Jupie rozstrieľalo Revúcu, podobne i Rakytovce Veľký Krtíš, nedarí sa Šalkovej

1 /

Cez víkend bolo na programe ôsme kolo štvrtej futbalovej ligy skupiny juh, v ktorom sa darilo trom našim celkom z bystrického okresu. Už v sobotu Rakytovce nadelili Veľkému Krtíšu päť gólov a vyhrali 5:2. Podobný strelecký koncert predviedli aj susedia z Badína. Naše Jupie, ktoré v tejto obci hráva, cestovalo do Revúcej a taktiež zaknihovalo päť gólov, pričom ani jeden neinkasovalo. Medzibrod zdolal doma vedúci Tisovec 3:2 a vyšvihol sa už na druhé miesto v tabuľke. Nedarí sa Šalkovej, po domácej prehre 2:3 s Poltárom tentoraz rovnakým výsledkom prehrala vo Vinici.

Rakytovce už v sobotu privítali Veľký Krtíš a začali na výborne pripravenom ihrisku, ktoré celý týždeň zmáčal dážď, výborne. V 5. minúte sa spoza šestnástky oprel do lopty Pavlík a tá skončila v sieti. Hostia mohli v 10. minúte vyrovnať, ale po prihrávke Maslaňáka Hudec vo výbornej pozícii minul bránku. Potom sa lopta po centri Styka dostala až ku nášmu Fojtíkovi, ten však zoči-voči gólmanovi Tatárovi mieril len do jeho nôh. V 21. minúte už domáci viedli 2:0, keď opäť strelou spoza pokutového územia to skúšal Rafanides, lopta sa ešte obtrela o jedného z brániacich hráčov Krtíša a skončila v sieti. Po polhodine hry Kohút skvele našiel Malatinca, ktorý sám pred Tatárom volil zakončenie lobom, brankár hostí to prečítal. Tesne pred prestávkou Riška vybojoval loptu, tá sa dostala k Malatincovi a ten mieril len do brankára.

V druhom polčase sa najprv vo výbornej šanci ocitol Rafanides, brankár Tatár podržal hostí a jeho strelu vyrazil na roh. V 64. minúte domáci podnikli ukážkovú akciu, keď Kohút vysunul Fojtíka, ten sa neulakomil a ako na podnose naservíroval loptu Širkovi, ktorý ju poslal do prázdnej bránky hostí – 3:0. Širka bol pri chuti aj o päť minút neskôr, znovu ťažil z prihrávky Fojtíka, ale tentokrát Tatár jeho strelu vyrazil na roh. Domáce poľavenie využili hostia na skorigovanie. V 78. minúte mal dostatok priestoru aj času na strelu Kupček – poslal loptu presne k žrdi – 3:1. Rakytovčania však odpovedali gólom už v 82. Minúte. Po sérii vyhraných súbojov sa lopta dostala ku Kapustovi a ten ju poslal za chrbát brankára. O tri minúty neskôr ale domáci stratili loptu, Krtíšania podnikli rýchly protiútok, Maslaňák dostal loptu za obranu a povedľa Mráza znížil na 4:2. Ani to ešte nebolo všetko, pretože v poslednej minúte po prihrávke Lacka sa po druhýkrát v zápase presadil Kapusta a upravil tak na konečných 5:2.

FK Rakytovce – FK FC Baník Veľký Krtíš 5:2 (2:0)

Góly: 5. Pavlík, 21. Rafanides, 64. Širka, 82. a 90. Kapusta – 78. Kupček, 84. Maslaňák. Rozhodoval: Burger. ŽK: Kupček (V. Krtíš). Diváci: 30!

Naše Jupie cestovalo do Revúcej, kde sa zápas odohrával na ťažkom a rozmočenom teréne. Domácim funkcionárom daždivé podmienky znemožnili navyše pokosiť trávnik, hostiteľovi chýbali dôležití hráči a tak do stretnutia zasiahli tí, ktorí pravidelne nehrávajú. Tohto faktu využili naši hráči. Už v štvrtej minúte mal šancu Plško, jeho strela bola zblokovaná, no v závare pred bránkou zakončoval ešte Konder, žiaľ bez úspechu. V jedenástej minúte Šimunek vystihol prihrávku, dal do čistej šance Konderovi loptu, no domáci ju ešte následne zblokovali, takže Šimunek nakoniec zakončoval do odkrytej bránky – 0:1. Revúčania hrozili po chybách v obrane Jupie, ale iba raz ohrozili bránku, v ktorej stál pohotový Jančiar. Hostia mohli zvýšiť vedenie Ďurtom, obišiel gólmana MFK, no váhal so zakončením, napokon loptu odkopával z čiary jeden z domácich zadákov. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil opäť Šimunek. Zužitkoval aktivitu Ďurtu a presadil sa pred prázdnou svätyňou Opielu – 0:2. V závere polčasu Konder vysunul aktívneho Ďurtu, ktorý bol faulovaný v šestnástke. Nariadenú penaltu premenil Konder.

Aj druhý polčas začal lepšie náš celok z Badína. Šimunek vysunul Kondera, ktorý postupoval dopredu od polovice ihriska sám, ale jeho strela zo šestnástky neskončila v sieti. V 52. minúte V. Giertl poslal dlhý nákop na Ďurtu, ktorý išiel do súboja s gólmanom a vyplatilo sa. Opiela zle odkopol loptu, tá sa dostala ku Konderovi a jeho spätnú prihrávku premenil Plško na štvrtý gól. Revúca pohrozila Gömörim, ale Jančiar bol znovu na mieste a loptu vyrazil. Piaty gól hostí sa zrodil po spolupráci Šimunka s Plškom. Prvý menovaný potiahol akciu po pravej strane a druhý menovaný ako cez ´kopirák´ zvýšil na 5:0. V 81. minúte sa pripomenul striedajúci Kulík. Jeho priamy kop domáci brankár bez väčších problémov kryl. Revúca sa ešte snažila dosiahnuť aspoň čestný gól, no strelu Šestinu Jančiar vyrazil. Poslednú šancu mal náš Pšida, išiel sám na bránku, ale s jeho koncovkou z hranice pokutového územia si Opiela poradil. Domáci podali slabý výkon. Na ťažkom teréne sa síce kombinovať príliš nedalo, ale Jupie sa s tým lepšie vysporiadalo a zaslúžene vyhralo.

MFK Revúca – Jupie FŠMH Badín-Podlavice 0:5 (0:3)

Góly: 11. a 38. Šimunek, 45. Konder (z 11m), 52. a 56. Plško. Rozhodoval: Holas. ŽK: bez kariet. Diváci: 110.

Šalková chcela odčiniť domácu prehru s Poltárom vo Vinici. Nastúpila bez potrestaného Debnára, v obrane chýbal zranený Mesík. Napriek niekoľkým zmenám v zostave mohla u súpera bodovať, no to by musela premieňať šance. Dostali sa do nich Vučković, Zimnikoval, Mikulec a Kamenský. Gólman Geregai však nekapituloval. Domáci boli oveľa efektívnejší. Dovedna boli asi štyrikrát v šestnástke nášho celku a dali tri góly. Dva z brejkových situácii a jeden po rohovom kope. O prvý sa postaral v štrnástej minúte Skabella, o druhý v osemnástej Gajdošík a 3:0 svietilo na tabuli po koncovke Skabellu v 22. minúte. Hotová pohroma pre Šalkovú, ktorá sa spamätala strelecky až po prestávke. V 54. minúte dostal do šestnástky kolmú prihrávku Lašút a pekne obstrelil brankára. O šesť minút neskôr po centri Štubniaka znížil na rozdiel gólu hlavou Kamenský. Vyrovnať sa však tímu z okrajovej časti Banskej Bystrice nepodarilo, keďže vyložené šance spomínaní hosťujúci futbalisti nevyužívali. Ak by sa tak stalo, zápas mohol pokojne skončiť 3:5.

ŠK Vinica – FK Šalková 3:2 (3:0)

Góly: 14. a 22. Skabella, 18. Gajdošík – 54. Lašút, 60. Kamenský. Rozhodoval: Valentýni. ŽK: Rácz, Szilágyi, T. Pančík, Kiss, Mákrai – Kútik. Diváci: 150.

Medzibrod hostil v nedeľu popoludní vedúci Tisovec a duel začal lepšie favorit. V prvej polhodinke šance síce nekončili gólmi, no v 33. minúte sa podarilo pokoriť brankára Vaníka Masárovi a bolo 0:1. Domáci následne zdvihli hlavu a ešte do prestávky nepriaznivé skóre otočili. Vyrovnávajúci zásah obstaral Varga a vedenie zariadil na samom konci polčasu Pipich. V druhom polčase Tisovčania chceli vyrovnať a podarilo sa im to zásluhou Szczepaniaka v 62. minúte. Medzibrodčanov však tento zásah nepodlomil, išli za víťazstvom a napokon dosiahli svoje. V osemdesiatej minúte potvrdil kanonierske schopnosti Ivan Varga a svojim druhým presným zásahom v zápase zabezpečil nášmu celku z bystrického okresu tri cenné body. Vďaka nim sa domáci priblížili súperovi na čele tabuľky už na rozdiel dvoch bodov.

TJ Sokol Medzibrod – MŠK Tisovec 3:2 (2:1)

Góly: 40. a 80. Varga, 45. Pipich – 33. Masár, 62. Szczepaniak. Rozhodoval: Šlapka. ŽK: Pipich – Szczepaniak. Diváci: 250.

Ostatné výsledky: Hriňová – Č. Balog 2:1, Poltár – S. Ďarmoty 3:2, Tornaľa – Pliešovce 3:2.

Najbližšie je na programe dohrávka 7. kola, v ktorej v Badíne naše Jupie hostí v stredu 27. septembra o 15.30 hodine Veľký Krtíš. Riadne 9. kolo sa hrá cez víkend. V sobotu 30. septembra o 19.00 hodine privíta Šalková na svojom ihrisku pod umelým osvetlením Tornaľu. V nedeľu 1. októbra o 14.30 hodine sa Medzibrod predstaví v Pliešovciach, Rakytovce nastúpia u lídra v Tisovci a v Badíne Jupie hostí Hriňovú.

1. Tisovec 19b, 2. Medzibrod 17b, 3. Poltár 16b, 4. Tornaľa 15b, 5. Šalková 12b,6. Č. Balog 11b, 7. Hriňová 10b, 8. Jupie 10b*, 9. S. Ďarmoty 10b, 10. Revúca 9b, 11. Rakytovce 8b, 12. Vinica 8b*, 13. Pliešovce 6b*, 14. V. Krtíš 3b*.