Kremnička si zgustla na Makove, Šalková a Jupie víťazne, Rakytovce remizovali

1 /

V tretej futbalovej lige sa hralo cez víkend 23. kolo a v ňom si druhá Kremnička hladko poradila s posledným Makovom, keď hetrik dosiahol Kostúrik. V štvrtej lige Šalkovčania zdolali Vinicu a upevnili si pozíciu lídra súťaže. Tretí Rakytovčania získali v Olovároch bod za remízu 2:2. Potešilo nás JUPIE, ktoré v Badíne zdolalo hladko Veľký Krtíš i s dorastencami v základnej zostave. Medzibrod žiaľ neuspel v Pliešovciach.

III. LIGA

Kremnička v pozícii favorita hostila doma posledný celok súťaže Makov a nenechala nikoho na pochybách, že bude diktovať tempo hry. V prvom polčase dominovala na ihrisku, súpera nepustila do vyloženej šance, ten hrozil iba nevýraznými strelami spoza šestnástky. Úvodný gól zariadil po dvadsiatich minútach Ján Kostúrik. Ťažil z dobrej centrovanej lopty od Urgelu a na päťke sa dokázal presadiť – 1:0. Neuplynula ani polhodina zo zápasu a bolo 2:0. Tentoraz si z pravej strany dobre nabehol do rohu pokutového územia Michal Kamenský a mieril pekne do vinkla. Tento futbalista mohol pridať aj tretí gól mužstva, no sám pred odkrytou bránkou mieril vedľa. Makov mohol znížiť ak by z vyše dvadsiatich metrov mieril o niečo presnejšie Lojdl. Spoza veľkého vápna to vyskúšal aj striedajúci Kulla po hodine hry, loptu poslal pod brvno, no brankár Ďurčo si s ňou bez väčších problémov poradil. Na opačnej strane prišla rýchla odpoveď. Kamenský potiahol akciu, pekne prihral pred bránku Kostúrikovi a ten sa nemýlil – 3:0. Hostia sa potom oslabili po druhej žltej karte Pobijaka. Štvrtý gól mal na hlave striedajúci Sádovský, bol len pár sekúnd na ihrisku, ale prvý dotyk s loptou nebol ideálny, pred odkrytou bránkou ju poslal vedľa žrde. Nebezpečná bola i hlavička Laksíka, po ktorej sa zaskvel bravúrne brankár Kovalík. V čase, keď sa už iba čakalo na prerušenie hry, aby mohol Sokol nahradiť Kostúrika, prišiel štvrtý zásah Kremničky. Lopta sa dostala v šestnástke práve na Jána Kostúrika, ten mal dostatok času a priestoru aby si loptu spracoval a dobre ju umiestnil medzi žrde – 4:0 a zároveň hetrik tohto útočníka. Piaty gól pridal po rýchlej akcii a krížnej strele kanonier Lukáš Laksík v 83. minúte – 5:0. Šestku potom odmietol Kamenský, ktorý opäť mieril z dobrej možnosti vedľa bránky.

Autor hetriku Ján Kostúrik nám povedal: „Na prvý gól mi pekne nacentroval Denis, ja som si nabehol na jeho loptu a trafil som ju. Na druhý gól mi Kameň pekne prihral a brankárovi som to dal medzi nohy. Tretí môj gól, to už som bol naštvaný ako druhý môj sponzor tam vykrikuje, že nedám štvrtý gól mužstva. Tak som ho tam s prehľadom dal. Som šťastný, že som dosiahol hetrik, dlho som nedal tri góly v zápase. Myslím si, že celý tím hral dnes dobre.Mali sme veľmi veľa šancí, mohli sme vyhrať aj 10:0. V defenzíve to bolo opäť na nulu, čo je dobrá vizitka. Ja ďakujem hlavne spoluhráčom za prihrávky a dúfam, že to takto bude pokračovať naďalej.“

Tréner Kremničky Norbert Juračka hodnotil výkon svojich zverencov nasledovne: „Zápas bol jednoznačný, o čom hovorí aj skóre. Tých príležitostí na strelenie gólov bolo nespočetne veľa tak v prvom ako aj v druhom polčase. S výsledkom som spokojný, no prídu zápasy, v ktorých si nebudeme môcť dovoliť takýto luxus, teda zahadzovanie takýchto šancí, aké sme si v tomto dueli vytvorili. Chlapci si však aspoň z chuti zahrali. Výsledky i hra v posledných stretnutiach sú fajn. Verím, že to bude pokračovať. O týždeň nás čaká líder súťaže a istý víťaz tejto ligy. My sa vynasnažíme nad ním vyhrať a potrápiť ho.“

TJ ŠK Kremnička – ŠK Javorník Makov 5:0 (2:0)

Góly: 22., 62. a 81. Kostúrik, 29. Kamenský, 83. Laksík. Rozhodca: Krajči. ŽK: Laksík – Pobijak, Petrovič, Tasič. ČK: 70. Pobijak (po 2ŽK). Diváci: 100.

Zostava Kremnička: Ďurčo – H. Kollár, Herich, Bíreš, Neušel (70. Sádovský) – Urgela, Ševčík, J. Tóth (74. Rafanides), Kamenský – Kostúrik (81. M. Sokol), Laksík

Ostatné výsledky: Žarnovica – Podbrezová B 4:2, Detva – Čadca 2:1, Námestovo – Fiľakovo 0:0, N. Baňa – Lip. Štiavnica 3:1, Kalinovo – Lip. Hrádok 2:1, Teplička n. Váh. – Krásno n. Kys. 3:1.

Najbližšie sa Kremnička predstaví u lídra súťaže, v nedeľu 21. mája o 10.30 hodine ju čaká Liptovský Hrádok, ktorý v tomto kole nečakane zakopol v Kalinove. Práve toto mužstvo pritom stíha náš druhý celok v tabuľke.

1. Lip. Hrádok 61b, 2. Kremnička 43b, 3. Kalinovo 40b, 4. Žarnovica 38b, 5. Podbrezová B 37b, 6. Námestovo 36b, 7. Lučenec 34b, 8. Čadca 31b, 9. Teplička n. Váh 30b, 10. Nová Baňa 24b, 11. Krásno n. Kys. 23b, 12. Fiľakovo 22b, 13. Lip. Štiavnica 20b, 14. Detva 19b, 15. Makov 17b. Pozn: Stráža odstúpila.

IV. LIGA

Líder zo Šalkovej privítal doma Vinicu z čelných pozícii v tabuľke a v prvom polčase to bol vyrovnaný súboj. Bojovalo sa najmä o stred ihriska, ani jeden tím si nevedel vypracovať čistejšiu šancu. V desiatej minúte to však padlo nášmu mužstvu. Ujala sa štandardka v podaní Paloviča, centrovaná lopta preskočila až na zadnú žrď, kde číhal Pavol Dobrík – 1:0. Hostia hrozili iba strelami z diaľky, až v závere polčasu boli viac na lopte, ale chýbala vážnejšia akcia či príležitosť, a to či už z jednej alebo z druhej strany. Po prestávke sa hra zrýchlila, dominovala Šalková, chcela viac tvoriť a behať, ale Vinica sa nestiahla. Hralo sa hore – dole, no v 63. minúte sa tešil súper. Krajný záložník potiahol loptu po ľavej strane, narazil si ju so spoluhráčom a dobre vystrelil, Vernarský dokázal aspoň vyrážať, ale na tento moment číhal Jozef Antal, ktorý z dorážky pred odkrytou bránkou uspel a vyrovnal na 1:1. Šalkovčania znervózneli, k čomu dopomáhal tak trochu i rozhodca spornými verdiktmi na obe strany. Hostia mohli vyhrávať ak by nezahodili tutovku, našťastie stihol loptu na čiare vykopnúť Mesík. Vinica začala viac nakopávať lopty dopredu, domáci sa snažili o krídelné akcie a centre pred bránku. Po jednom z nich od Rusnáka putovala lopta do ohňa a v skrumáži sa presadil v 85. minúte striedajúci Vučkovič i zásluhou tečov hráčov hostí – 2:1. Tretí zásah prišiel v 90. minúte po akcii Chovanca. Ten si zasekol dvoch obrancov, obhodil aj brankára, ale trafil zadáka súpera na čiare, lopta od neho predsalen putovala k Rusnákovi a ten to namieril nekompromisne pod brvno – 3:1. Tréner a brankár Šalkovej Daniel Vernarský si cenil na svojich zverencoch, že ukázali väčšiu túžbu po víťazstve, zvládli ťažký zápas a ukázali charakter pred zostávajúcimi rovnako náročnými stretnutiami v súťaži.

FK Šalková – ŠK Vinica 3:1 (1:0)

Góly: 10. Pav. Dobrík, 85. Vučkovič, 90. Rusnák – 63. J. Antal. Rozhodoval: Ligas. ŽK: Štubniak, Palovič, Rusnák – Zachar, Čonka. Diváci: 200.

Rakytovce cestovali do Olovár v oklieštenej zostave a začali tam zápas podľa predstáv. Hneď prvá akcia skončila gólom. Prihrávku Hámorníka zužitkoval v druhej minúte Fojtík. Domácim sa podarilo vyrovnať po štvrťhodine. Po priamom kope sa na dvakrát presadil Golian. Naše mužstvo sa však z gólu otriaslo. V 23. minúte Varga vysunul Kapustu, ale ten poslal loptu vedľa domácej bránky. Potom prenikol do pokutového územia Kohút, no jeho strela opečiatkovala pravú žrď. Rakytovčanov zahodené šance mohli mrzieť. V 29. minúte stihol Koválik ešte zneškodniť vyloženú šancu, keď po hlavičke Korbeľa vytlačil loptu na žrď. Po ďalšej štandardnej situácii sa však Golianova hlavička ujala – 2:1. Tento moment ako keby nalomil psychiku hostí, pretože predvádzali bezduchý výkon. Matikovský mohol pridať tretí gól, ale našťastie hlavičkoval nad brvno. Druhý polčas domáci vsadili na defenzívu, ´Raky´ hrali v kŕči bez pohybu a šance si nevypracovali. Olovárčania zápas mohli pokojne rozhodnúť, avšak ponúknutými šancami pohrdli. A tak sa dočkal náš celok z okrajovej časti Banskej Bystrice. V 85. minúte sa po rohovom kope lopta odrazila k Malatincovi a ten strelou spoza šestnástky nedal domácemu brankárovi šancu – 2:2. Rakytovčania mohli nakoniec i vyhrať. V 87. minúte sa totiž pekne uvoľnil Varga, ale zoči voči domácemu náhradnému brankárovi Kočimu neuspel. Ten loptu dokázal vyraziť na roh.

OFK Olováry – FK Rakytovce 2:2 (2:1)

Góly: 17. a 35. Golian – 2. Fojtík, 85. Malatinec. Rozhodoval: Foltán. ŽK: Karasy – Podkonický. Diváci: 80.

Oslabené Jupie Podlavice Badín privítalo doma s viacerými dorastencami Veľký Krtíš v dôležitom zápase o záchranu. Obom tímom išlo o veľa. Náš celok sa snažil hrať aktívne, ale prvú veľkú príležitosť mal súper. Po nej sa triaslo brvno na Škubákovej svätyni. Domáci si následne vytvorili šance, ale vo finálnej fáze boli nepresní, konkrétne Samson a Vinarčík. Až v závere zápasu to vyšlo útočníkovi Dubovickému. Loptu mu nakopol najprv brankár, potom sa k nemu opätovne dostala od Kondera a zoči – voči gólmanovi Tatárovi sa nemýlil, dal tak klasický ´šatniar´ – 1:0. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, dokázali náš celok zatlačiť, ale vyložené šance si nevypracovali. Naopak v 71. minúte sa vymanilo Jupie z tlaku, z ľavej strany naviezol loptu Samson a jeho strela skončila pri ľavej žrdi – 2:0. Tento zásah domácich upokojil, hoci sa Krtíšania neustále snažili aspoň o kontaktný gól. Na našej strane sa otvárali brejkové možnosti, Konder prešiel cez pol ihriska, ale jeho zakončenie úspešné nebolo. Mieril neskôr aj spoza šestnástky, no tesne vedľa žrde. Tretí zásah sa dostavil až v 90. minúte. Hlavatý vnikol z ľavej strany do šestnástky, prihral navrátilcovi Markovi a ten nedal brankárovi hostí žiadnu šancu – 3:0.

Kapitán a brankár Jupie Dominik Škubák k výhre poznamenal: „Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ v boji o záchranu. Napriek nie príliš oslnivému výkonu sme dokázali získať tri body i keď sme museli hrať až so šiestimi dorastencami v základnej zostave. Tým viac im to slúži ku cti, keďže hrajú zápasy aj v sobotu a potom i v nedeľu. Zatiaľ to však títo mladí hráči zvládajú, za čo im patrí veľká vďaka.“

JUPIE Podlavice Badín – FK FC Baník Veľký Krtíš 3:0 (1:0)

Góly: 45. Dubovický, 71. Samson, 90. Marko. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Koncový – Fehér. Diváci: 100.

Medzibrod cestoval do Pliešoviec a neodohral tam úspešný zápas. Domáci išli do vedenia po polhodine hry, keď sa presadil Bobok. Po prestávke snaha nášho celku z bystrického okresu o vyrovnanie vyšla nazmar, pretože sa opäť trafili Pliešovčania. V 69. minúte zvýšil na 2:0 Roziak. Medzibord vykresal nádej aspoň na bodový zisk Sedliakom v osemdesiatej minúte, ktorý znížil na 2:1. V závere však už gól nepadol, takže tri body vybojovali napokon domáci futbalisti.

TJ Tatran VLM Pliešovce – TJ Sokol Medzibrod 2:1 (1:0)

Góly: 34. Bobok, 69. Roziak – 80. Sedliak. Rozhodoval: Žeriava. ŽK: Malatinec, Černický – Samuelčík, Meľo, Sokol ml.. Diváci: 200.

Ostatné výsledky: Tornaľa – Revúca 3:0, Hriňová – Kováčová 3:1, Slovenské Ďarmoty – Poltár 2:2.

Najbližšie je na programe 22. kolo, v ktorom v sobotu 20. mája o 17.00 hodine privítajú Rakytovce Pliešovce a Medzibord hostí doma Jupie Podlavice Badín. V nedeľu 21. mája o 17.00 hodine nastúpi Šalková na duel vo Veľkom Krtíši.

1. Šalková 45b, 2. Slovenské Ďarmoty 40b, 3. Rakytovce 37b, 4. Tornaľa 36b, 5. Vinica 34b, 6. Medzibrod 29b, 7. Pliešovce 27b, 8. Hriňová 27b, 9. Jupie Podlavice-Badín 25b, 10. V. Krtíš 24b, 11. Revúca 23b, 12. Poltár 20b, 13. Kováčová 19b, 14. Olováry 18b.

Autor: (job), Foto: autor (zo zápasu Kremnička - Makov)