polčase chceli diktovať tempo hry a vo väčšej miere sa im to darilo. Tornaľa však nemala čo stratiť, miestami teda náš celok zatlačila, ale nevedela si vypracovať žiadnu vyloženú príležitosť na zníženie nepriaznivého stavu. Šalkovčania hrozili z brejkov a jeden sa im napokon v samom závere duelu vydaril. V strede ihriska číhal na vykopnutú loptu Vučković, dostal ju, unikal dopredu a hoci ho stíhali dvaja zadáci, príliš sa na neho zavesili, zasekol si ich, prihral nabiehajúcemu spoluhráčovi Mikulcovi a ten úplne voľný pred bezradným brankárom z asi 18 metrov napriahol parádne. Stanovil tak konečný výsledok na 3:0.

FK Šalková – FK Mesta Tornaľa 3:0 (2:0)

Góly: 13. a 45. Vučković, 90. Mikulec. Rozhodoval: Janíček. ŽK: Vučković, Pav. Dobrík – Juhász. Diváci: 150.

Medzibrod cestoval do Pliešoviec a nezačal tam veľmi dobre. Už v tretej minúte išiel do vedenia domáci celok zásluhou Jozefa Malatinca. Keď už sa zdalo, že by mohol polčas skončiť výsledkom 1:0, o slovo sa v samom závere pred prestávkou prihlásil Ivan Pipich, ktorý vyrovnal a dal súperovi takzvaný gól do šatne. V druhom polčase oba tímy mali šance na to aby priklonili misky váh na svoju stranu, ale buď mierili nepresne, alebo zasahovali pozorní gólmani. Stav sa teda už nemenil a body si oba celky museli podeliť po remíze 1:1.

TJ Tatran VLM Pliešovce – TJ Sokol Medzibrod 1:1 (1:1)

Góly: 3. Malatinec – 45. Pipich. Rozhodoval: Považan. ŽK: Roziak, Bobor – Belko. Diváci: 150.

Ostatné výsledky: Slovenské Ďarmoty – Vinica 1:0, Č. Balog – Poltár 2:6, V. Krtíš – Revúca 1:2.

Najbližšie je na programe 10. kolo. V sobotu 7. októbra o 14.30 hodine privítajú Rakytovce na svojom štadióne Revúcu. V nedeľu 8. októbra o 14.30 hodine sa Medzibrod stretne v derby so Šalkovou a naše Jupie sa predstaví v Poltári.

1. Tisovec 19b, 2. Poltár 19b, 3. Medzibrod 18b, 4. Šalková 15b, 5. Tornaľa 15b, 6. Jupie 13b, 7. Hriňová 13b, 8. S. Ďarmoty 13b, 9. Revúca 12b, 10. Rakytovce 11b, 11. Č. Balog 11b, 12. Vinica 8b*, 13. Pliešovce 7b*, 14. V. Krtíš 3b.