V Pliešovcach úradoval rozhodca, vylúčil dvoch hráčov Jupie a neodpískal jasnú penaltu

8 /

V stredu večer bola na programe dohrávka 15. kola štvrtej futbalovej ligy, v ktorej sa predstavilo naše Jupie FŠMH Badín-Podlavice na štadióne v Pliešovciach. Domáci Tatran duel vyhral aj vďaka rozhodcovi Katreniakovi.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia. Hneď v prvej minúte Pšida centroval z pravého krídla, lopta skončila na hlave Hanáka, ale brankár bol pripravený. Prvý polčas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami bez väčších šancí. V 21. minúte ale urobil hrubú chybu stopér Jupie Giertl, odhlavičkovanú loptu z polovice ihriska nedokázal odvrátiť, Vilhan sa dostal pred neho a popri Škubákovi zakončoval medzi tri žrde – 1:0. Po góle boli stále iniciatívnejší Badínčania, ale nedarilo sa im vo finálnej fáze. V 38. minúte sa odohral incident, ktorý zmenil ďalší priebeh duelu. Záložník hostí Plško neudržal nervy na uzde, v prerušenej hre kopol do protihráča a bol oprávnene vylúčený. Pliešoviec tak išli do šatní s priaznivejšou východiskovou pozíciou.

V druhom polčase začali i napriek početnej prevahe domácim dochádzať fyzické sily, ale naše mužstvo to nevedel využiť. Neustály tlak neprinášal veľa šancí, po hodine hry sa z gólu mohol radovať Hanák, ale hlavičkou opečiatkoval len hornú žrď bránky Gnidu. Rozhodujúce momenty zápasu prišli v rozmedzí 78-ej až 81-ej minúty. Najprv sa na hranici šestnástky Pliešoviec uvoľnil Giertl, v dobrej pozícii bol jasne faulovaný, ale rozhodca zlyhal a pokutový kop nenariadil. O pár desiatok sekúnd sa hlavný arbiter dostal do konfliktu s Ďurtom a po výmene názorov vylúčil Badínčanom druhého hráča. Nespravodlivé rozhodnutia ovplyvnili zápas v prospech Pliešoviec, ktoré bez problémov ubránili druhopolčasovú remízu i v nerovnovážnom počte síl na ihrisku a odniesli si teda zo zápasu plný počet bodov. Tým pádom preskočili v tabuľke práve naše Jupie.

TJ Tatran VLM Pliešovce – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 1:0 (1:0)

Gól: 21. Vilhan. Rozhodoval: Katreniak. ŽK: Sýkora, M. Malatinec – Ďuriš, Konder. ČK: 38. Plško za kopnutie súpera v prerušenej hre, 80. Ďurta za nešportové správanie (obaja Jupie). Diváci: 100.

Riadne 20. kolo má na programe v sobotu 5. mája o 16.30 hodine okresné derby medzi RakytovcamiMedzibrodom. Šalková sa v tento deň a v tom istom čase predstaví na pôde Poltára a Jupie hrá o deň neskôr, teda v nedeľu 6. mája vo Veľkom Krtíši s výkopom taktiež o 16.30 hodine.

1. Medzibrod 38b*, 2. Šalková 34b*, 3. Poltár 34b*, 4. Slov. Ďarmoty 33b*, 5. Tisovec 31b*, 6. Č. Balog 29b*, 7. Pliešovce 27b, 8. Jupie 25b*, 9. Tornaľa 25b*, 10. Hriňová 23b, 11. Rakytovce 21b, 12. Revúca 19b**, 13. Vinica 15b, 14. V. Krtíš 10b.