Líder zo Šalkovej nezaváhal v Revúcej, vyhrali aj druhé Rakytovce, Kremnička nehrala

1 /

V tretej futbalovej lige sa mala Kremnička predstaviť na ihrisku v Liptovskej Štiavnici. Napokon tam necestovala, zápas bol zrušený. V štvrtej lige potvrdili líderskú pozíciu Šalkovčania. Vyhrali v Revúcej. Uspeli aj druhé Rakytovce, doma si totiž poradili s Veľkým Krtíšom. Nedarilo sa nášmu Jupie v Kováčovej a svojich fanúšikov nepotešil ani Medzibrod vo Vinici.

III. LIGA

Kremnička mala odohrať duel v Liptovskej Štiavnici, ale napokon tam ani neodcestovala. V nedeľných dopoludňajších hodinách bolo nášmu celku oznámené, že stretnutie sa musí preložiť. Dôvodom bolo sneženie v tejto obci, zlý terén a nevyhovujúce poveternostné podmienky. Náhradný termín ešte nie je známy, ale pravdepodobne by sa malo hrať tretieho mája. Išlo by zároveň o najbližší zápas nášho mužstva, pretože budúci víkend sa duel so Strážou neuskutoční, keďže tento celok odstúpil zo súťaže.

Ostatné výsledky: Makov – Podbrezová B 2:1, Čadca – Teplička nad Váhom 3:1, L. Hrádok – Žarnovica 6:0, Fiľakovo – Krásno n. Kys. 3:0, N. Baňa – Lučenec 1:3, Námestovo – Detva – odložené

1. Lip. Hrádok 55b, 2. Podbrezová B 34b, 3. Kremnička 34b, 4. Kalinovo 34b, 5. Žarnovica 32b, 6. Námestovo 32b, 7. Čadca 31b, 8. Lučenec 31b, 9. Teplička n. Váh 24b, 10. Krásno n. Kys. 23b, 11. Fiľakovo 18b, 12. N. Baňa 18b, 13. Lip. Štiavnica 16b, 14. Detva 15b, 15. Makov 14b. Pozn: Stráža odstúpila.

IV. LIGA

Líder zo Šalkovej sa v nedeľu predstavil v Revúcej. Duel sa hral na dobrom a kvalitnom teréne. Od začiatku dominovalo naše mužstvo, bolo kombinačnejšie, častejšie hrozilo, a to najmä zo štandardiek. Domáci boli rozhodení, viac než tri prihrávky po sebe nevyprodukovali a napokon inkasovali. Po treťom rohu lídra súťaže sa dostala lopta do šestnástky, kde ju triafal pätičkou Libič, brankár ju len vyrazil a na zadnej žrdi stál voľný Miroslav Debnár – poľahky zakončil – 0:1. Neubehlo ani desať minút a hostia viedli o dva góly, pretože po krídelnej akcii Lašút posunul loptu na Hroša, ten ju z ľavej strany päťky naservíroval Mikulcovi a jeho doklep pred prázdnou bránkou nemohol skončiť inak než gólom na 0:2. Škoda iba záveru polčasu. Revúca využila jedinú šancu v tomto dejstve po priamom kope. Lopta sa dostala do skrumáže, v ktorej sa najlepšie zorientoval Tomáš Urc1:2.

Gól do šatne akoby Šalkovčanov znervóznil. Na začiatku druhého dejstva sa nemohli dostať do tempa. Hrali ustráchane, viac sa dostávali do hry domáci, nebáli sa hrať futbal s favoritom zápasu a do 60. minúty boli lepší. Vyloženú príležitosť si však nevypracovali. Po príchode Vučkoviča ofenzíva vedúceho mužstva ligy ožila a tento striedajúci hráč sa napokon postaral o tretí gól. Pálil totiž v 71. minúte presne pod brvno po dobrom centri Rusnáka a upokojil tak svoj tím – 1:3. Následne sa už duel iba dohrával, Vučkovič mohol pridať v závere ešte ďalší gól, no sám pred brankárom Smerekom neuspel.

MFK Revúca – FK Šalková 1:3 (1:2)

Góly: 42. T. Urc – 26. M. Debnár, 38. Mikulec, 71. Vučkovič. Rozhodoval: Olšiak. ŽK: Bystrán, Antal (obaja Revúca). Diváci: 200.

Druhé Rakytovce privítali doma Veľký Krtíš a hneď prvá vážnejšia akcia zápasu skončila gólom. Fojtík s Malatincom si šikovne vymenili loptu a po spätnej prihrávke prvého menovaného ten druhý v poradí nezaváhal – 1:0. V 21. minúte tečovana lopta po centri Kohúta pristála na brvne hosťujúcej svätyne. Po polhodine hry domáci predviedli rýchlu akciu, po centri Podkonického sa lopta dostala k voľnému Hámorníkovi a ten presnou strelou k žrdi zvýšil náskok domácich na 2:0. Po polhodine hry to skúšali aj Krtíšania, no strela Filipa išla nad bránku. O pár minút neskôr sa Rakytovciam nepodarilo odvrátiť loptu z vlastného pokutového územia, kde sa najlepšie zorientoval Féher a strelou z otočky znížil na 2:1.

Druhý polčas odštartovali opäť lepšie naši futbalisti, keď peknú strelu Hámorníka Tatár vyrazil na roh, po ktorom Gašpar mieril hlavou tesne vedľa. V 55. minúte po priamom kope Sľúku (kedysi hral za Junior Radvaň) podržal domácich pekným zákrokom Gardošík. Potom vystihol hosťujúci Féher zlú malú domov, no zoči voči brankárovi neuspel. Po hodine hry prihrával Malatinec Fojtíkovi, ten však mieril nad brvno. Rakytovčania mohli definitívne rozhodnúť zápas v 83. minúte po peknej strieľanej prihrávke Kohúta, ale Fojtík nedokázal poslať loptu do odkrytej bránky. V závere Krtíš hrozil štandardnými situáciami, no na skóre zápasu sa už nič nemenilo, takže mužstvo z okrajovej časti Banskej Bystrice si pripísalo ďalšie tri body do tabuľky.

FK Rakytovce – FK FC Baník Veľký Krtíš 2:1 (2:1)

Góly: 11. Malatinec. 30. Hámorník – 35. Fehér. Rozhodoval: Remeň. ŽK: Hámorník, Fojtík, Gašpar, F. Sylvestr – Sľúka. Diváci: 100.

Jupie Podlavice Badín cestovali do susednej Kováčovej bez brankára Škubáka. Domáci išli do vedenia už v šiestej minúte Lackom, no náš celok rýchlo odpovedal, v trinástej minúte sa totiž presadil útočník Dubovický – 1:1. Keď sa už zdalo, že oba tímy pôjdu na prestávku za nerozhodného stavu, rozhodca Čičmanec ukázal na biely bod. Podľa neho si náš Veselovský počínal v šestnástke nedovolene a nariadenú penaltu premenil v 44. minúte Kujan – 2:1. Gól do šatne bol nepríjemný a ukázalo sa, že i kľúčový, pretože hneď na začiatku druhého polčasu udrela Kováčová gólovo do tretice zásluhou presného Eleka – 3:1. Jupie sa potom snažilo niečo so zápasom urobiť a dokázalo znížiť. Arbiter totiž odpískal druhú penaltu v stretnutí, tentoraz v prospech nášho tímu a na 3:2 teda znížil v 82. minúte Veselovský. Podlavickí Badínčania vrhli v závere všetky sily do vyrovnania, no netešili sa, pretože v poslednej minúte vyšiel domácim brejk a Kľačan upravil na 4:2.

ŠK Prameň Kováčová – JUPIE Podlavice Badín 4:2 (2:1)

Gól: 6. Lacko, 44. Kujan (z 11m), 47. Elek, 90. Kľačan – 13. Dubovický, 82. Veselovský (z 11m). Rozhodoval: Čičmanec. ŽK: Mojžiš – Veselovský, A. Praženica. Diváci: 210.

Medzibrod cestoval do Vinice a nezačal dobre. Po štvrťhodine hry išli do vedenia domáci, keď sa dokázal presadiť Antal. Náš celok mohol vyrovnať po nedovolenom zákroku Zachara v pokutovom území, no penaltu nepremenil v 27. minúte Pipich. Medzibrodčania sa naďalej snažili o vyrovnanie aj po zmene strán. Šance boli na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo. V závere ubúdali hosťom aj sily, takže z juhu stredného Slovenska odchádzali smutní bez bodu.

ŠK Vinica – TJ Sokol Medzibrod 1:0 (1:0)

Gól: 16. Antal. Rozhodoval: Nedbal. ŽK: Antal, Zachar, Rácz – Rajčok, Sedliak. Diváci: 400.

Ostatné výsledky: Poltár – Pliešovce 3:0, Olováry – Slovenské Ďarmoty 2:3, Tornaľa – Hriňová 2:0.

Najbližšie sa hrá 19. kolo, v ktorom v sobotu 29. apríla privíta doma o 16.00 hodine Medzibrod Veľký Krtíš a o 19.00 hodine pod umelým osvetlením hostí Šalková Kováčovú. V nedeľu 30. apríla hrá o 16-tej hodine naše Jupie v Badíne s Poltárom a Rakytovce sa predstavia v Tornali.

1. Šalková 38b, 2. Rakytovce 33b, 3. Slovenské Ďarmoty 33b, 4. Vinica 31b, 5. Tornaľa 30b, 6. Medzibrod 26b, 7. Pliešovce 24b, 8. Jupie Podlavice-Badín 22b, 9.V. Krtíš 21b, 10. Hriňová 21b, 11. Revúca 20b, 12. Kováčová 19b, 13. Poltár 15b, 14. Olováry 14b.

Autor: (job), Foto: archív Bystricoviny