Kremnička v Makove úspešná, Šalková vonku iba víťazí, nevyhrali Jupie a Medzibrod

5 /

V tretej futbalovej lige odčinila Kremnička domáce zakopnutie s Čadcou a v Makove dokázala vyhrať gólom Ševčíka z priameho kopu. Na ihriskách súperov sa darí Šalkovej. Všetky duely vonku vyhrala, tentoraz dokonca na pôde silnej Vinici. Medzibrod remizoval doma s Pliešovcami, žiaľ Jupie Podlavice Badín prehralo vo Veľkom Krtíši.

III. LIGA

Kremnička cestovala do Makova, kde sa jej nezvyklo dariť. V prvom polčase však predviedla solídny futbal a mohla ísť do vedenia Kostúrikom, ktorý pálil z voleja, no lopta si nenašla cestu do bránky. Domáci sa do vyložených príležitostí nedostávali, v poli to bol i napriek tomu vyrovnaný futbal. V závere polčasu po faule na Kostúrika zahrával náš celok priamy kop z asi osemnástich metrov. Zodpovednosť zobral na seba Lukáš Ševčík a dobrou strelou prekonal brankára Šteinigera. Tomu ešte po ďalšej štandardke vypadla lopta z rúk, no v päťke tohto momentu nevyužil Herich. Po prestávke sa Makov snažil vyrovnať. Rozhodca im ponúkol viacero sporných štandardiek, ale vážnejšia šanca chýbala, hoci Krejčí mal čo medzi žrďami robiť. Kremnička hrozila najmä z brejkov. Dve príležitosti na druhý gól nevyužil Kostúrik, jednu Sokol a Ševčík sa nepresadil ani z piatich metrov pred gólmanom z Kysúc. Domáci mohli nevyužité príležitosti trestať po hlavičke jedného z ich hráčov v 88. minúte, ale zaskvel sa tentoraz náš brankár Krejčí.

Tréner Kremničky Norbert Juračka hodnotil duel nasledovne: „Je to z našej strany zaslúžené víťazstvo. Dokázali sme získať body, ktoré sme nečakane stratili pred týždňom doma s Čadcou. V Makove je menšie ihrisko, ale vysporiadali sme sa s tým, i keď sme predtým posledné dva či tri zápasy u nich prehrali. Bojovali sme a nezaostávali sme za domácim mužstvom. Vyzdvihol by som trojicu Krejčí, Herich a Ševčík. Je však ešte čo vylepšovať. O týždeň nás čaká vedúci tím tabuľky, musíme pridať. Ak sa nám podaria určité nedostatky odstrániť, zlepšia sa u niektorých hráčov individuálne výkony, bude to lepšie.“

ŠK Javorník Makov – TJ ŠK Kremnička 0:1 (0:1)

Gól: 40. Ševčík. Rozhodca: Rojček. ŽK: Zimka, Korček, Pavlica – J. Tóth, Hornyák, Kolláti, M. Sokol. Diváci: 200.

Zostava Kremnička: Krejčí – Hornyák, Bíreš, Herich, Výlupok – Kolláti (90. Búry), J. Tóth, Ševčík, Rafanides (63. Kamenský) – Laksík (76. M. Sokol), Kostúrik

Ostatné výsledky: L. Štiavnica – N. Baňa 1:1, Stráža – Lučenec 2:1, Čadca – Detva 3:1, Podbrezová B – Žarnovica 4:1, Fiľakovo – Námestovo 0:2, Krásno n. Kys. – Teplička n. Váh. 1:1, Lip. Hrádok – Kalinovo – hrá sa 28.9.

Najbližšie sa Kremnička predstaví doma v nedeľu 2. októbra o 10.30 hodine a privíta jasného lídra súťaže ŠKM Liptovský Hrádok.

1. Lip. Hrádok 21b*, 2. Podbrezová B 18b, 3. Stráža 18b, 4. Kalinovo 17b*, 5. Kremnička 16b, 6. Námestovo 16b, 7. Krásno n. Kys. 14b, 8. N. Baňa 13b, 9. Čadca 13b, 10. Žarnovica 10b, 11. Fiľakovo 10b, 12. Makov 9b, 13. Lučenec 8b, 14. Lip. Štiavnica 7b, 15. Detva 6b, 16. Teplička n. Váh. 4b.

* – mužstvá majú ešte jeden zápas k dobru

IV. LIGA

Rakytovce privítali na svojom štadióne posledný celok súťaže OFK Olováry a potvrdili rolu favorita. Prvá polhodina zápasu však patrila hosťujúcim hráčom, ktorí boli pohyblivejší bojovnejší a v 10. minúte po strele Béreša musel domáci navrátilec medzi tromi žrďami Gardošík vyrážať nepríjemnú loptu na roh. Potom mali šance aj Rakytovčania, Hámorník a Varga však mierili len do brankára. Diváci sa tešili z gólu v 35. minúte. Po rohu putovala lopta ku Gašparovi, ktorý otvoril skóre po strele z otočky. Zlomový okamih prišiel o šesť minút neskôr. Po rohu hostí a hlavičke Régiho vytiahol skvelý zákrok na bránkovej čiare Gardošík. To akoby dalo do kolien hráčov z Olovár. Tí následne do prestávky dvakrát inkasovali. V 44. minúte Schillinger uvoľnil Vargu, ktorý presnou spätnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Považanca a po jeho strele lopta skončila v sieti – 2:0. O pár sekúnd po pase od Kohúta sa dokázal presadiť kanonier Varga v súboji jeden na jedného a brankárovi Kalmárovi nedal šancu – 3:0. V druhom polčase domáci pridali ďalšie góly. V 54. minúte Varga zachytil zlú rozohrávku súpera a hoci loptu trafil iba do gólmana Olovár, tá sa ešte odrazila k Malatincovi a ten oblúčikom ponad všetkých hráčov zvýšil na 4:0. V 64. minúte mohli znížiť hostia. Po rohovom kope hlavičkoval Régi tesne vedľa. Na opačnej strane to neskôr skúšal Považanec, ale mieril nad brvno. V 77. minúte po priamom kope Kohúta loptu na roh vyrazil hosťujúci Kalmár. Potom však zahral v pokutovom území rukou Skabella a Varga nariadenú penaltu chladnokrvne premenil – 5:0. Záverečnú bodku za zápasom a zároveň aj za výsledkom dala gólová akcia, ktorú začal brankár Gardošík, postupovala cez Bútoru a centrujúceho Podkonického, keď sa pätičkou presadil Považanec.

FK Rakytovce – OFK Olováry 6:0 (3:0)

Góly: 35. Gašpar, 44. a 90. Považanec, 45. a 78. Varga (druhý z 11m), 54. Malatinec. Rozhodoval: Dodok. ŽK: Skabella (Olováry). Diváci: 100.

Šalková potvrdila, že na ihriskách súperov to v tejto sezóne vie. Nezľakla sa ani dovtedy druhého celku tabuľky a vo Vinici dokázala vyhrať. Poďme však po poriadku. Zápas sa začal vo svižnom tempe z oboch strán. Najskôr hrozil náš celok, ktorý ťažil z územnej prevahy. Neskôr sa k slovu dostali domáci. Mali nebezpečnú hlavičkovú možnosť, ale nešla medzi žrde. So strelami spoza šestnástky si hosťujúci brankár Vernarský poradil. Šalkovčania napokon išli do vedenia v 24. minúte. Po rohu hlavičkoval Mikulec na prednej žrdi a bolo 0:1. O pár minút neskôr sa po Vučkovičovej spätnej prihrávke prezentoval ľavačkou Chovanec, domáci gólman zasiahol nohami. Na začiatku druhého dejstva mohla Vinica vyrovnať. Po faule Pavla Dobríka nasledovala penalta. Zacharovu strelu náš brankár Vernarský vystihol a držal tak svoj tím v hre o víťazstvo. Bol to dôležitý moment, pretože o päť minút na to po štandardke odčinil svoj predchádzajúci faul Pavol Dobrík presnou hlavičkou na 0:2. Od tohto momentu sa Šalkovčania sústredili hlavne na pozornú defenzívu a vyrážali do rýchlych brejkov. Jeden z nich využil v osemdesiatej minúte Vučkovič, ktorý preloboval vybehnutého Petríka – 0:3. Po ďalšom brejku striedajúceho Lašúta a jeho strele vyrazil domáci gólman loptu do žrde a z následného rohu sa presadil na zadnej tyči Libič. Ten pred odkrytou bránkou nezaváhal – 0:4. Náš celok z okrajovej časti Bystrice má vonku plný počet bodov so skóre 14:3 a zaslúžene sa dostal na druhé miesto tabuľky, kde dovtedy trónil ich nedeľný súper.

ŠK Vinica – FK Šalková 0:4 (0:1)

Góly: 24. Mikulec, 56. Pav. Dobrík, 80. Vučkovič, 84. Libič. Rozhodoval: Petrinec. ŽK: Gál – Palovič, Libič. Diváci: 300.

Jupie Podlavice Badín odohralo zápas vo Veľkom Krtíši. Lepšie začali domáci. V prvej pätnásťminútovke sa dostali do vedenia Kušickým po zaváhaní hosťujúceho brankára. Počas celého úvodného dejstva boli Krtíšania lepší. U nášho celku viazla súhra, nedokázali si hráči prihrať dvakrát po sebe. Pred prestávkou mali domáci veľkú príležitosť pridať druhý zásah, ale jeden z ich hráčov z piatich metrov volil ľahké zakončenie do rúk Škubáka. Po prestávke išli podlavickí Badínčania na ihrisko s cieľom vyrovnať, ale kým hrali, súper číhal na brejky a jeden aj využil. V 73. minúte sa presadil strelou popod telo nášho gólmana Filip. Jupie mohlo vykresať nádej podstatne skôr, ak by znížil po chybe domácej obrany Ďurta. Mieril však vedľa. Aktivita napokon priniesla úspech v osemdesiatej minúte. Center spomínaného Ďurtu si totiž zrazil do vlastnej bránky Golian – 2:1. Vyrovnanie mal potom na hlave Veselovský, ale loptu poslal nad brvno. Krtíšania v závere taktiež mohli pridať tretí zásah, ale proti bol Škubák, ktorý na dvakrát zneškodnil šancu tohto celku z južnej časti stredného Slovenska. Rezultátom je tak prehra nášho mužstva o gól.

FK FC Baník Veľký Krtíš – JUPIE Podlavice Badín 2:1 (1:0)

Góly: 14. Kušický, 73. Filip – 80. Golian (vlastný). Rozhodoval: Kosturský. ŽK: Gibala, Filip, Drienovský – Veselovský, Hudec. Diváci: 240

Medzibord privítal doma silné Pliešovce. Favoritom boli hostia. Tí sa však v prvom polčase nedokázali presadiť, rovnako tak šance nevyužil ani náš celok z bystrického okresu. Až po zmene strán videli diváci góly. Do vedenia išli najprv Pliešovčania v 72. minúte, keď skóroval J. Malatinec. Medzibrodčanov tento moment nezaskočil a už o štyri minúty bolo 1:1. Autorom vyrovnávajúceho zásahu sa stal Sedliak. V závere už nedokázal remízový stav nikto zmeniť, takže body sa medzi týmito mužstvami delili.

TJ Sokol Medzibrod – TJ Tatran VLM Pliešovce 1:1 (0:0)

Góly: 76. Sedliak – 72. Malatinec. Rozhodoval: Budáč. ŽK: Belko – Bobok, Fraňo. Diváci: 200

Ostatné výsledky: Revúca – Tornaľa 3:0, Kováčová – Hriňová 3:1, Poltár – S. Ďarmoty 0:0.

V deviatom kole budúci víkend hrajú v sobotu 1. októbra o 14.30 hodine Rakytovce v Pliešovciach a Šalkovčania17.00 hodine privítajú doma Veľký Krtíš. V nedeľu 2. októbra o 14.30 hodine sa hrá okresné derby. Jupie v Badíne privíta Medzibrod.

1. Slovenské Ďarmoty 20b, 2. Šalková 15b*, 3. Pliešovce 15b, 4. Vinica 15b, 5. V. Krtíš 14b, 6. Jupie Podlavice-Badín 12b, 7. Rakytovce 11b, 8. Kováčová 10b, 9. Tornaľa 10b, 10. Hriňová 10b, 11. Medzibrod 9b, 12. Revúca 9b, 13. Poltár 3b, 14. Olováry 1b.